Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 minutes ago, mastoras007 said:

 

Το ξανα πόσταρα πριν αλλά δεν το εμφάνισε 

Αν κάποιος εχει όρεξη ας στείλει μνμ 

Υπενθυμίζω, όπως έγραψε και άλλος πριν, πως η 1060 με 3gb δεν είναι αρκετή για mining ethereum τουλαχιστον (και πιθανότατα και των περισσότερων κρυπτονομισμάτων). Τωρα, αμα έχεις πολυ καλη cpu ισως μπορείς να κοιταξεις προς Monero(?) μερια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, johnzoro750 είπε

Υπενθυμίζω, όπως έγραψε και άλλος πριν, πως η 1060 με 3gb δεν είναι αρκετή για mining ethereum τουλαχιστον (και πιθανότατα και των περισσότερων κρυπτονομισμάτων). Τωρα, αμα έχεις πολυ καλη cpu ισως μπορείς να κοιταξεις προς Monero(?) μερια 

Οχι δεν θα βάλω ethereum οτιδήποτε βγάζει έστω και 0,5$ /μέρα αλλά θέλω να την ψάχνω μόνος, θέλω εναν να μου πεί τα βασικά και μετα να το τρέξω με οτι έχει πέραση , έχω 22 κάρτες στην κατοχή μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

έχω 22 κάρτες στην κατοχή μου 

αμα ειναι ολες 1060 3gb τοτε δυσκολα τα πραματα

οσο για το cpu mining δεν συμφερει,μονο αμα εχεις τζαμπα ρευμα..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexcrx είπε

αμα ειναι ολες 1060 3gb τοτε δυσκολα τα πραματα

οσο για το cpu mining δεν συμφερει,μονο αμα εχεις τζαμπα ρευμα..........

Όλες 1060 3gb 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Όλες 1060 3gb 

https://www.nicehash.com/profitability-calculator/nvidia-gtx-1060-3gb

μονο 2 νομισματα βγαζει και λογικα λογο μνημης................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, alexcrx είπε

https://www.nicehash.com/profitability-calculator/nvidia-gtx-1060-3gb

μονο 2 νομισματα βγαζει και λογικα λογο μνημης................

Δεν καταλαβαίνω αυτο που έστειλες 2 νομίσματα λεει 0,74€ τη μέρα βγάζει 

Οπος είπα ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τ παίζει.. εγώ αν βγάζω και 0,5 την μέρα στο κάθε pc ειμαι ικανοποιημένος δεν υπάρχει κάποιο νόμισμα? αυτό που έστειλες αναφέρει αν το βαλω να βγάλει bitcoin?

Βλέπω σε δίαφορα site διαφορες ενδείξεις για την συγκεριμένη κάρτα σε διάφορα άλλα νομίσματα αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τι παίζει αυτό εδώ πχ https://2cryptocalc.com/what-to-mine-with-1060 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Δεν καταλαβαίνω αυτο που έστειλες 2 νομίσματα λεει 0,74€ τη μέρα βγάζει 

Οπος είπα ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τ παίζει.. εγώ αν βγάζω και 0,5 την μέρα στο κάθε pc ειμαι ικανοποιημένος δεν υπάρχει κάποιο νόμισμα? αυτό που έστειλες αναφέρει αν το βαλω να βγάλει bitcoin?

Βλέπω σε δίαφορα site διαφορες ενδείξεις για την συγκεριμένη κάρτα σε διάφορα άλλα νομίσματα αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τι παίζει αυτό εδώ πχ https://2cryptocalc.com/what-to-mine-with-1060 

 

Δλδ θες να minαρεις 20 ευρω/μηνα, απο τα οποια, οτι βγαλεις τον 1ο μηνα θα πρεπει να τα δωσεις για την αγγελια σου.

Για 20 ευρω δεν αξιζει να κανεις τπτ. Και επειδη δεν εισαι γνωστης (ακομα και να στηθει για mining, αν θες πχ Gaming πρεπει να κανεις reset settings, οποτε την επομενη φορα ξεκινησεις mining Ισως ξεχασεις να κανεις restore το mining profile) ισως καταλαηξεις και χωρις καρτα.

Επισης, με το ρευμα τι θα κανεις? 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δλδ θες να minαρεις 20 ευρω/μηνα, απο τα οποια, οτι βγαλεις τον 1ο μηνα θα πρεπει να τα δωσεις για την αγγελια σου.

Για 20 ευρω δεν αξιζει να κανεις τπτ. Και επειδη δεν εισαι γνωστης (ακομα και να στηθει για mining, αν θες πχ Gaming πρεπει να κανεις reset settings, οποτε την επομενη φορα ξεκινησεις mining Ισως ξεχασεις να κανεις restore το mining profile) ισως καταλαηξεις και χωρις καρτα.

Επισης, με το ρευμα τι θα κανεις? 

Οπος είπα ποιο πάνω έχω 22 τέτοιες κάρτες οχι μία και αν όντος κάνει 20 το μήνα η μία ειναι 440€ οι 22!, και θέλω περισσότερο να πειραματιστώ τώρα οχι τόσο να βγάλω λεφτά. 

Restore minig settings?? Δηλαδή αν απλά κλείσω το mining δέν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Σε αυτό ακριβώς το άρθρο λέει 

First let's be clear that PCI-SIG lists the maximum rating of its 6-pin PCI-e connector at 75 watts, and its 8-pin PCI-e connector at 150 watts. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, doubleh είπε

Σε αυτό ακριβώς το άρθρο λέει 

First let's be clear that PCI-SIG lists the maximum rating of its 6-pin PCI-e connector at 75 watts, and its 8-pin PCI-e connector at 150 watts. 

 

Για αυτό το έβαλα παραθέτοντας εσένα.

Γιατί λέει αυτό που μου είπες 😀αλλά... 75w ανά connector, όχι ανά cable 😉😉 γενικώς έχει μια παραπληροφόρηση το άρθρο...

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Carrion είπε

Σε zhash φαινεται να υπαρχει ενα μικρο προφιτ.

@mastoras007 Θες επιπλεον μητρικη, cpu, risers, psu κτλ. Απλα πουλησε τες και ριξε τα χρηματα σε καποιο νομισμα. Πιστευω αν ξεκινησεις απο 150 ευρω, να μπορεσεις να τις δωσεις με μεγαλο κερδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σε zhash φαινεται να υπαρχει ενα μικρο προφιτ.

@mastoras007 Θες επιπλεον μητρικη, cpu, risers, psu κτλ. Απλα πουλησε τες και ριξε τα χρηματα σε καποιο νομισμα. Πιστευω αν ξεκινησεις απο 150 ευρω, να μπορεσεις να τις δωσεις με μεγαλο κερδος

Τα εχω όλα ετοιμα 22 pc και κάθονται! εχω κλειστο internet cafe τελος πάντον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Τα εχω όλα ετοιμα 22 pc και κάθονται! εχω κλειστο internet cafe τελος πάντον 

ρώτα και το άλλο παλικάρι που κάνει το ίδιο με κλειστό ιντερνετ καφέ που βγάζει λέει τα ενοίκια....το ρεύμα βέβαια...ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ρώτα και το άλλο παλικάρι που κάνει το ίδιο με κλειστό ιντερνετ καφέ που βγάζει λέει τα ενοίκια....το ρεύμα βέβαια...ρεύμα.

Το θέμα είναι ότι εκείνος έχει 2060 νομίζω, οπότε βγάζει πολύ παραπάνω. Αν είναι να μην μαζέψει τις κάρτες με risers, το κάθε σύστημα θα καίει κάνα 180+w. Οριακά ίσως έχει, ίσως δεν έχει κέρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...