Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δεν σχολιασε κανεις το profitability του whattomine, απλα οτι γενικα ισως δινει λιγοτερα το nh.

Τεσπα, δεν υπαρχει λογος. Εισαι ευχαριστημενος εκει, απλα κατσε εκει

δεν μιλαω για εσενα ρε προσωπικα ,για ολους λεω. Και εσυ τωρς μου λες οτι το nicehash ισως δινει λιγοτερα. Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα? Επειδη το λενε οι αλλοι ? Επειδη το λεει το whattomine? Αυτο δεν μπορω να καταλαβω πως το βγαζετε αυτο το συμπερασμα.

3 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Εγω να ρωτήσω γιατί ο κόσμος κάνει mining στο nh? Επειδή ειναι πιο εύκολο η κάτι άλλο?

Και γτ να μην κανει ειναι το θεμα , ολα ετοιμα τα εχει και ολα σε ενα site ,trade ,wallet τα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

δεν μιλαω για εσενα ρε προσωπικα ,για ολους λεω. Και εσυ τωρς μου λες οτι το nicehash ισως δινει λιγοτερα. Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα? Επειδη το λενε οι αλλοι ? Επειδη το λεει το whattomine? Αυτο δεν μπορω να καταλαβω πως το βγαζετε αυτο το συμπερασμα.

Σε εμενα μου εδινε λιγοτερα. Μαλλον εφταιγε το οτι μου εδινε αρκετα stales. Δεν ξερω για τους αλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σε εμενα μου εδινε λιγοτερα. Μαλλον εφταιγε το οτι μου εδινε αρκετα stales. Δεν ξερω για τους αλλους

αν ειχες πεσει στην εποχη με το θεμα με τον eu server μπορει, αλλα και παλι ,για εμενα το σωστο ειναι να συγκρινεις ταυτοχρονα ,το difficulty να ειναι το ιδιο με λιγα λογια και οχι αυτο που λενε να κατσεις να συγκρινεις σε ενα χρονο το ενα και σε ενα χρονο το αλλο. Δεν εχει νοημα να συγκρινεις ανομοιες περιοδους. 

btw ο excavator του quick miner παει μπουνια πλεον

306085296_Screenshot_20210407-002703_SamsungInternet.jpg.78a4b9bed2e26d6ee1b17050f071d10e.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Κατσε να βαλω και εγω προς πωληση 3090 στα 700 και να σου στειλω το λινκ. Τουλαχιστον τα χρηματα να μεινουν εντος χωρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Inler είπε

Για 3060ti/3060 τι προτιμάμε t-rex nbminer ή excavator? Δεν έχω παρατηρήσει διαφορές οπότε το έχω αφήσει σε t-rex.

ο excavator δεν εχει developer fees.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Inler είπε

Για 3060ti/3060 τι προτιμάμε t-rex nbminer ή excavator? Δεν έχω παρατηρήσει διαφορές οπότε το έχω αφήσει σε t-rex.

Με τι Mh/s είσαι στην 3060?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, THEMOSTCOMPLETE είπε

Έχεις 3060 και σκάβεις 45mh/s χωρίς να πέφτει; Γιατί το limiter στο ETH δεν σου επιτρέπει πάνω από 25mh/s μετά από 5 λεπτά max.

Εκτός αν έχεις κάνει το mod με server mobos , hdmi dummy κτλπ.

Τι να πέσει βρε? 

Μια καρτα έχω και αυτή στο 1ο Pciex και κανονικά συνδεδεμένη στο monitor. Δεν χρειάζομαι ιδιαίτερες mobos και dummies.

Μια γλάστρα έχω. Όχι κήπο....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, snips είπε

Τι να πέσει βρε? 

Μια καρτα έχω και αυτή στο 1ο Pciex και κανονικά συνδεδεμένη στο monitor. Δεν χρειάζομαι ιδιαίτερες mobos και dummies.

Μια γλάστρα έχω. Όχι κήπο....

 

Τότε όλα βγάζουν νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βγάζουν νόημα όμως. Όπως ανέφερα, κανονικά με unlock την κάρτα....όπως είναι παντού στο web με τους 470.05, θα έπρεπε να είχα 45 σε ETH.  Εννοώ με ΕΤΗ algo.

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, snips είπε

Δεν βγάζουν νόημα όμως. Όπως ανέφερα, κανονικά με unlock την κάρτα....όπως είναι παντού στο web με τους 470.05, θα έπρεπε να είχα 45 σε ETH.  Εννοώ με ΕΤΗ algo.

τρία πράγματα + 1 χρειάζεσαι.

Το +1 είναι πως σε μένα έπρεπε να απενεργοποιήσω την integrated gpu στο bios.

Τα άλλα 3 είναι τα γνωστά: drivers 470.05, συνδεδεμένο μόνιτορ (όχι σβηστό!) ή hdmi dummy και pci 8 ή 16. Αυτό να το τσεκάρεις με gpuz. Άλλο τι προδιαγραφές έχουν μητρική και κάρτα γραφικών και άλλο σε τι παίζει πραγματικά.

Οπότε, δες λίγο integrate gpu, αναμένο μόνιτορ, pcie σε gpuz

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, doubleh είπε

Το +1 είναι πως σε μένα έπρεπε να απενεργοποιήσω την integrated gpu στο bios.

Ε ναι....αν ξεχνάμε τα βασικά.

Να σαι καλά φίλε μου. 50αρήσαμε βραδύατικα.

👍👍👍

 

Επεξ/σία από snips
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...