Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Τρομερές επιδόσεις...

Τέτοια βλέπω και θα τη πετάξω την 1660

Εχουμε κάτι καλούς κάδους Εύοσμο να ξέρεις 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Άμα βρεις πες μου και μένα. Δεν μας βλέπω να την βγάζουμε καθαρή...


για καλη μου τυχη εχω κανει πατεντα πριν 12 χρονια που ειχα 2-3  PC σε μονταρισμενη μεταλλικη ντουλαπα που ειναι στο μπαλκονι σε σκιερο μερος μονωμενη εξωτερικα με φελιζολ, ολα τα καλωδια ειναι περασμενα απο καλωδιαδρομους στο σοβατεπι, τα power & reset buttons ειναι  σε ειδικο κουτακι κατω απο το γραφειο με διακοπτες, ενω ολα τα υπολοιπα καλωδια φτανουν με usb repeaters σε hubs μαζι με 10μετρα hdmi/display port, τοτε ειχαν φταχτει με το σκεπτικο να εξαφανιστουν τα καλωδια και κυριως το 100% αθορυβο pc, ουτε παραγγελια να τα ειχα, επαναλειτουργησαν ολα ξανα πριν 2 μηνες, αυτη τη στιγμη στο θερμοτερο σημειο του κουτιου εχω 18C και οι καρτες στο rig 38C

WkEXpKS.jpg

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


για καλη μου τυχη εχω κανει πατεντα πριν 12 χρονια που ειχα 2-3  PC σε μονταρισμενη μεταλλικη ντουλαπα που ειναι στο μπαλκονι σε σκιερο μερος μονωμενη εξωτερικα με φελιζολ, ολα τα καλωδια ειναι περασμενα απο καλωδιαδρομους στο σοβατεπι, τα power & reset buttons ειναι  σε ειδικο κουτακι κατω απο το γραφειο με διακοπτες, ενω ολα τα υπολοιπα καλωδια φτανουν με usb repeaters  και 10μετρα hdmi/display port, τοτε ειχαν φταχτει με το σκεπτικο να εξαφανιστουν τα καλωδια και κυριως το 100% αθορυβο pc, ουτε παραγγελια να τα ειχα, επαναλειτουργησαν ολα ξανα πριν 2 μηνες, αυτη τη στιγμη στο θερμοτερο σημειο του κουτιου εχω 18C και το rig 38C

WkEXpKS.jpg

Βλέπω την mobo την έχεις πάνω σε πλέξιγκλας στηριγμένη με pcb??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Βλέπω την mobo την έχεις πάνω σε πλέξιγκλας στηριγμένη με pcb??

ναι η mobo ειναι σε πλεξιγκλας και στηριζεται κανονικα σε βιδες/υποδοχες απο case, απο κατω το πλεξιγκλας εχει ποδαρακια απο κανονικες βιδες

στο επανω μερος εχω βαλει ρικοφον μηπως εχω υγροποιηση οταν ...πιανει χιονι αλλα ειναι αχρειαστο μια και εχει καλο αερισμο, 2 20αρηδες ανεμιστηρες 150 cfm εκαστος στις 900 στροφες! ο πατος ειναι ολος τρυπητος απο κει μπαινει κρυος αερας και βγαινει απο επανω, στα ραφια επισης εχει γινει πατεντα για καλυτερο airflow, η μεσαια κολωνα ειναι 2 καλωδιοδιαδρομοι κολλημενοι αντικρυστα, υπαρχουν και στα πλαινα αλλα δε φαινονται στις φωτο, εξωτερικα πανω αριστερα αισθητηρας που μετραει θερμοκρασια στο αλλο ακρο με καλωδιο

tvLRmB3.jpg

0Mv8ipI.jpg

iZpUBrl.jpg

qGmtweP.jpg

P9Je2GL.jpg

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

οδό, αριθμό και όροφο. έχω ένα φιλαράκι με μεταφορική. Την ξέρω αυτή τη ντουλάπα με τη στρατζαριστή λαμαρίνα στα 160ευρώ. 😜

140 ευρω την ειχα παρει ειδικη παραγγελια στα δικα μου μετρα πριν 12 χρονια 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την υγροποίηση πάντως να την φοβάσαι σε απότομες αλλαγές καιρού επάνω στα κυκλώματα...θα γίνει ύπουλα και δε θα σε προειδοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

την υγροποίηση πάντως να την φοβάσαι σε απότομες αλλαγές καιρού επάνω στα κυκλώματα...θα γίνει ύπουλα και δε θα σε προειδοποιήσει.

12 χρονια δεν εχω δει ουτε σταγονα ακομα και με 4 εκ χιονι επανω και μαλιστα πριν βαλω απο επανω φελιζολ😁

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Odyss3us είπε

12 χρονια δεν εχω δει ουτε σταγονα ακομα και με 4 εκ χιονι επανω και μαλιστα πριν βαλω απο επανω φελιζολ😁

άμα έχεις τόσο ομαλό airflow και διακύμανση τότε τζιτζι.

δε μου απάντησες όμως να ειδοποιήσω τη μεταφορική. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

άμα έχεις τόσο ομαλό airflow και διακύμανση τότε τζιτζι.

δε μου απάντησες όμως να ειδοποιήσω τη μεταφορική. 😂

 

για να καταλαβεις, ειναι τοσο καλο το airflow που οταν ανοιγω το ντουλαπι ανεβαινει η 4-5 βαθμους η θερμοκρασια

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

ναι η mobo ειναι σε πλεξιγκλας και στηριζεται κανονικα σε βιδες/υποδοχες απο case, απο κατω το πλεξιγκλας εχει ποδαρακια απο κανονικες βιδες

στο επανω μερος εχω βαλει ρικοφον μηπως εχω υγροποιηση οταν ...πιανει χιονι αλλα ειναι αχρειαστο μια και εχει καλο αερισμο, 2 20αρηδες ανεμιστηρες 150 cfm εκαστος στις 900 στροφες! ο πατος ειναι ολος τρυπητος απο κει μπαινει κρυος αερας και βγαινει απο επανω, στα ραφια επισης εχει γινει πατεντα για καλυτερο airflow, η μεσαια κολωνα ειναι 2 καλωδιοδιαδρομοι κολημενοι αντικρυστα, υπαρχουν και στα πλαινα αλλα δε φαινονται στις φωτο, εξωτερικα πανω αριστερα αισθητηρας που μετραει θερμοκρασια στο αλλο ακρο με καλωδιο

P9Je2GL.jpg


iZpUBrl.jpg


0Mv8ipI.jpg
tvLRmB3.jpg

qGmtweP.jpg

Δεν μου δίνει την εικόνα ότι μπορεί να κρατήσει θερμοκρασία διαφορετική του περιβάλλοντος χώρου. Αν το καλοκαίρι έχει 35 βαθμούς στην βεράντα, θα έλεγα πως εκεί μέσα θα έχει 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

για να καταλαβεις ειναι τοσο καλο το airflow που οταν ανοιγω το ντουλαπι ανεβαινει η 4-5 βαθμους η θερμοκρασια

Στο επάνω μέρος έχεις βάλει σίτα Νο16;;

Και στα πλαϊνά το ίδιο;

2 λεπτά πριν, GKat76 είπε

μπορει να εχει ειπωθει σε παλιοτερο post....

αλλα αυτο τι σας λεει?

εχει πσωνισει κανεις απο κει?...

τωρα παιζει τελωνειο κλπ?

 

Θα έχεις τελωνείο σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...