Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τα έχω καταλάβει καλά το nicehash παίρνει 1,45 ευρώ από BTC σε EUR και μετά για να τα στείλει στην τράπεζα είναι free, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Αν τα έχω καταλάβει καλά το nicehash παίρνει 1,45 ευρώ από BTC σε EUR και μετά για να τα στείλει στην τράπεζα είναι free, σωστά;

Ναι ειναι δωρεαν μετα για την τραπεζα. Εκει κραταει η τραπεζα 3 ευρω η εθνικη 4 η πειραιως και 0 η αλφα απο οτι φαινεται για την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία, alpha έχω :P

Μια χαρα εισαι εγω δεν εχω αλφα στο ονομα μου οποτε δεν γινεται. Θα στελνω 150 και πανω γιατι δεν συμφερει συνεχεια με το 3ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι ειναι δωρεαν μετα για την τραπεζα. Εκει κραταει η τραπεζα 3 ευρω η εθνικη 4 η πειραιως και 0 η αλφα απο οτι φαινεται για την ωρα.

Για revolut ξέρουμε τίποτα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ναι ειναι δωρεαν μετα για την τραπεζα. Εκει κραταει η τραπεζα 3 ευρω η εθνικη 4 η πειραιως και 0 η αλφα απο οτι φαινεται για την ωρα.

Τελείως παράλογο αν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τελείως παράλογο αν ισχύει.

Προφανως ισχυει εδω πριν λιγες μερες που μπηκαν τα χρηματα απο nicehash και αμεσως η προμηθεια που κρατησε η τραπεζα. Δεν εχω ιδεα γιατι τα κρατησαν. Οι πειραιως κραταει 4 ευρω. Η αλφα 0 για την ωρα.

Screenshot-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τελείως παράλογο αν ισχύει.

Λογικα εχει να κανει με τις συνεργασιες των τραπεζων ,οποτε ισως κατι παιζεται εκει και η  alpha δεν εχει καθολου προμυθια.

Παντως να μην το ματιασω παει καλα μεχρι τωρα ,σε μισο μηνα 140 ευρω με μια 3080

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα είναι η καλύτερη μέρα από τις 5/2 που το άρχισα. Στο 4ωρο 10:00-14:00 μου έδωσε 0,89 και τώρα με excavator που δεν έχει και devfee, παίζει λίγο κάτω από 4/day καθαρά με την κιλοβατώρα στην ακριβή τιμή κιόλας για τις YΚΩ (0,2/kwh συνολικά με ΦΠΑ). Από κατανάλωση κατέβασα λίγο ακόμη το uv και είναι στα 90w..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Λογικα εχει να κανει με τις συνεργασιες των τραπεζων ,οποτε ισως κατι παιζεται εκει και η  alpha δεν εχει καθολου εξοδα

 

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Προφανως ισχυει εδω πριν λιγες μερες που μπηκαν τα χρηματα απο nicehash και αμεσως η προμηθεια που κρατησε η τραπεζα. Δεν εχω ιδεα γιατι τα κρατησαν. Οι πειραιως κραταει 4 ευρω. Η αλφα 0 για την ωρα.

Screenshot-1.png

Λύθηκε το μυστήριο.

Η κανονική προμήθεια είναι 3€ στην Alpha.

Απλά ο ακοινώνητος έχει Alpha Μισθοδοσία λογαριασμό (ή κάτι παρόμοιο όπως προνομιακό λογαριασμό καταθέσεων Alpha Έξυπνη Διαχείριση) και δεν έχει καμία χρέωση.

1.png.9341c992a65894c562e1a55e9a4c78ba.png

https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf?la=el&hash=CB4A15CCF5DEF24D5380EEBB8D19A8D97AD41FB1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kkatzos είπε

 

Λύθηκε το μυστήριο.

Η κανονική προμήθεια είναι 3€ στην Alpha.

Απλά ο ακοινώνητος έχει Alpha Μισθοδοσία λογαριασμό (ή κάτι παρόμοιο όπως προνομιακό λογαριασμό καταθέσεων Alpha Έξυπνη Διαχείριση) και δεν έχει καμία χρέωση.

1.png.9341c992a65894c562e1a55e9a4c78ba.png

https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf?la=el&hash=CB4A15CCF5DEF24D5380EEBB8D19A8D97AD41FB1

Μπορουμε καπως να το κανουμε και εμεις αυτο? Τι ακριβως ειναι το alpha μισθοδοσια? Ειναι λογαριασμος καθαρα για να μπαινουν τα χρηματα απο τη δουλεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπορουμε καπως να το κανουμε και εμεις αυτο? Τι ακριβως ειναι το alpha μισθοδοσια? Ειναι λογαριασμος καθαρα για να μπαινουν τα χρηματα απο τη δουλεια? 

Ναι. Δεν ξέρω αν γίνεται  να τον έχεις χωρις να μπαίνουν κάθε μήνα λεφτά.

Τσέκαρα και τις άλλες Τράπεζες.

Οπως ειπωθηκε:

Εθνική: 3€ ότι λογαριασμό και να έχει κάποιος (για ποσά μέχρι 15€ είναι δωρεάν).

Πειραιώς: 4€ (για ποσά μέχρι 15€ είναι δωρεάν)

Eurobank: 3,5€ με δυνατότητα για μηδενική προμήθεια αν είναι ενεργοποιημένο το πακέτο e-συναλλαγες (με κόστος 1,5€/μήνα)

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kkatzos είπε

 

Λύθηκε το μυστήριο.

Η κανονική προμήθεια είναι 3€ στην Alpha.

Απλά ο ακοινώνητος έχει Alpha Μισθοδοσία λογαριασμό (ή κάτι παρόμοιο όπως προνομιακό λογαριασμό καταθέσεων Alpha Έξυπνη Διαχείριση) και δεν έχει καμία χρέωση.

1.png.9341c992a65894c562e1a55e9a4c78ba.png

https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf?la=el&hash=CB4A15CCF5DEF24D5380EEBB8D19A8D97AD41FB1

Στης μισθοδοσιας τα βαζω ,σωστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...