Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

29 λεπτά πριν, omitziz είπε

Έχω γράψει 2 φορές αναλυτικά γιατί δεν θα πιάσει κανένας ROI , όταν έχει αγοράσει 3x του msrp. Και δεν θα είναι μόνο του το 1559 αλλά και το difficulty.

Πολλοί θα φύγουν πριν το 1559 και εάν δεν πουλήσουν γρήγορα το hardware θα χάσουν αρκετά ευρώ.

Ο φιλος στον οποιο απαντησα την εχει αγορασμενη ηδη την 1650, οποτε δεν υφισταται θεμα ROI της καρτας, απλα θελει να δει αν αξιζει να αρχισει το σκαψιμο με το λιγοστο κερδος που θα βγαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, painK είπε

Ρε παιδιά τι ήταν πάλι αυτό το κόλπο με την 1660 super να πάω την μνήμη στο -502?Απο 23 mh/s στα 32mh/s.Εντυπωσιάστηκα!

Τον πυρήνα εννοείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AlexPc είπε

Συνεχίζει κανεις με Phoenix miner και ethermine?

Καλημέρα, εγώ συνεχίζω, αλλά λέω να αλλάξω και τα δύο, γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά προς τα κάτω τις τελευταίες μέρες.

Βέβαια δε ξέρω αν φταίνε αυτά σε κάτι γιατί έχει ανέβει και το difficulty. Είμαι στα 57mh/s στον phoenix και μου έχει daily estimate 0.00185. Πριν μια βδομάδα περίπου είχε φτάσει 0.0034. 

Εσύ σκέφτεσαι να αλλάξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sarevok19 είπε

Καλημέρα, εγώ συνεχίζω, αλλά λέω να αλλάξω και τα δύο, γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά προς τα κάτω τις τελευταίες μέρες.

Βέβαια δε ξέρω αν φταίνε αυτά σε κάτι γιατί έχει ανέβει και το difficulty. Είμαι στα 57mh/s στον phoenix και μου έχει daily estimate 0.00185. Πριν μια βδομάδα περίπου είχε φτάσει 0.0034. 

Εσύ σκέφτεσαι να αλλάξεις?

Καλημέρα, ναι βλεπω να εχουμε παρει τη κατηφόρα και σκέφτομαι να παω σε trex και 2miners, γιατι το ethermine δε το βλεπω πολυ καλα τελευταια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AlexPc είπε

Καλημέρα, ναι βλεπω να εχουμε παρει τη κατηφόρα και σκέφτομαι να παω σε trex και 2miners, γιατι το ethermine δε το βλεπω πολυ καλα τελευταια. 

Δεν φταίνε ούτε οι miners ούτε τα pools :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Είναι λίγο σάπιο το nicehash σήμερα. Έχει πέσει γενικά και στα pools ή μόνο στο NH;

ολα πεσμενα ειναι ,μας σωζουν οι τιμες που ειναι στο θεο.

585062678_Screenshot_20210412-103238_SamsungInternet.jpg.bc5add6d5149776088c13d0fb107586a.jpg

Στα ιδια περιπου με εχθες ειναι τα payouts χρηματικα

1594894881_Screenshot_20210412-103607_SamsungInternet.jpg.77410529ddbb162499777c628c2be60f.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έτσι και αλλιώς την άνοιξα την κάρτα για την thermal paste οπότε πάει η εγγύηση, να αλλάξω λέτε και τα thermal pads να τελειώνουμε; Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δω κάπως την θερμοκρασία των vram οπότε αν αλλάξω pads σίγουρα θα είναι καλύτερα από τα stock..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μιας και έτσι και αλλιώς την άνοιξα την κάρτα για την thermal paste οπότε πάει η εγγύηση, να αλλάξω λέτε και τα thermal pads να τελειώνουμε; Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δω κάπως την θερμοκρασία των vram οπότε αν αλλάξω pads σίγουρα θα είναι καλύτερα από τα stock..

το CPUID HWMonitor δεν σου δείχνει την θερμοκρασία της μνήμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

το CPUID HWMonitor δεν σου δείχνει την θερμοκρασία της μνήμης?

Όχι, δεν έχει sensor στις vram η κάρτα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, painK είπε

Εννοώ την μνήμη.Memory clock εχω αναρτηση και φωτο.

ναι όντως το είδα. Πως γίνεται αυτό αφού το eth mining παίρνει με μνήμη; Μήπως δείχνει ότι να 'ναι ο miner που έχεις; Εμένα η 2060 που έχει το ίδιο mem bandwidth με την 1660S έχει 33ΜΗ/s με +800 μνήμη..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

ναι όντως το είδα. Πως γίνεται αυτό αφού το eth mining παίρνει με μνήμη; Μήπως δείχνει ότι να 'ναι ο miner που έχεις; Εμένα η 2060 που έχει το ίδιο mem bandwidth με την 1660S έχει 33ΜΗ/s με +800 μνήμη..

Όπως έγραψε και ο φίλος( SabotazNic ) πριν γίνονται aggresive τα timings με αποτέλεσμα να γίνεται πιο γρήγορη η μνήμη.Μόνο με τις μνήμες hynix και 1660 super γίνεται αυτό δεν έχω δοκιμάσει με άλλη gpu.Π.χ με την 3060 όντως γίνεται το αντίθετο.

Επεξ/σία από painK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...