Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

1 eth σε 20 μέρες; Σωστά;

Ναι ελαφρός κάτι λιγότερο .. είμαι και 1 rig μείον πλέον .. με το μικρότερο difficulty είχα σχεδόν 2 τον μήνα εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν αξιζει. Με 3,5κ μιλαμε για 2 3070 (+το υπολοιπο hardware), οι οποιες αντε να σου δωσουν ~10$/μερα (0.0064 eth/day). Απο Ιουλιο το eth mining δεν θα αξιζει λογω eip 1559. Δλδ στην καλυτερη θα βγαλεις 900+ δολαρια.

Πιο safe ειναι να ριξεις τα κερδη που θα εβγαζες, στο να αγορασεις 0.6 eth (0.0064 *30 *3) και να δεις αν αυτο ανεβει ή κατεβει

Γιατί δεν θα μπορεί να κάνει mining αλλά coins? Πχ εγω έχω βάλει στο μάτι να κάνω mining το raven μιας και από ότι φαίνεται θα γίνει το επόμενο mining coin από το eth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Γιατί δεν θα μπορεί να κάνει mining αλλά coins? Πχ εγω έχω βάλει στο μάτι να κάνω mining το raven μιας και από ότι φαίνεται θα γίνει το επόμενο mining coin από το eth.

Ρε παιδια δεν ειπα οτι δεν μπορει. Ειπα οτι για εμενα δεν αξιζει. Αν θελει να ρισκαρει, μπορει να ξεκινησει προφανως με eth μιας και τωρα αυτο αποδιδει πιο πολυ (και αν θελει αγοραζει raven), και στην συνεχεια συνεχιζει με raven. Θα αξιζει? Δεν θα αξιζει? Θα γινει το επομενο eth? Δεν ξερει κανενας.

Και αν θες να εχεις απο τωρα raven coins σε wallet, minαρε eth και αγοραζε τα. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Γιατί δεν θα μπορεί να κάνει mining αλλά coins? Πχ εγω έχω βάλει στο μάτι να κάνω mining το raven μιας και από ότι φαίνεται θα γίνει το επόμενο mining coin από το eth.

Χωρίς smart contracts και να θέλει δεν μπορεί να γίνει Ethereum. Αν τραβήξουν πολύ τα nft τότε κάτι μπορεί να γίνει. Γνώμη μου πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ρε παιδια δεν ειπα οτι δεν μπορει. Ειπα οτι για εμενα δεν αξιζει. Αν θελει να ρισκαρει, μπορει να ξεκινησει προφανως με eth μιας και τωρα αυτο αποδιδει πιο πολυ (και αν θελει αγοραζει raven), και στην συνεχεια συνεχιζει με raven. Θα αξιζει? Δεν θα αξιζει? Θα γινει το επομενο eth? Δεν ξερει κανενας.

Και αν θες να εχεις απο τωρα raven coins σε wallet, minαρε eth και αγοραζε τα. 

Κουβέντα κάνουμε χαλαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 6700xt...

υπαρχει διαθεσιμοτητα απ οτι ειδα μολις...

σε εξωγηινες τιμες βεβαια...αλλα διαθεσιμες...

μην το κανετε..οχι σε αυτες τις τιμες

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστω οτι βρισκω καμια 3060, με προοπτικη να μην την κρατησω πολυ, ισα ισα να minαρω κανα 2μηνο και να την πουλησω στα ιδια χρηματα που την πηρα πανω κατω.

Χρειαζεται hdmi dummy για να τρεξει στα 45 mh/s+? Αν ναι, εχω μια τιβι με hdmi συνδεδεμενη στο pc. Μπορω και με αυτον τον τροπο να το ξεγελασω?

Με τα drivers τι γινεται? Τα τελευταια εχουν τον κοφτη ή αφαιρεθηκε τελειως?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εστω οτι βρισκω καμια 3060, με προοπτικη να μην την κρατησω πολυ, ισα ισα να minαρω κανα 2μηνο και να την πουλησω στα ιδια χρηματα που την πηρα πανω κατω.

Χρειαζεται hdmi dummy για να τρεξει στα 45 mh/s+? Αν ναι, εχω μια τιβι με hdmi συνδεδεμενη στο pc. Μπορω και με αυτον τον τροπο να το ξεγελασω?

Με τα drivers τι γινεται? Τα τελευταια εχουν τον κοφτη ή αφαιρεθηκε τελειως?

Με συνδεδεμένο κλειστο μόνιτορ δεν ειχα τυχη με τον γνωστο driver .

Εχω βαλει τα παρακάτω και δουλεύουν μια χαρα( pcie v3 x16)

Drivers δεν αλλαζω οσο δουλευει. Σε linux καμια τυχη ακόμα. 

 

hdmi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Με συνδεδεμένο κλειστο μόνιτορ δεν ειχα τυχη με τον γνωστο driver .

Εχω βαλει τα παρακάτω και δουλεύουν μια χαρα( pcie v3 x16)

Drivers δεν αλλαζω οσο δουλευει. Σε linux καμια τυχη ακόμα. 

 

hdmi.jpg

Τι modo έχεις και πόσες 3060 έχεις βάλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή binance, για να κάνουμε τα eth σε €, πρώτα τα μετατρέπουμε σε USDT και μετά από USDT --->€;;;

Η υπάρχει και άλλος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Στην εφαρμογή binance, για να κάνουμε τα eth σε €, πρώτα τα μετατρέπουμε σε USDT και μετά από USDT --->€;;;

Η υπάρχει και άλλος τρόπος;

Κατευθείαν από ethereum σε ευρώ. Στο wallet σου πας στο fiat and spot, δίπλα από το ethereum έχει επιλογή trade, επιλέγεις ETH/EUR και ορίζεις σε ποια τιμή θες να πουλήσεις και ποια ποσότητα. Αν αφήσεις την default(τρέχουσα ισοτιμία) τιμή θα πουλήσεις άμεσα(ακαριαία λογικά), μπορείς να ορίσεις και μεγαλύτερη τιμή και απλά φτιάχνει ένα order, που άμα πιάσει τη τιμή θα το πουλήσει αυτόματα(το έχω κάνει). Προσωπικά το έχω κάνει 2 φορές, οπότε σίγουρα λειτουργεί έτσι ακριβώς. Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει μετά τα έστειλα revolut με 80 λεπτά προμήθεια(δεν έχω βρει καλύτερη μέθοδο από τα παραπάνω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

Κατευθείαν από ethereum σε ευρώ. Στο wallet σου πας στο fiat and spot, δίπλα από το ethereum έχει επιλογή trade, επιλέγεις ETH/EUR και ορίζεις σε ποια τιμή θες να πουλήσεις και ποια ποσότητα. Αν αφήσεις την default(τρέχουσα ισοτιμία) τιμή θα πουλήσεις άμεσα(ακαριαία λογικά), μπορείς να ορίσεις και μεγαλύτερη τιμή και απλά φτιάχνει ένα order, που άμα πιάσει τη τιμή θα το πουλήσει αυτόματα(το έχω κάνει). Προσωπικά το έχω κάνει 2 φορές, οπότε σίγουρα λειτουργεί έτσι ακριβώς. Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει μετά τα έστειλα revolut με 80 λεπτά προμήθεια(δεν έχω βρει καλύτερη μέθοδο από τα παραπάνω).

Και γω revolut  θα τα στείλω, αλλά από χθες το απόγευμα, διακόψανε την συνεργασία τους έμαθα...

EDIT... Ακόμα και τώρα με 0.80€ πάνε σε revolut.

Νομίζω παλιά ήταν 0.30€???

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...