Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, greekfragma said:

το ακύρωσα το module. θα παρακολουθώ για αργότερη φάση

το μεκανάκι 10χρόνια σούπερ έχει βγει. το έχω καταφχαριστηθεί. δε βλέπω και τη φώτο σου να σε κοροιδέψω....μπεβμεδακιας χονδακιας...δε ξερω....θα το βρω

Εδώ πάντως τετρακύλινδρος χοντακιας , αλλα εχω 4 μηνες να οδηγισω , και εκτος απο ενα καλο πλυντηριο, θα θελω και ενα καλο σερβις λογω ακινησιας

5 hours ago, omitziz said:

Για τον Απριλίο τι προτιμάτε σε pool ανάμεσα σε 

Ethermine

Hiveon

Flexpool 

 

?

 

ολοι μου λενε για ethermine , τουλαχιστον το mining RIG θα το βαλω σε αυτο το pool. Τα αλλα 2 Pc εκει που ηταν, Nice Hash

1 hour ago, snips said:

Δεν βγάζουν νόημα όμως. Όπως ανέφερα, κανονικά με unlock την κάρτα....όπως είναι παντού στο web με τους 470.05, θα έπρεπε να είχα 45 σε ETH.  Εννοώ με ΕΤΗ algo.

και το λινκ για όσους το χρειάζονται ειναι τσεκαρισμενο για virus κλπ
https://mega.nz/file/O0J0wTbL#4g277f8BC7GjxFmgoAFV4K6dMgOqFFtb8tEdTI0jHqQ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

RTX 3060 σε μητρική Asus X370 Pro με τους γνωστούς drivers 48.3mh/s με 110W με οθόνη σε stand-by mode.

Πάει και παραπάνω αλλά ανεβαίνει η κατανάλωση 120W+

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, akoinonitos είπε

αν ειχες πεσει στην εποχη με το θεμα με τον eu server μπορει, αλλα και παλι ,για εμενα το σωστο ειναι να συγκρινεις ταυτοχρονα ,το difficulty να ειναι το ιδιο με λιγα λογια και οχι αυτο που λενε να κατσεις να συγκρινεις σε ενα χρονο το ενα και σε ενα χρονο το αλλο. Δεν εχει νοημα να συγκρινεις ανομοιες περιοδους. 

btw ο excavator του quick miner παει μπουνια πλεον

306085296_Screenshot_20210407-002703_SamsungInternet.jpg.78a4b9bed2e26d6ee1b17050f071d10e.jpg

Με 7,3% λιγότερο reported hashrate από σένα και όπως βλέπεις από το chart, βρίσκομαι σε μια από τις πιο χαμηλές θέσεις σε τρέχον hashrate την στιγμή του printscreen, είμαι +10cents περίπου παραπάνω από το daily profit σου αν κάνεις τα μαθηματικά. 

Πέραν τούτου. Επειδή παραπάνω ρώτησες για ποιον λόγο να μην κάνεις στο NH mining.

Ένας λόγος είναι ότι εσύ κάνεις επώνυμο mining με ότι αυτό συνεπάγεται... Ενώ στα pools κάνεις ανώνυμο mining. 

Screenshot_20210407_090304_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην ομάδα,

στα στατιστικά του nbminer, έχει rejected και invalid. τα rejected προκύπτουν από το overclocking στις μνήμες (ή γενικά από αστάθεια του hardware) και τα invalid από καθυστέρηση του δικτύου (υψηλά ms απάντησης);

επίσης, για 5700xt, θερμοκρασία μνήμης 30C πάνω από το hotspot (56/86 με 55% ανεμιστήρες) είναι φυσιολογικό ή πρέπει να ανησυχώ;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, totomis είπε

καλημέρα στην ομάδα,

στα στατιστικά του nbminer, έχει rejected και invalid. τα rejected προκύπτουν από το overclocking στις μνήμες (ή γενικά από αστάθεια του hardware) και τα invalid από καθυστέρηση του δικτύου (υψηλά ms απάντησης);

επίσης, για 5700xt, θερμοκρασία μνήμης 30C πάνω από το hotspot (56/86 με 55% ανεμιστήρες) είναι φυσιολογικό ή πρέπει να ανησυχώ;   

Οι θερμοκρασίες σου είναι οκ. 

Για τα invalid είναι μύθος το ping. Όλοι έχουν λίγα. Δοκίμασε και άλλους miners (team red miner π.χ.)

Τα rejected είναι πολύ πιθανό να είναι από unstable oc/uv

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Θα ηθελα τη γνωμη σας. Για 3 3060 τι τροφοδοτικο να βαλω για να ειμαι safe? Ποσα watt? 850?

750w τις καλύπτει άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Θα ηθελα τη γνωμη σας. Για 3 3060 τι τροφοδοτικο να βαλω για να ειμαι safe? Ποσα watt? 850?

Και 600 αρκεί και περισσεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, ooaris είπε

Καλημέρα. Να ρωτήσω... Αυτά τα τροφοδοτικά, πως τα συνδέεις μεταξύ τους; Με ένα απλό 4pin θηλυκό καλώδιο; Η υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που πρέπει να αγοράσω;

IMG_3897.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Καλημέρα. Να ρωτήσω... Αυτά τα τροφοδοτικά, πως τα συνδέεις μεταξύ τους; Με ένα απλό 4pin θηλυκό καλώδιο; Η υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που πρέπει να αγοράσω;

IMG_3897.jpg

Δεν έχω πάρει ποτέ μου γιατί είμαι πληβίος 🤣 και δεν το χρειάζομαι. 

Νομίζω αναφέρει λεπτομερώς μέσα τι περιλαμβάνει η συσκευασία. 

Ο ομιτζιζ και ακόμα 2 εδώ στο ποστ τα δουλεύουν σίγουρα. 

Μπορείς να βρεις και μεταχειρο στο ebay  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ooaris είπε

Με 7,3% λιγότερο reported hashrate από σένα και όπως βλέπεις από το chart, βρίσκομαι σε μια από τις πιο χαμηλές θέσεις σε τρέχον hashrate την στιγμή του printscreen, είμαι +10cents περίπου παραπάνω από το daily profit σου αν κάνεις τα μαθηματικά. 

Πέραν τούτου. Επειδή παραπάνω ρώτησες για ποιον λόγο να μην κάνεις στο NH mining.

Ένας λόγος είναι ότι εσύ κάνεις επώνυμο mining με ότι αυτό συνεπάγεται... Ενώ στα pools κάνεις ανώνυμο mining. 

Screenshot_20210407_090304_com.android.chrome.jpg

Το παραπανω πως το εβγαλες ρε συ?  8.12 ευρω σου βγαινει σε σχεση με το 8.55 που πηρα εγω. Και εχε και στο νου σου οτι εμενα ειναι πισι οχι ριγκ μεσα στην μερα το hasrate μου θα πεσει στα 75 mh λογω χρησης του πισι.

Η ανωνυμια του pool δεν ξερω κατα ποσο αξυπηρετει οταν υπαρχουν ολα σου τα στοιχεια σε ενα ανταλλακτηριο και φαινονται ολες η κινησεις σου. Ισως να Βοηθαει σε κατι ,αλλα δεν μπορω μα σκεφτω σε τι.

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, totomis είπε

καλημέρα στην ομάδα,

στα στατιστικά του nbminer, έχει rejected και invalid. τα rejected προκύπτουν από το overclocking στις μνήμες (ή γενικά από αστάθεια του hardware) και τα invalid από καθυστέρηση του δικτύου (υψηλά ms απάντησης);

επίσης, για 5700xt, θερμοκρασία μνήμης 30C πάνω από το hotspot (56/86 με 55% ανεμιστήρες) είναι φυσιολογικό ή πρέπει να ανησυχώ;   

Καλημέρα, ποια υλοποίηση έχεις και ποιο κουτί? Εννοείται είναι οκ οι θερμοκρασίες, από περιέργεια ρωτάω να συγκρίνω με τα δικά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν έχω πάρει ποτέ μου γιατί είμαι πληβίος 🤣 και δεν το χρειάζομαι. 

Νομίζω αναφέρει λεπτομερώς μέσα τι περιλαμβάνει η συσκευασία. 

Ο ομιτζιζ και ακόμα 2 εδώ στο ποστ τα δουλεύουν σίγουρα. 

Μπορείς να βρεις και μεταχειρο στο ebay  

Δεν τα βαζω παράλληλα. Ακόμα και με τα 460 κραταει εύκολα 4x rx580.

Εξαντλήσαμε τα 1200 και 750 , τώρα πήγαν τα 460 από 3 λίρες -> 6 , 100% αύξηση 

https://www.bargainhardware.co.uk/hp-599381-001-common-slot-hs-psu-460w-platinum-591555-201

8 ώρες πριν, hattori_gr είπε

ολοι μου λενε για ethermine , τουλαχιστον το mining RIG θα το βαλω σε αυτο το pool. Τα αλλα 2 Pc εκει που ηταν, Nice Hash

Στοιχεία θέλω όχι , μου λένε , ο φίλος του κουμπάρου μου ειναι ευχαριστημένος και αλλα τέτοια ακυρα. 

Μάλλον hiveon με βλέπω πισω(γιατι απο τα stats μου είναι ποιο σταθερο)  , αλλά το flexpool που κλείνει το ματι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, omitziz είπε

αλλά το flexpool που κλείνει το ματι. 

Το σκεφτομουν και εγω για flexpool, αλλα πχ την προηγουμενη εβδομαδα που ειχε αρκετα gas, το flex εχανε σε καποια spikes. Βεβαια εχω 1 καρτα εγω, οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Inler είπε

RTX 3060 σε μητρική Asus X370 Pro με τους γνωστούς drivers 48.3mh/s με 110W με οθόνη σε stand-by mode.

Πάει και παραπάνω αλλά ανεβαίνει η κατανάλωση 120W+

Τι settings εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...