Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί NH έχω με Trex miner 45-46mh και μόλις πάω 2miners πχ με Trex επίσης, πιάνει 26 το πολύ;

Για eth μιλάμε με 3060. Δεν ξέρω γιατί αλλά στο NH μόνο ο Trex miner παίζει τόσο ψηλά (octapus). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, snips είπε

Γιατί NH έχω με Trex miner 45-46mh και μόλις πάω 2miners πχ με Trex επίσης, πιάνει 26 το πολύ;

Για eth μιλάμε με 3060. Δεν ξέρω γιατί αλλά στο NH μόνο ο Trex miner παίζει τόσο ψηλά (octapus). 

 

με octopus δεν σκαβεις etherium αλλα conflux αν δεν κανω λαθος

Η αποδειξη οτι το whattomine calculator βγαζει οτι να ναι

7.58 δολλαρια δινει για το nicehash

232157054_Screenshot_20210406-230810_SamsungInternet.jpg.94f1401cb26927b0a4ec43d9d6dfed04.jpg

 

τι εδωσε πραγματικα το nicehash

1218752949_Screenshot_20210406-230912_SamsungInternet.jpg.01fc23eb479a2bbabc9b8e7b1bafbdf0.jpg

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snips είπε

Γιατί NH έχω με Trex miner 45-46mh και μόλις πάω 2miners πχ με Trex επίσης, πιάνει 26 το πολύ;

Για eth μιλάμε με 3060. Δεν ξέρω γιατί αλλά στο NH μόνο ο Trex miner παίζει τόσο ψηλά (octapus). 

 

Έχεις 3060 και σκάβεις 45mh/s χωρίς να πέφτει; Γιατί το limiter στο ETH δεν σου επιτρέπει πάνω από 25mh/s μετά από 5 λεπτά max.

Εκτός αν έχεις κάνει το mod με server mobos , hdmi dummy κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, THEMOSTCOMPLETE είπε

Έχεις 3060 και σκάβεις 45mh/s χωρίς να πέφτει; Γιατί το limiter στο ETH δεν σου επιτρέπει πάνω από 25mh/s μετά από 5 λεπτά max.

Εκτός αν έχεις κάνει το mod με server mobos , hdmi dummy κτλπ.

hdmi dummy 0,20 cent apo amazon italias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Άρα το whattomine δεν το έχεις σεταρει σωστά. Επέλεξες 3080, αλλά by default δίνει 91.5. Στα 100 δίνει $9.5 = ~8€

και 98 να το βαλω παλι δεν βγαινει , 1 ευρω πανω βγαινει απο την καλυτερη τιμη που δινει το whattomine και φιλος με μια 3080 στο ethermine σημερα πηρε ακριβως τα ιδια με εμενα ,αυτο για να καταλαβουμε  οτι το whattomine  λεει μπουρδες.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, DimitrisJimmys είπε

exw 3 3060 kai tin paraskeui tha tis balw na doulepsoun na sw ti ua exw na dw!

Εύχομαι καλό κουράγιο.
Αν δεν τα βάλεις σε risers , θα χρειαστείς mobo με 2 x8 pci express. για να μπορέσεις να βάλεις εκεί πάνω τουλάχιστον τις 2 από τις 3.
 

Επεξ/σία από THEMOSTCOMPLETE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

και 98 να το βαλω παλι δεν βγαινει , 1 ευρω πανω βγαινει απο την καλυτερη τιμη που δινει το whattomine και φιλος με μια 3080 στο ethermine σημερα πηρε ακριβως τα ιδια με εμενα ,αυτο για να καταλαβουμε  οτι το whattomine  λεει μπουρδες.

Οκ δεν καταλαβαίνω γτ να βασιστείς στην τιμή του nh. Ναι μεν minαρεις με αυτό, αλλά εγώ απλά θα έβλεπα το ethash (το 1ο δλδ). Με 98.5 πέφτεις μέσα σε αυτά που πήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οκ δεν καταλαβαίνω γτ να βασιστείς στην τιμή του nh. Ναι μεν minαρεις με αυτό, αλλά εγώ απλά θα έβλεπα το ethash (το 1ο δλδ). Με 98.5 πέφτεις μέσα σε αυτά που πήρες. 

Εδω και καιρο λεμε καποιοι οτι στο nh δεν παιρνεις λιγοτερα και μας δινουν ως αντιπαραβολη τα νουμερα του whattomine λεγοντας οτι το nicehash δινει λιγοτερα. Ε δεν δινει λιγοτερα ,απλα το whattomine δεν δινει σωστα profit. Αυτο ειναι το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, THEMOSTCOMPLETE είπε

Εύχομαι καλό κουράγιο.
Αν δεν τα βάλεις σε risers , θα χρειαστείς mobo με 2 x8 pci express. για να μπορέσεις να βάλεις εκεί πάνω τουλάχιστον τις 2 από τις 3.
 

Έχω μια msi x99a με x8x16x8 3 slots όποτε μάλλον είμαι οκ. Μόνο την μια από τις 2 κάτω θα την βάλω σε riser γιατί ακουμπάει η μια την αλλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Εδω και καιρο λεμε καποιοι οτι στο nh δεν παιρνεις λιγοτερα και μας δινουν ως αντιπαραβολη τα νουμερα του whattomine λεγοντας οτι το nicehash δινει λιγοτερα. Ε δεν δινει λιγοτερα ,απλα το whattomine δεν δινει σωστα profit. Αυτο ειναι το θεμα.

Δεν σχολιασε κανεις το profitability του whattomine, απλα οτι γενικα ισως δινει λιγοτερα το nh.

Τεσπα, δεν υπαρχει λογος. Εισαι ευχαριστημενος εκει, απλα κατσε εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...