Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μα εδω μιλαμε για mining αυτα στελνουμε. Οπως και να εχει δεν νομιζω να ασχοληθουν για τοσο μικρα ποσα. Στα μεγαλα παλι δεν ξερω τι θα κανουμε. Ισως δω τη λυση της jade που προτεινε ο omitz πιο πισω. Τωρα για 100-150 ευρω το μηνα αν ασχοληθουν θα ειναι ξεφτιλες και πολυς κοσμος θα τους κραξει.

 

δε νομιζω να υπαρχει θεμα με μικροποσα, απλα την επομενη φορα που θα ρωτησει καποιος εδω μεσα οτι εχει πχ. 2k στη μπαντα να τα κανει καρτες γραφικων για mining η απαντηση θα ειναι οτι οχι μονο δε συμφερει αλλα δε θα μπορει ουτε να τα επενδυσει σε κρυπτο τουλαχιστον οχι προς το παρον με την εθνικη 😁

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι για γέλια η ΕΤΕ.

Για να στείλεις λεφτά σε ανταλλακτήριο: Εθνική --> Revolut/N26 --> Coinbase/Binance (όχι Kraken)

Για να λάβεις κάνεις το αντίστροφο ή ακόμα καλύτερα τα αφήνεις Revolut/N26

Ποιανού ηλίθιου ιδέα ήταν... 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα, υπάρχει κάποιο ουσιαστικό όφελος να φέρνει κάποιος τα χρήματα στην εθνική ή την Πειραιώς; 

Μια χαρά είναι η revolut, μια χαρά η Ν26.

Καλύτερες θα έλεγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

δε νομιζω να υπαρχει θεμα με μικροποσα, απλα την επομενη φορα που θα ρωτησει καποιος εδω μεσα οτι εχει πχ. 2k στη μπαντα να τα κανει καρτες γραφικων για mining η απαντηση θα ειναι οτι οχι μονο δε συμφερει αλλα δε θα μπορει ουτε να τα επενδυσει σε κρυπτο τουλαχιστον οχι προς το παρον με την εθνικη 😁

Ετσι ακριβως εγω σκεφτηκα να κοψω και το mining αν γινει κατι τετοιο δεν εχει νοημα αν δεν μπορουμε να τα παρουμε. Θα στειλω αυριο μεθαυριο 3-4 μικρα εμβασματα και αλλα 3-4 λιγο αργοτερα να δουμε. Και μεγαλα αν ειχα 2-3 χιλιαρικα να στειλω θα τα εστελνα στα 14.99 δεν πα να χεστουν με τους καταγκιοζιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ετσι ακριβως εγω σκεφτηκα να κοψω και το mining αν γινει κατι τετοιο δεν εχει νοημα αν δεν μπορουμε να τα παρουμε. Θα στειλω αυριο μεθαυριο 3-4 μικρα εμβασματα και αλλα 3-4 λιγο αργοτερα να δουμε. Και μεγαλα αν ειχα 2-3 χιλιαρικα να στειλω θα τα εστελνα στα 14.99 δεν πα να χεστουν με τους καταγκιοζιδες.

πες τους οτι αυτα που θα παιρνεις θα τα βαζεις σε κλειστο προθεσμιακο  για 1 χρονο τουλαχιστον...

στο λογαριασμο τον προθεσμιακο θα αντιστοιχισεις και μια πιστωτικη ή δανειο, εχοντας σαν ενεχυρο το προθεσμιακο..

βαλε και την μισθοδοσια σου να τρεχει εκει...

και κανε και ενα ασφαλιστηριο αν θες για το παιδι/παιδια που ισως εχεις...

και μετα ελα να μου πεις αν θα εχουν προβλημα με τα crypto  που θα στελνεις σε εμβασματα ακομα και 0,14 λεπτων του ευρω...

οποιαδηποτε τραπεζα...

και πριν πει καποιος οτι ενδιαφερονται μονο για τα whales, να πω οτι εδω στην Ελλαδα δεν υπαρχουν αρκετα...

τους ενδιαφερει πολυ και ο απλος Mr John Smith που λενε οι Αμερικανοι...

 

edit: οσο για τη δικαιολογια οτι κανουν ή θα κανουν ban,  γιατι δεν υπαρχει νομικο πλαισιο και δεν ξερουν πως θα κινηθουν (οι τραπεζες) ωστε να ειναι νομιμες και να καλυψουν και τους πελατες τους (και καλα), να γελασουμε δυνατα.....για να μη πουμε κατι πιο βαρυ

το γραφω με μικρη γραμματοσειρα, οπως το γραφουν και οι τραπεζες στη κατω μερια των συμβασεων με τους ορους 

Επεξ/σία από GKat76
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαστε αρκετοι gamers εδω μεσα μολις εψαξα και βρηκα καποια site που αγοραζουμε με bitcoins η αλλα νομισματα παιχνιδια. Ειναι αξιοπιστα απο τις κριτικες και εχουν τα παντα σε λογικες τιμες. Σιγουρα θα φανουν χρησιμα σε αρκετους απο εδω μεσα εφοσον σταματησουν να δεχονται crypto οι τραπεζες Ελλαδας.

https://joltfun.com/

https://www.keys4coins.com/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πάω να παρακολουθήσω πως τα πάει ο εργάτης μου;;;

Να βλέπω δηλαδή αν βγάζει stale, rejected, και γενικά αν μπορώ να το βλέπω που τρέχει, όπως στα windows...

Είναι σε hiveos που σκάβει ethermine και τα βάζει σε binance wallet.

Screenshot_2021-04-10-01-02-58-461_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Που πάω να παρακολουθήσω πως τα πάει ο εργάτης μου;;;

Να βλέπω δηλαδή αν βγάζει stale, rejected, και γενικά αν μπορώ να το βλέπω που τρέχει, όπως στα windows...

Είναι σε hiveos που σκάβει ethermine και τα βάζει σε binance wallet.

 

 

Στο stats δεν βγαζει τπτ? Παντως το ethermine βγαζει τα stales/invalid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkatzos είπε

Είναι για γέλια η ΕΤΕ.

Για να στείλεις λεφτά σε ανταλλακτήριο: Εθνική --> Revolut/N26 --> Coinbase/Binance (όχι Kraken)

Για να λάβεις κάνεις το αντίστροφο ή ακόμα καλύτερα τα αφήνεις Revolut/N26

Ποιανού ηλίθιου ιδέα ήταν... 😂

Γιατι οχι kraken ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ακριβο, τουλαχιστον για να στειλεις απο mining τα payouts

το kraken εχει τα καλυτερα fees απο coinbase ως ανταλλακτηριο. Ελεγα μην παιζει κατι αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στο stats δεν βγαζει τπτ? Παντως το ethermine βγαζει τα stales/invalid

Βγάζει, αλλά εγώ θέλω εάν γίνεται να το βλέπω real time και να μην κάνω refresh την σελίδα για να τα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Βγάζει, αλλά εγώ θέλω εάν γίνεται να το βλέπω real time και να μην κάνω refresh την σελίδα για να τα δω

Το εχεις συνεχεια ανοικτο? Το ethermine εχει auto update toggle ακομα και στην mobile εκδοση (καθε 1 min)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το εχεις συνεχεια ανοικτο? Το ethermine εχει auto update toggle ακομα και στην mobile εκδοση (καθε 1 min)

Το trex που τρέχει εννοούσα sorry.

 

 

FB_IMG_1618011819152.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...