Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

ακομα και σημερα σκεφτονται να δωσουν πανω απο 1000 ευρω για να αγορασουν καινουριες καρτες απο καταστηματα ή απο scalpers για mining

Εδώ έχουμε άτομα που έχουν φορτώσει φουλ κάρτες και περιμένουν το mining να πληρώσουν δόσεις και να φάνε. Δυστυχώς όσοι ξεκίνησαν τους τελευταίους μήνες ίσως προλάβουν στο νήμα να βγάλουν κανένα ψιλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για του λόγου το αληθές. Μόλις τώρα έπαιξε μια 3070 στα 780€ από το ισπανικό Amazon (πωλητής το ίδιο) και κάποιο τσακάλι τη χτύπησε εν ριπή οφθαλμού. OK τιμή για την εποχή, πολύ κάτω από κάποιους απατεώνες εδώ:

(κατά τύχη τη βρήκα, όχι μέσω part alert)

 

1.jpg

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εδώ έχουμε άτομα που έχουν φορτώσει φουλ κάρτες και περιμένουν το mining να πληρώσουν δόσεις και να φάνε. Δυστυχώς όσοι ξεκίνησαν τους τελευταίους μήνες ίσως προλάβουν στο νήμα να βγάλουν κανένα ψιλό 

 

μεχρι 1 μηνα πριν εβρισκες πχ. μια μεταχειρισμενη 5600 ΧΤ στα 400-450 ευρω και μια 5700 ΧΤ στα 550, σημερα η τελευταια πωλειται 950-1000 😆 σε καποια μηνυματα που ανταλλαξα με πωλητες εξηγωντας τους οτι οι τιμες ειναι υπερβολικες και δε θα πουληθουν μου ειπαν οτι τις αγοραζουν οσο-οσο οι miners, ( στη περιγραφη βεβαια εγραφε οτι παιζει τα παντα σε 2k max settings🤣 ) πλεον ολοι εχουν πονηρευτει της υπαρχουσας καταστασης αλλα βρισκουν και τα κανουν εφοσον υπαρχουν κοροιδαρες  που αγοραζουν τα παντα σα τα προβατα μην υπολογιζοντας ουτε roi ουτε τιποτα

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimitrisJimmys είπε

Κάνεις πλάκα τώρα, ε;

Χωρίς καν να κοιτάξω τον πωλητή ... 2080Ti με 650€ αυτή την εποχή; 😲🤣

Άστο καλύτερα, δεν κάνεις για αυτή τη δουλειά. Θα την πατήσεις άσχημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Just launched μεταπωλητής.

Όχι μην εμπιστεύεσαι χωρίς πολλές κριτικές με πολλά αστέρια.

Screenshot_2021-04-08-16-11-21-974_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Just launched μεταπωλητής.

Όχι μην εμπιστεύεσαι χωρίς πολλές κριτικές με πολλά αστέρια.

Αυτό δεν το καταλαβαίνω αφού το αμαζον ειναι τσακάλι. Δηλ, και να σου φάει κάποιος τα λεφτά που δεν γίνεται το αμαζον θα καθαρίσει για εσένα. Θα στα δώσει πίσω! Γιατί κάποιος να μπει στη φασαρία να πουλήσει φούμαρα???Screenshot_2021-04-08-16-11-21-974_com.android.chrome.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μπηκα λιγοτερο απο 1 sec απο το αλερτ (εκανα hover με το mouse πανω απο το καναλι για τις 3070). Ηταν ηδη Out of stock. Σε botακι θα πηγε

Μερικές φορές δεν εμφανίζεται αμέσως.

Πρέπει να κάνεις refresh την σελίδα και μέσα στο 10λεπτο θα στην βγάλει.

Μερικές φορές η ειδοποίηση από παρταλερτ έρχεται πριν ακόμα ανεβάσει το Αμαζον σε στοκ την σελίδα.

Επίσης, ακόμα και να στην βγάζει να την αγοράσεις, αλλά όταν προχωράει η παραγγελία και σου βγάζει άδειο καλάθι, εσύ να επιμένεις ξανά και ξανά για κάνα 5λεπτο, γιατί πολλά bot, την πατάνε με το 3d επιβεβαίωση από την τράπεζα 🏦 και η κάρτα ξανά επιστρέφει σε απόθεμα.

6καρτες έχω τσιμπήσει έτσι μέσα στο 5λεπτο γιατί απέτυχαν τα bot να επιβεβαιώσουν την πληρωμή 😉😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Δεν συμφωνώ για το στοκ που λες. Παράδειγμα δες, το διπλανό/διπλανά topic.

Υπάρχουν άτομα με αναμονή πάνω από 3 μήνες και ενδέχεται και να μην παραλάβουν ποτέ. Το Αμαζον βγάζει κάθε μέρα κάρτες, αρκεί να έχεις υπομονή και να είσαι γρήγορος.

Υπάρχουν άτομα εδώ που παραγγειλαν ζοτακ 3060 από πλαίσιο και δεν θα παραλάβουν ούτε με το etherium ver3😀.

Τελευταίο από μένα για αυτό το θέμα  (για να μην κλειδώσει το topic), είναι ότι, οκ πες οι τιμές...αλλά αυτό που δεν ανέχομαι είναι η κοροϊδία όσον αφορά διαθεσιμότητα και παραλαβής προϊόντων. 

Έχω κοντά στο 1Gh/s για mining και ξεκίνησα να σκέφτομαι και να διαβάζω για το mining, πριν από 1 1/2 μήνα. Βέβαια, για να πω την αλήθεια μου, κάποιες κάρτες (όχι όλες), τις χρειάζομαι και για το μαγαζί μου.

Που νομίζεις βρήκα όλες αυτές τις κάρτες κοντά στην msrp τιμή;

Κοίτα κάρτα που ακυρωσα γιατί δεν είχα λεφτά να την πληρώσω. Πες μου σε ποιο ελληνικό κατάστημα την βρίσκεις με αυτή την τιμή.

 

 

Από πλαίσιο η από Κωτσόβολο;

Υ.Γ για να μην κλειδώσει το τοπικ, εάν θες, συνεχίζουμε σε πμ. 😉😀

Screenshot_2021-03-30-16-42-37-219_com.google.android.gm.jpg

Λες "αμαζον" και ακούγεται σαν  να αναφέρεσε σε ενα μαγαζί...

Οι ποσότητες που είχαν δεσμευτεί με αρχικές τιμές οι ελληνικές αλυσίδες ήταν αντίστοιχες των απαιτήσεων της Ελλάδας υπό φυσιολογικές συνθήκες... H 3090 σίγουρα δεσμεύτηκε σε πολύ μικρότερες ποσότητες γιαυτό και ξέφυγε νωρίς η τιμή. 

Οσον αφορά την κοροϊδία που ανέφερες... το μεγαλύτερο γερμανικό κατάστημα, μέχρι και σήμερα, χρωστάει προπαραγγελειες Οκτωβρίου... 

Σίγουρα τα λυπούμαστε τα λεφτουδακια μας γιαυτό άλλωστε δεν είμαστε εμείς αυτοί που παράγγειλαν την 20η καρτα πάνω στην έξαψη του "ααα βρήκα στοκ. I MUST BUY" και μετά την ακύρωσαν λόγω έλλειψης casherιου. 

Και εντέλει μας παρουσιάζεις λες και έχουμε την απόλυτη άνεση να πάρουμε από το δίκτυο αμαζον Ευρώπης, που έχουν όλη μέρα άφθονο στοκ, αλλά εμεις είμαστε ξεροκεφαλοι εθνικιστές που ψωνίζουμε μόνο ελληνικά barcodes για να μποικοταρουμε την Amazon sarl eu... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

 

Γιατί προσπαθούν να χακαρουν τον λογαριασμό σου στο αμαζον , με αποτέλεσμα να στον κλειδώσουν.

5 λεπτά πριν, ooaris είπε

Λες "αμαζον" και ακούγεται σαν  να αναφέρεσε σε ενα μαγαζί...

Οι ποσότητες που είχαν δεσμευτεί με αρχικές τιμές οι ελληνικές αλυσίδες ήταν αντίστοιχες των απαιτήσεων της Ελλάδας υπό φυσιολογικές συνθήκες... H 3090 σίγουρα δεσμεύτηκε σε πολύ μικρότερες ποσότητες γιαυτό και ξέφυγε νωρίς η τιμή. 

Οσον αφορά την κοροϊδία που ανέφερες... το μεγαλύτερο γερμανικό κατάστημα, μέχρι και σήμερα, χρωστάει προπαραγγελειες Οκτωβρίου... 

Σίγουρα τα λυπούμαστε τα λεφτουδακια μας γιαυτό άλλωστε δεν είμαστε εμείς αυτοί που παράγγειλαν την 20η καρτα πάνω στην έξαψη του "ααα βρήκα στοκ. I MUST BUY" και μετά την ακύρωσαν λόγω έλλειψης casherιου. 

Και εντέλει μας παρουσιάζεις λες και έχουμε την απόλυτη άνεση να πάρουμε από το δίκτυο αμαζον Ευρώπης, που έχουν όλη μέρα άφθονο στοκ, αλλά εμεις είμαστε ξεροκεφαλοι εθνικιστές που ψωνίζουμε μόνο ελληνικά barcodes για να μποικοταρουμε την Amazon sarl eu... 

 

 

Δεν σας παρουσιάζω σαν τίποτα.

Απλά επειδή εδώ προσφέρουμε αλληλοβοήθεια ο ένας στον άλλον, προσπαθώ και εγώ να βοηθήσω την κατάσταση να αυξηθούν τα Mh/s 😃😃😃

Κι εγώ πριν μέρες έψαχνα καλώδια από 6pin σε 6+2pin και τροφοδοτικά, με βοηθήσατε/ βοήθησες να τα βρω, έτσι και εγώ προσπαθώ να βοηθήσω για να βρείτε κάρτες.😉

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/04/2021 at 12:02, AlexPc said:

Τι settings εχεις?

170632319_972374563506810_380933854590146340_n.jpg.d4de1a6b4e2c755ef1a78862b0f393a2.jpg

 

Τι settings έχεις στην 3080 και πια υλοποίηση?? διότι βασανίζομαι...
image.png.0f65a9922dd1672f52b6770d4163ebb6.png

On 07/04/2021 at 14:42, akoinonitos said:

οχι ρε ειναι το αντιστοιχο average το δικο σου. 

πχ τωρ εχω την καρτα με +1250 μνημη ,το reported μου ειναι αυτο 

1268206250_Screenshot_20210407-143843_SamsungInternet.jpg.5c2b6025af6a547d350fe7806f0074b0.jpg

 

αλλα το average μου ειναι αυτο

605655293_Screenshot_20210407-144128_SamsungInternet.jpg.c109be4971e7ebb66698c1215547652d.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

Τι settings έχεις στην 3080 και πια υλοποίηση?? διότι βασανίζομαι...

Gigabyte δεν έχεις; Την πάτησες. Οι χειρότερες για mining. Κάνουν συνεχές throttling.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω την gaming oc 3080, αλλαγμένα pads και παίζει +800 μνήμες στα 225w κατανάλωση.

Στις αρχές ήταν στους 82-84 κελσίου, τώρα με ίδιες ρυθμίσεις παίζει στους 90... 85%fan speed

95 Mh/s

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...