Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@omitziz Το κοβω για 2miners εγω. Απο το μεσημερι εχει ανεβει +1% το σημερινο payout λογω των mev. Θα το τσεκαρω και αυριο μιας και αυριο πιανω τα 0.05 στο ethermine, και θα κανω δοκιμη λιγες μερες

edit: τελικα μολις πληρωθηκα (ειχε κολλησει απο χθες 25 ωρες). ξεκινησα 2miners

image.png.cf9a29a0efddd9b7f2862cc31f588a2e.png

Ορίζεις από κάπου στο ethermine να σε πληρώνει στο 0.05?

Εγώ είχα φτάσει 0.14 και τότε με πλήρωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Ορίζεις από κάπου στο ethermine να σε πληρώνει στο 0.05?

Εγώ είχα φτάσει 0.14 και τότε με πλήρωσε...

Περα απο τα ελαχιστα payout, εχει και αλλα 2 "policies"

Πληρωνεσαι εντος 2 εβδομαδων (ή καθε 2ο ΣΚ) αν εχεις πιασει το 0.01, ενω καθε 7 μερες αν πιασεις τα 0.05.

https://ethpool.freshdesk.com/support/solutions/articles/8000060967-ethermine-org-payout-policy

Το αλλαζεις 0.1-10 στην καρτελα Payout διπλα απο dashboard, αλλα μαλλον δεν σε αφορα αφου πιανεις τους κανονες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@omitziz Το κοβω για 2miners εγω. Απο το μεσημερι εχει ανεβει +1% το σημερινο payout λογω των mev. Θα το τσεκαρω και αυριο μιας και αυριο πιανω τα 0.05 στο ethermine, και θα κανω δοκιμη λιγες μερες

edit: τελικα μολις πληρωθηκα (ειχε κολλησει απο χθες 25 ωρες). ξεκινησα 2miners

image.png.cf9a29a0efddd9b7f2862cc31f588a2e.png

btw με 2miners ειναι λογικο που δειχνει τα blocks με diff 8.73? Ethermine εδειχνε 4 και νομιζα τοσο ειναι το γενικο του ether

image.png.bb5bab33e9858e932a71504277cf3181.png

ειναι αναλογα το pool , θα γυρίσω και εγω 1 σε μερικες μερες να δουμε τι παίζει.

θα τα σπασω για 10 μερες σε 2miners , flexpool και hiveon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Περα απο τα ελαχιστα payout, εχει και αλλα 2 "policies"

Πληρωνεσαι εντος 2 εβδομαδων (ή καθε 2ο ΣΚ) αν εχεις πιασει το 0.01, ενω καθε 7 μερες αν πιασεις τα 0.05.

https://ethpool.freshdesk.com/support/solutions/articles/8000060967-ethermine-org-payout-policy

Το αλλαζεις 0.1-10 στην καρτελα Payout διπλα απο dashboard, αλλα μαλλον δεν σε αφορα αφου πιανεις τους κανονες

Ναι , αυτό διάβαζα τώρα. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

ξέρει κάποιος αν στο nicehash μπορώ να βάλω εντολή για μετατροπή τα bitcoin που με πληρώνει σε ευρώ, όταν φτάσει η ισοτιμία σε συγκεκριμένη τιμή;

νόμιζα πως ήταν η μετατροπή btc-eurs, αλλά σήμερα που έπιασε το όριο που είχα βάλει (50,000eurs/btc) και εκτελέστηκε η εντολή, είδα πως είναι "stasis euro"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον τα stats που δειχνει το 2miners. Και απο τα immature blocks εχω σε ολα shares οποτε και αντιστοιχα mev rewards. Απο τις 10 θα μετρησω ενα 4ωρο να υπολογισω τι θα βγαλω στο 24ωρο

image.png.5b100ba04dcec76e7e18e7582f45040b.png

image.png.6d849727d885102f7275e5610c190b77.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει να κάνω Mining σε ethermine. Εχω παρατηρήσει ότι όταν ξεκινάει το Mining η οθόνη μαυρίζει για 5 δευτερόλεπτα κ μετά όλα καλα. Χωρίς να γινεται reset απο το afterburn οι ρυθμίσεις. 

Έχει τύχει και σε άλλους; Ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για ethash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimitrisem είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι φταίει. Έχω. Την gigabyte rtx 3060 Oc 12gb. Σε 2 μητρικές ( 1 gigabyte h410 & 1 asrock m470 που την έβαλα πάει έως 25mhs γιατί το pci είναι μεν gen3 και στις 2 αλλά τρέχει Χ2 και όχι Χ16. Η cpu είναι ο celeron g5905. Και οι μητρικές και η cpu υποστηρίζουν έως x16 σε gen3 αλλά δεν μπορεί η κάρτα να τρέξει σε αυτό το mode. Driver έχω τον 470.05.

Στο pc του γιου μου με μητρική Β350 και ryzen 2200g τρέχει κανονικά και βγάζει σταθερά 42 mhs πριν από ρυθμίσεις.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Και εγώ αυτό πιστεύω. Με τον i3 θα δουλέψει πιστεύεις;

 

δε νομιζω να δουλεψει με κανεναν intel  10th gen γιατι ολοι υποστηριζουν ακριβως μεχρι 16 pcie lanes απο τα οποια εστω και 1 δεσμευονται απο το συστημα

η μητρικη του γιου σου πιθανον να εχει 20 pcie lanes ή κανεναν sata controler ή m2 drive επανω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους παιδιά .

Επειδη είναι τελείως άγνωστα νερά για μένα αυτά θα ήθελα την βοήθεια σας.

Μου είναι πολύ δύσκολο να διαβάσω 300 σελίδες χωρίς να είμαι καν σίγουρος πως θα βρω τις απαντήσεις που ψάχνω όποτε ζήτω την υπομονή και την κατανόηση σας.

Ας πούμε ότι δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης ρεύματος (δεν εννοώ ότι κλέβω απλά αξιοποιώ ηλιακή - αιολική που μπορεί να με καλύψει) , τι θα μου προτείνατε να αγοράσω από εξοπλισμό ώστε να έχω ένα μηνιαίο κέρδος 500-1000€ ; Εννοείται με τα τωρινά δεδομένα καθώς σίγουρα οι τιμές αλλάζουν .

Τι ποσό θα πρέπει να δαπανήσω ; Θα προτιμούσα λύση του τύπου σαν αυτά τα έτοιμα κουτιά και όχι να στήνω κάρτες γραφικών σε βάσεις λες και είμαι η nasa :)

Σε ποιο κρυπτονόμισμα θα πρέπει να επενδύσω ;

Σιγουρα υπάρχει κόσμος που το κατέχει αρκετά και θα μπορούσε να με βοηθήσει στις απορίες μου γιατί εμένα μου φαίνεται τεράστιος χώρος .

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Καλησπέρα σε όλους παιδιά .

Επειδη είναι τελείως άγνωστα νερά για μένα αυτά θα ήθελα την βοήθεια σας.

Μου είναι πολύ δύσκολο να διαβάσω 300 σελίδες χωρίς να είμαι καν σίγουρος πως θα βρω τις απαντήσεις που ψάχνω όποτε ζήτω την υπομονή και την κατανόηση σας.

Ας πούμε ότι δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης ρεύματος (δεν εννοώ ότι κλέβω απλά αξιοποιώ ηλιακή - αιολική που μπορεί να με καλύψει) , τι θα μου προτείνατε να αγοράσω από εξοπλισμό ώστε να έχω ένα μηνιαίο κέρδος 500-1000€ ; Εννοείται με τα τωρινά δεδομένα καθώς σίγουρα οι τιμές αλλάζουν .

Τι ποσό θα πρέπει να δαπανήσω ; Θα προτιμούσα λύση του τύπου σαν αυτά τα έτοιμα κουτιά και όχι να στήνω κάρτες γραφικών σε βάσεις λες και είμαι η nasa :)

Σε ποιο κρυπτονόμισμα θα πρέπει να επενδύσω ;

Σιγουρα υπάρχει κόσμος που το κατέχει αρκετά και θα μπορούσε να με βοηθήσει στις απορίες μου γιατί εμένα μου φαίνεται τεράστιος χώρος .

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Ποια έτοιμα κουτιά;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...