Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, master81 είπε

Καλημέρα,

Σχετικά με τις 1660 Super να αναφέρω κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία . Έχω 3 κάρτες, οι 2 εξ' αυτών με μνήμη Hynix (Υλοποιήσεις gigabyte και MSI). Σε αυτές τα settings με τα οποία πιάνουν 31,5 MH/s με 75-79w κατανάλωση είναι:

Power limit 63%, core clock -502, memory clock -502. Γενικά η μνήμη πρέπει να είναι χρονισμένη το πολύ μέχρι 6299 Mhz, αν πάει στα 6300 MHz το hashrate μειώνεται σημαντικά.

Αντίθετα, σε μια άλλη κάρτα που έχω με μνήμη Samsung (Gainward υλοποίηση) τα settings για Hashrate 32,5 MH/s με 75 W είναι τα εξής: power limit 60%, core clock -200, memory clock +1100 (7900 Mhz).

Σε όλες τις περιπτώσεις χρησιμοποιείται ο Trex miner και δουλεύουν σταθερότατα.

 

Πήγες στο Trex miner απευθείας?Είχες δουλέψει κάποιο άλλο πρώτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ Nicehash.

Έχω δοκιμάσει αρκετά και Excavator, θεωρώ λίγο καλύτερο και πιο σταθερό τον trex για nvidia.

Με βολεύει και το monitoring σε αυτόν τον miner. 

Έχω κάνει συγκρίσεις των δυο και παρόλο που υπάρχει ένα fee (στον developer) στον trex παρατήρησα ελάχιστα μεγαλύτερο payrate.

Συνεπώς τα έχω τώρα και παίζουν δεινόσαυρο.  

Επεξ/σία από master81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, master81 είπε

Χρησιμοποιώ Nicehash.

Έχω δοκιμάσει αρκετά και Excavator, θεωρώ λίγο καλύτερο και πιο σταθερό τον trex για nvidia.

Με βολεύει και το monitoring σε αυτόν τον miner. 

Έχω κάνει συγκρίσεις των δυο και παρόλο που υπάρχει ένα fee (στον developer) στον trex παρατήρησα ελάχιστα μεγαλύτερο payrate.

Συνεπώς τα έχω τώρα και παίζουν δεινόσαυρο.  

Αν έχεις κάποιο payout 24hour με average mh/s θα με βοηθούσε να δω που παω και εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, painK είπε

Αν έχεις κάποιο payout 24hour με average mh/s θα με βοηθούσε να δω που παω και εγω!

image.png.a10dd6f36c37dc3dc0efc1a13797e634.png

Αφορά το τελευταίο 24ωρο (από χθες το μεσημέρι), δεν ξέρω αν σε βοηθάει.

Τα rejected κανονικά είναι γύρω στο 0,30%, απλά είχα ένα θεματάκι μικρό με το δίκτυο (powerplugs) που διορθώθηκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

quick miner από το nicehash έχει δοκιμάσει κανείς;

εγω με quick miner ειμαι.

1 ώρα πριν, painK είπε

Αν έχεις κάποιο payout 24hour με average mh/s θα με βοηθούσε να δω που παω και εγω!

με 98mh/s

269441390_Screenshot_20210413-132843_SamsungInternet.jpg.c8eea8cad472bcef0f72c18b564caaa1.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω εχω δυο RTX 2070 super σε διαφορετικους workers στο nicehash και επειδη η μια ειναι ανεξαρτητη τη  γυρναει αυτοματα αναλογα με το profitability και η συγκριση ειναι αμεση, ο octopus παντα δινει μεγαλυτερα κερδη απο excavator/nbminer/lol

συνηθως το profitability ειναι octopus>nbminer>excavator

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

εγω εχω δυο RTX 2070 super σε διαφορετικους workers στο nicehash και επειδη γυρναει αυτοματα αναλογα με το profitability ο octopus παντα δινει μεγαλυτερα κερδη απο excavator/nbminer/lol

Ο αλγόριθμος Octopus κάνει Mining σε νόμισμα CFX, αν δεν κάνω λάθος, ανεξάρτητα από το miner που χρησιμoποιείται.

Σου βγάζει καλύτερο κέρδος Mining σε CFX από Mining σε Ethereum (Daggerhasimoto) με οποιονδήποτε miner? Έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον για την ώρα, το Mining σε ethereum είναι αρκετά πιο profitable και efficient.

Επίσης, δεν θέλει διαφορετικά settings στις κάρτες ο εκάστοτε αλγόριθμος?

Επεξ/σία από master81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε καθομαι να αλλαζω τα settings καθε φορα, απλα κοιταζω το profitability σε minibtc ακομα κι αν κανω restart τον miner παλι μου τρεχει octopus καποιες φορες, αυτη τη στιγμη που μιλαμε η μια τρεχει σε t-rex και η αλλη σε nbminer και η 2η μου δινει λιγο καλυτερο profitability

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να ανακαλύπετε ξανά τον τροχό. 

Trex για nvidia , Team red για Radeon και gminer εαν θέλετε και τις 2 μαζί.

Pool ethermine , flexpool και hiveon καλύτερα πάντα σε σχέση με τα marketplaces nicehash , cudo miner better hash etc.

Εάν έχετε χρόνο να σπαταλήσετε μπορείτε να κάνετε compile τον miner με 0 dev fees και flexpool με 0 fees εφόσον έχετε πορτοφόλι με private keys και μπορείτε να κάνετε sign.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, omitziz είπε

Δεν υπάρχει λόγος να ανακαλύπετε ξανά τον τροχό. 

Trex για nvidia , Team red για Radeon και gminer εαν θέλετε και τις 2 μαζί.

Pool ethermine , flexpool και hiveon καλύτερα πάντα σε σχέση με τα marketplaces nicehash , cudo miner better hash etc.

Εάν έχετε χρόνο να σπαταλήσετε μπορείτε να κάνετε compile τον miner με 0 dev fees και flexpool με 0 fees εφόσον έχετε πορτοφόλι με private keys και μπορείτε να κάνετε sign.

 

 

Το binance pool το αφήνουμε στην απέξω?Εως τώρα είμαι ευχαριστημένος πχ.
 

2021.04.12
84.61 MH/s
Mining Wallet
0.00347457 ETH
Επεξ/σία από painK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AlexPc είπε

Σε ένα 24ωρο?

The settlement period is from today 00:00 to 00:00 UTC tomorrow.Ανα ημέρα μου βάζει τα λεφτά.Στις 3 τα μεσανυχτα ωρα ελλαδος κανουν το μαζεμα και σε κανενα 2ωρο γινεται η διεκπεραίωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...