Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σχετικα με το ethermine και για 7:30-8:00, μονο το site πρεπει να ειχε θεμα. Βλεπω στον miner κανονικα shares.

Παντως απο χθες το βραδυ λεει payout σε 25 ωρες και δεν αλλαζει. Βασικα καποια στιγμη ελεγε και -360 (παιζει να ηταν και σε εκεινη την περιοδο το πρωι, δεν θυμαμαι ακριβως)

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά τα χθεσινά μου earnings ήταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ! Μάλιστα ήταν η πρώτη μέρα που χρησιμοποίησα 2η GPU, και δεν το περίμενα τόσο λίγο.

disappointing earnings.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σχετικα με το ethermine και για 7:30-8:00, μονο το site πρεπει να ειχε θεμα. Βλεπω στον miner κανονικα shares.

Παντως απο χθες το βραδυ λεει payout σε 25 ωρες και δεν αλλαζει. Βασικα καποια στιγμη ελεγε και -360 (παιζει να ηταν και σε εκεινη την περιοδο το πρωι, δεν θυμαμαι ακριβως)

Εγώ είχα και full rejects invalids στους miners. Και πριν της 7. Ευκαιρία ήθελα αλλά περιμένω το επόμενο payout και σε Κυριακή βράδυ αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Εγώ είχα και full rejects invalids στους miners. Και πριν της 7. Ευκαιρία ήθελα αλλά περιμένω το επόμενο payout και σε Κυριακή βράδυ αλλάζω.

Για που λες? Γιατι και εγω εχω payout και αμα ειναι να δοκιμασω κατι αλλο. Θελω να δωσω ευκαιρια στο flex ρε γμτ, αλλα πολυ sus με το σπαμ που κανουν στο reddit.

πχ αυτο το διαγραμμα ισως να το ευνοει το flex αυτην την εβδομαδα που δεν ειχε πολλα gas

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Για που λες? Γιατι και εγω εχω payout και αμα ειναι να δοκιμασω κατι αλλο. Θελω να δωσω ευκαιρια στο flex ρε γμτ, αλλα πολυ sus με το σπαμ που κανουν στο reddit.

Αυτό ακριβώς , πολύ σπαστικό ότι κάνουν reddit και με χάνουν από πελάτη.

Αλλιώς για δοκιμή πρώτη επιλογή flex και μετά 2miners.

Αλλιώς boot πάλι σε hiveos και hiveon.

Δεν ξέρω ακόμα , ένα από αυτά τα 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Αυτό ακριβώς , πολύ σπαστικό ότι κάνουν reddit και με χάνουν από πελάτη.

Αλλιώς για δοκιμή πρώτη επιλογή flex και μετά 2miners.

 

Εκανα και ενα edit Πανω, εδω και το gdrive.

Εχω ξαναδει παρομοια vs με το flex, αλλα παντα ειναι στις εβδομαδες που τα Gas ειναι χαμηλα.

Το μονο κακο με το flex ειναι οτι θα πρεπει να βαλω payout threshold καπου στο 0.1 για να μην χασω απο τα fees

Ισως το 2miners να ειναι καλη επιλογη. Καλο luck βλεπω (οκ για την ωρα), αλλα τα υπολοιπα stats δεν ειναι και ασχημα

https://eth.2miners.com/blocks

Ακομα θεωρω οτι ethermine ισως να εχουν κανει καμια μαλακια και να μην δινουν ολα τα mev μετα απο αυτο που εγινε πριν κανα 2 εβδομαδες και εχασαν 100 eth

Ανοιξα τα τελευταια Blocks απο ethermine, βρηκα μολις 5 με mev rewards, σε αντιθεση με το 2miners που εχει πιο συχνα στα blocks του (σε σχεση παντα για το μεγεθος του pool)

12212041

12212005

12211922

12211897

12211880

Edit: Βρισκω την Gigabyte GeForce RTX 3060 12GB Gaming OC στα 760 ευρω (ισως μπορεσω και λιγοτερο) αλλα ρε γαμωτο δεν ψηνω με gb να κανω mining. Θα την εχω μεσα στο κουτι μαζι με την 3070 και δεν ξερω απο temps πως θα τα παει. Επισης, hdmi dummy βρισκω Ελλαδα?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι φταίει. Έχω. Την gigabyte rtx 3060 Oc 12gb. Σε 2 μητρικές ( 1 gigabyte h410 & 1 asrock m470 που την έβαλα πάει έως 25mhs γιατί το pci είναι μεν gen3 και στις 2 αλλά τρέχει Χ2 και όχι Χ16. Η cpu είναι ο celeron g5905. Και οι μητρικές και η cpu υποστηρίζουν έως x16 σε gen3 αλλά δεν μπορεί η κάρτα να τρέξει σε αυτό το mode. Driver έχω τον 470.05.

Στο pc του γιου μου με μητρική Β350 και ryzen 2200g τρέχει κανονικά και βγάζει σταθερά 42 mhs πριν από ρυθμίσεις.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimitrisem είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι φταίει. Έχω. Την gigabyte rtx 3060 Oc 12gb. Σε 2 μητρικές ( 1 gigabyte h410 & 1 asrock m470 που την έβαλα πάει έως 25mhs γιατί το pci είναι μεν gen3 και στις 2 αλλά τρέχει Χ2 και όχι Χ16. Η cpu είναι ο celeron g5905. Και οι μητρικές και η cpu υποστηρίζουν έως x16 σε gen3 αλλά δεν μπορεί η κάρτα να τρέξει σε αυτό το mode. Driver έχω τον 470.05.

Στο pc του γιου μου με μητρική Β350 και ryzen 2200g τρέχει κανονικά και βγάζει σταθερά 42 mhs πριν από ρυθμίσεις.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν καταφερα να βρω στα spec/manual τους αν οι μητρικες ειναι gen 3. Ο cpu οντως υποστηριζει.

Στο Bios υπαρχει επιλογη να βαλεις την pci e gen 3? Χρησιμοποιεις μηπως m2? Αν και αυτο λογικα μονο lanes θα σου εκοβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Η αληθεια ειναι οτι δεν καταφερα να βρω στα spec/manual τους αν οι μητρικες ειναι gen 3. Ο cpu οντως υποστηριζει.

Στο Bios υπαρχει επιλογη να βαλεις την pci e gen 3? Χρησιμοποιεις μηπως m2? Αν και αυτο λογικα μονο lanes θα σου εκοβε

Ναι υποστηρίζουν και το έχω επιλέξει στο  bios. Δεν έχω Μ2. Απλά η κάρτα τρέχει Χ2 σε gen3 και όχι Χ16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimitrisem είπε

Ναι υποστηρίζουν και το έχω επιλέξει στο  bios. Δεν έχω Μ2. Απλά η κάρτα τρέχει Χ2 σε gen3 και όχι Χ16.

Καταλαβα οτι σου εδειχνε gen 2 εγω. Στο gpu-z τι σου δειχνει? Αν μπορεις ελεγξε pci-e θυρα και καθαρισε την οπως επισης και τον cpu για κανα pin μηπως εχει στραβωσει

https://github.com/trexminer/T-Rex/releases/tag/0.20.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το insomnia εχει γινει χωρος συγκεντρωσης πολλων "φρουτων"

οχι οτι φταει το site...αν υπηρχε κι αλλο site αντιστοιχο, και εκει θα γινοταν το ιδιο

δε φταιει ο χωρος, αλλα η επικρατουσα κατασταση...

σε λιγο θα μας σταματανε στο δρομο κατι τυποι σαν αυτους που πουλανε "φιρμες" ρολογια και γυαλια ηλιου και θα σου λενε "φιλαρακι εχω στη τσαντα μια 3070 σφραγισμενη, ενδιαφερεσαι?"

ξεφτιλα...

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GKat76 είπε

το insomnia εχει γινει χωρος συγκεντρωσης πολλων "φρουτων"

οχι οτι φταει το site...αν υπηρχε κι αλλο site αντιστοιχο, και εκει θα γινοταν το ιδιο

δε φταιει ο χωρος, αλλα η επικρατουσα κατασταση...

σε λιγο θα μας σταματανε στο δρομο κατι τυποι σαν αυτους που πουλανε "φιρμες" ρολογια και γυαλια ηλιου και θα σου λενε "φιλαρακι εχω στη τσαντα μια 3070 σφραγισμενη, ενδιαφερεσαι?"

ξεφτιλα...

Μας έχετε κουράσει όμως. Και δεν ειναι το insomnia. Είναι όλη η αγορά. Κάντε κάτι άλλο πια....

Και σοβαρά. Βρήκες το συγκεκριμένο βιντεάκι από ένα ταλιμπάν που δεν έχει μάθει ακόμα να προφέρει το D E A L S να μας μάθει για το τι γίνεται εκεί έξω; 

Επεξ/σία από snips
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, snips είπε

Μας έχετε κουράσει όμως. Και δεν ειναι το insomnia. Είναι όλη η αγορά. Κάντε κάτι άλλο πια....

Και σοβαρά. Βρήκες το συγκεκριμένο βιντεάκι από ένα ταλιμπάν που δεν έχει μάθει ακόμα να προφέρει το D E A L S να μας μάθει για το τι γίνεται εκεί έξω; 

οκ "γιατρε" μου....

peace 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...