Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, gamer73 είπε

Σε ευχαριστώ από που αγοράζω το μετρητή? Καρτα της vidia έχω μια παλιά γύρω στα 6 χρόνια από που βλέπω τι ρεύμα καταναλώνει? Τα bit coin που μαζεύεις από το προγραμμα πως τα μεταφέρεις στο block chain ? 

Ρε συ, με το συμπάθειο κιόλας, όταν ρωτάς τέτοια πράματα τι το θές το mining. Ξεκίνα να διαβάζεις πρώτα και μετά τα ξαναλέμε..

Σαν να θέλω να γίνω αγρότης ας πούμε και να ρωτάω αν τις ντομάτες τις φυτεύω ολόκληρες και αν μπορώ να τις ποτίσω και με κοκά κόλα. 

Φιλικά τα παραπάνω

In other news, XRP XRP XRP :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε συ, με το συμπάθειο κιόλας, όταν ρωτάς τέτοια πράματα τι το θές το mining. Ξεκίνα να διαβάζεις πρώτα και μετά τα ξαναλέμε..

Σαν να θέλω να γίνω αγρότης ας πούμε και να ρωτάω αν τις ντομάτες τις φυτεύω ολόκληρες και αν μπορώ να τις ποτίσω και με κοκά κόλα. 

Φιλικά τα παραπάνω

In other news, XRP XRP XRP :P 

Και εγω για αυτο γελουσα με αυτα που διαβαζα επειδη πραγματικα δεν εχει ριξει το παραμικρο διαβασμα και ειπα απο μεσα μου παει αυτος θα κλαιει τα λεφτα του..

Πουλα αγαπουλα να βγεις + μην την παθεις οπως το 17? αν δεν κανω λαθος

Επισης ολα εχουν παρει φωτια αντε ελπιζω να μην γινει κανενα τρελο dump και πεσουμε σε τιμες πριν το 2021..

Ποσο λετε να φτασει btc/eth?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, icenex είπε

Και εγω για αυτο γελουσα με αυτα που διαβαζα επειδη πραγματικα δεν εχει ριξει το παραμικρο διαβασμα και ειπα απο μεσα μου παει αυτος θα κλαιει τα λεφτα του..

Πουλα αγαπουλα να βγεις + μην την παθεις οπως το 17? αν δεν κανω λαθος

Επισης ολα εχουν παρει φωτια αντε ελπιζω να μην γινει κανενα τρελο dump και πεσουμε σε τιμες πριν το 2021..

Ποσο λετε να φτασει btc/eth?

Πιο τραγελαφικους βρίσκω αυτούς που έσκασαν ένα κάρο λεφτά να φτιάξουν rigs με τιμές στο θεό χωρίς να μείνει μαντήλι να κλάψουν, και δεν καταλαβαίνουν την σπουδαιότητα του να έχεις εσύ τα private keys στα πορτοφόλια. 

Εδώ απλά είναι το παράδειγμα του φίλου που δεν έχει διαβάσει και έχει μπερδεμένες ορολογίες στο μυαλό του. Το αν θα μπει κάποιος στην διαδικασία να του τα εξηγήσει είναι άλλη ιστορία.

 

Όσον αφορά το pump, εγώ ειμαι στο αντιπαλο στρατόπεδο. Παρακαλάω να έρθει το bloodpath!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Μισό λεπτό να συμβουλευτώ τη μαγική σφαίρα μου...

Δεν ειπα να μου πεις το μελλον ρε εσυ αλλα την προσωπικη σου εκτιμηση..

 

4 λεπτά πριν, Carrion είπε

Πιο τραγελαφικους βρίσκω αυτούς που έσκασαν ένα κάρο λεφτά να φτιάξουν rigs με τιμές στο θεό χωρίς να μείνει μαντήλι να κλάψουν, και δεν καταλαβαίνουν την σπουδαιότητα του να έχεις εσύ τα private keys στα πορτοφόλια. 

Εδώ απλά είναι το παράδειγμα του φίλου που δεν έχει διαβάσει και έχει μπερδεμένες ορολογίες στο μυαλό του. Το αν θα μπει κάποιος στην διαδικασία να του τα εξηγήσει είναι άλλη ιστορία.

 

Όσον αφορά το pump, εγώ ειμαι στο αντιπαλο στρατόπεδο. Παρακαλάω να έρθει το bloodpath!!!

Εγω προσωπικα ακολουθησα την συμβουλη οτι καλυτερα οτι χρηματα εχω να διαθεσω να τα αγορασω κατευθειαν κρυπτο και απλα να περιμενω σε βαθος χρονου να βγαλω κατι.

Περιμενεις να πεσουν για να αγορασεις?Πουλησες καποια στιγμη ψηλα και περιμενες μετα να πεσουν και τελικα πηραν τον ανηφορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

 

Εγω προσωπικα ακολουθησα την συμβουλη οτι καλυτερα οτι χρηματα εχω να διαθεσω να τα αγορασω κατευθειαν κρυπτο και απλα να περιμενω σε βαθος χρονου να βγαλω κατι.

Περιμενεις να πεσουν για να αγορασεις?Πουλησες καποια στιγμη ψηλα και περιμενες μετα να πεσουν και τελικα πηραν τον ανηφορο?

Trading κάνω από το 2016. Τώρα ειναι μια ακόμα περίοδος που και στα 4 ανταλλακτηρια που παίζω είναι όλα γυρισμένα σε euro & usd. Αυτοεκπληρούμενη προφητεία βέβαια ειναι. Περιμένω να δω πως θα αντιδράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κέρδη από το mining στο NH, αν θες να τα μεταφέρεις στο Binance πχ, συμφέρει να τα αφήσεις ως έχουν ( σε BTC δλδ) ή είναι καλύτερα να τα μετατρέψεις πρώτα σε fiat ή κάποιο αλλο νομισμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, icenex είπε

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εκει πας σε αλλα χωραφια.. το τρενο για Mining bitcoin παει εφυγε αν θες πλεον να κανεις σκαψιμο εκει πρεπει να τα σκασεις χοντρα για κατι τετοιο ή αλλα παρομοια

https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-s19-pro-110th

Περα απο αυτο καλυτερα να αγορασεις κατευθειαν το νομισμα και να περιμενεις να παρει αξια σε βαθος χρονου παρα να περιμενεις να βγαλεις ενα ποσον το μηνα μειον τα εξοδα στο ρευμα και τα λεφτα που εδωσες για το μηχανημα.Μεσα σε αυτο να υπολογισεις οτι οσο θα περναει ο καιρος επειδη θα δυσκολευει το σκαψιμο τοσο λιγοτερα λεφτα θα αποδιδει το μηχανημα.Στα λεω ετσι μπακαλιστικα για να καταλαβεις τι παιζει.

Πχ το παραπανω που εβαλα στο λινκ βγαζει περι τα 900 ευρω το μηνα αλλα για να το αγορασεις το μηχανημα θελει αν δεν κανω λαθος απο 6000-10000 με την προυποθεση να το βρεις διαθεσιμο γιατι επι το πληστον ειναι out of stock αλλιως πας μεταχειρισμενο.

Οσο για καρτες ας σου απαντησουν τα υπολοιπα παιδια κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να αγορασεις με τετοιες τιμες που εχουν.Εκτος αν βρεις ευκαιριες.

Ευχαριστώ για την απάντηση ναι οι καρτες γραφικών πολύ ακριβές έχω δει και τιμή γύρω στα 2000 ποιο μηχάνημα είναι καλό για mining κάποιο συγκεκριμένο ? Εγώ έχω ένα πάλιο alien ware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε χάσει και τη ψυχή που έλεγε ότι έχει βάλει ότι έχει και δεν έχει,  στο να φτάσει τα 100Κ το BTC τον Μάρτιο.

Που να είναι ο μεγάλο επενδυτής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, omitziz είπε

Έχουμε χάσει και τη ψυχή που έλεγε ότι έχει βάλει ότι έχει και δεν έχει,  στο να φτάσει τα 100Κ το BTC τον Μάρτιο.

Που να είναι ο μεγάλο επενδυτής 

Ναι απο τα μικρα ψαρια περιμενε το btc να παρει τιμη..Ο μονος τροπος να γινει κατι τετοιο ειναι αν αυριο πει και η κουτση μαρια να βαλει λεφτα στο btc...Οι 5-10 μαριδουλες δεν κανουν τρελο σαματα στο νερο, για τρελο σαματα  θελει ολο το κοπαδι.

Εγω παντως εριξα το δικο μου λιθαρακι μπας και γινει κοτρωνα μια μερα :P

Ποιος τα ελεγε αυτα ρε εσυ??Παντως δεν μου φαινεται απιθανο φετος να δουμε το btc στα 100κ και κανα eth στα 5-10k

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gamer73 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση ναι οι καρτες γραφικών πολύ ακριβές έχω δει και τιμή γύρω στα 2000 ποιο μηχάνημα είναι καλό για mining κάποιο συγκεκριμένο ? Εγώ έχω ένα πάλιο alien ware 

Φίλε μου.

Κάτσε διάβασε πρώτα και μετά, ότι δεν καταλάβεις, ρωτα εδώ για να σε βοηθήσουν τα παιδιά.

Είναι σαν να κάνεις βουτιά στα βαθιά και να λες, δεν ξέρω κολύμπι, πώς κολυμπάνε...

Μάθε πρώτα τα βασικά, μετά από αρκετό διάβασμα και μετά έλα ρώτα τις απορίες σου.

Εάν διαβάσεις το τοπικ από την αρχή (1η σελίδα), να είσαι σίγουρος ότι θα σου λυθεί η κάθε απορία...

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και το doge εχει εκτοξευτει. Ενα κατα τα αλλα trash coin με τεραστιο supply λιγο χειροτερο απο το xrp και τα 2 εχουν παει στο θεο. 

Το XRP έχει περιθώρια για  5$ έως το τέλος καλοκαιριού πάντως άνετα. Δεν σημαίνει οτι θα φτάσει κιόλας βέβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...