Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σε zhash φαινεται να υπαρχει ενα μικρο προφιτ.

το zhash που του λες βγαζει h/s.......δεν ειναι Mh/s οποτε δεν θα βγαζει τιποτα............

με ενα pc και μια gpu πανω θα βγαζει 0,50 ευρω την μερα καθαρα........* 22 ειναι 11 ευρω την μερα.......τωρα αμα τα μαζεψει σε πιο λιγα pc θα βγαζει παραπανω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alexcrx είπε

το zhash που του λες βγαζει h/s.......δεν ειναι Mh/s οποτε δεν θα βγαζει τιποτα............

Σωστό είναι το νούμερο για το zhash. Ίσως το βρεις και ως 1 h/s = 1 sol. Το 38αρι το πήρα από το nicehash. 

0.50 σε μέρες που ίσως δίνει ο συγκεκριμένος αλγόριθμος. Δεν νομίζω ότι θα βγάζει 0.50 κάθε μέρα.

Για εμένα δεν αξίζει. Ξέρω ότι είναι δύσκολα, αλλά για 1 άτομο που δεν ξέρει τα βασικά, και από ότι φαίνεται δεν το ψάχνει, δεν το προτείνω. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Ένας πίνακας απόδοσης των καρτών  που θα βοηθήσει πολλούς .

 

167159227_10159158095112179_4685448455452875695_n.jpg.7bc8e965a9822bdcd21e73fbe31f07a5.jpg

Βολικός είναι σαν μια γενική ιδέα, αλλά όχι ιδιαίτερα ακριβής. Πχ στην 1660 την απλή έχω average τελευταίας εβδομάδας 27.3MH/s στα 68 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, κάνει κάποιος mining στο binance pool ? Τις τελευταίες μέρες το difficulty στο ethash έχει ανέβει στο 8589 MH με αποτέλεσμα η μία μου κάρτα να έχει τεράστίο inbalance . Θεωρητικά παρόλο που η δυσκολία ανέβηκε τα profits θα έπρεπε να είναι τα ίδια αφού παράγει το ίδιο συνολικό έργο (42-44 MH/s), πρακτικά όμως δε συμβαίνει αυτό. Στο binance pool ξεκίνησα εξ αρχής λόγω του ότι έχει και trading και μετέφερα εύκολα το eth από το Pool στο spot wallet. Παρόλα αυτά : Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;

Μια GTX 1080Ti έχω να τρέχει.

 

 

profits.png

Επεξ/σία από Iamthagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Iamthagod είπε

 Θεωρητικά παρόλο που η δυσκολία ανέβηκε τα profits θα έπρεπε να είναι τα ίδια αφού παράγει το ίδιο συνολικό έργο (42-44 MH/s), πρακτικά όμως δε συμβαίνει αυτό.

 

 

 

Τα profits γιατι να ειναι τα ιδια αφου ανεβηκε η δυσκολια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimitrisJimmys είπε

Θα ήθελα την γνώμη σας για τις KFA2 3070 gpus μιας και μόνο αυτές βρίσκω σε ποσότητα για mining rig. Έχει κάποιος δουέψει με αυτές?

Που τις βρήκες σε ποσότητα; Για ένα φίλο ρωτάω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα νέο rig με RTX 3060.

Πιστεύεται αξίζει από την στιγμή που υπάρχει το limiter στο ETH να ασχοληθώ με κάποιο άλλο νόμισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, THEMOSTCOMPLETE είπε

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα νέο rig με RTX 3060.

Πιστεύεται αξίζει από την στιγμή που υπάρχει το limiter στο ETH να ασχοληθώ με κάποιο άλλο νόμισμα;

Να κάνεις τους υπολογισμούς να μας πεις ποτέ βλέπεις να βγάζεις τα λεφτά που θα δώσεις για την αγορά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τα profits γιατι να ειναι τα ιδια αφου ανεβηκε η δυσκολια?

Συγγνώμη το διευκρίνισα λάθος. Εννοούσα το έργο. Το hashrate μου είναι όπως έγραψα 42-44 mh/s όμως λόγω της δυσκολίας βρίσκει πολύ δύσκολα shares με αποτέλεσμα να πέφτει το effective στο pool ακόμα και στο 25. Επίσης στις 01/04 το difficulty ήταν ίδιο αλλά το effective hashrate το έβγαλε 44 mh/s εκείνη τη μέρα. Όποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ooaris είπε

Που τις βρήκες σε ποσότητα; Για ένα φίλο ρωτάω! 

Κύπρο αλλά από ότι κατάλαβα δεν και πολύ δύσκολο να βρει κάποιος αυτές τις κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, omitziz είπε

Να κάνεις τους υπολογισμούς να μας πεις ποτέ βλέπεις να βγάζεις τα λεφτά που θα δώσεις για την αγορά τους.

Το θέμα είναι να κοιτάξω για Ravencoin , Conflux ; Τι επιλογές έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Iamthagod είπε

Συγγνώμη το διευκρίνισα λάθος. Εννοούσα το έργο. Το hashrate μου είναι όπως έγραψα 42-44 mh/s όμως λόγω της δυσκολίας βρίσκει πολύ δύσκολα shares με αποτέλεσμα να πέφτει το effective στο pool ακόμα και στο 25. Επίσης στις 01/04 το difficulty ήταν ίδιο αλλά το effective hashrate το έβγαλε 44 mh/s εκείνη τη μέρα. Όποτε;

Οποτε παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες, πως πχ το gas price

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...