Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Herald είπε

Το XRP έχει περιθώρια για  5$ έως το τέλος καλοκαιριού πάντως άνετα. Δεν σημαίνει οτι θα φτάσει κιόλας βέβαια

Γενικως ολα ανεβαινουν πεφτει αρκετο χρημα τις τελευταιες μερες. Το XRP εχει τεραστιο supply αν παει 5 μην το πεις ουτε του παπα. Σχεδον ολα ανεβαινουν ειδικα στο BTC μπαινουν παρα πολλα δις νομιζω περασε το 1 τρις ευρω τζιρο.  10 τρις δολλαρια εχει ο χρυσος οποτε ειναι καπου στο 13%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, snips είπε

Τα κέρδη από το mining στο NH, αν θες να τα μεταφέρεις στο Binance πχ, συμφέρει να τα αφήσεις ως έχουν ( σε BTC δλδ) ή είναι καλύτερα να τα μετατρέψεις πρώτα σε fiat ή κάποιο αλλο νομισμα; 

Στο nicehash απο BTC για να κανεις EUR  θες 1,45% σε προμηθεια, με ελαχιστο 1,45ευρω.

Μετα, αν θες να γλυτωσεις το εμβασμα στην ελληνικη τραπεζα που ειναι 3-4 ευρω, στελνεις πολλα εμβασματα κατω απο 15 ευρω και την αλλη μερα τα εχεις στον λογαριασμο σου χωρις κοστος εμβασματος.

Απο την ελληνικη τραπεζα στελνεις εμβασμα με κοστος 1 ευρω στο Binance και την αλλη μερα που φτανουν εισαι ετοιμος.

Πριν πατησεις το κουμπι φαινεται το κοστος του εμβασματος.

https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Documents/Emvasmata_timologiaki_politiki.pdf

Αρχικα σκεφτηκα να στειλω κατευθειαν τα BTC στο Binance. Υπολογισα το κοστοςτης μεταφορας...αναποδα, γιατι στο nice hash δεν ηθελα να πατησω το κουμπακι μεταφορας που πιθανον θα εδειχνε το κοστος,μη τυχον φυγουν χωρις επιβεβαιωση, οποτε δοκιμασα εικονικη αποστολη BTC απο Binance προς nicehash και το κοστος ηταν ανω των 20 ευρω, oποτε χοντρικα για κατω απο χιλιαρικο μαλλον δε συμφερει.Σε μεγαλυτερα ποσα πιθανον να συμφερει.Προσοχη γιατι δινει 4-5 επιλογες με διευθυνσεις για μεταφορα BTC το Binance καποιες φαινονται μακραν οικονομικοτερεςαπο αλλες,αλλα μπορει να την πατησει κανεις αν δεν ξερει τι ακριβως κανει και τα BTC να μην φανουν τελικα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν το εμπιστευομαι καθολου το xrp...Θα κανει κανα μπραφ παλι και θα πεσει η τιμη στα ταρταρα..Αν ημουν στην θεση του herald(εσυ δεν ειπες οτι ειχες αγορασει στα 60 λεπτα πιο παλια?) θα πουλουσα τουλαχιστον το αρχικο μου κεφαλαιο + καποιο κερδος και τα υπολοιπα νομισματα ας κανανε μετα οτι ηθελαν.

Παντως με το ερασιτεχνικο μου σκαψιμο στο nicehash δεν με χαλαει που με πληρωνουν σε btc(ΘΑ HODL!!) στα χαζα χαζα εχω φτασει σε 2 μηνες να εχω στο πορτοφολι 0.00374083 περι τα 200 ευρω με την ισοτιμια που παιζει τωρα.Και βασικα θα ειχα περισσοτερα αλλα περα οτι παιζω και παιχνιδια στο pc και το κλεινω τελειως το σκαψιμο τωρα τελευταια εχω προβλημα με την συνδεση και εχω τρελα reject αφου ειναι κοντα στο 3%. Σημερα ηρθαν απο το support της nova και δηλωσαν βλαβη.Λογικα την μαλακια μου εκανε καποιο νεουδι στο καφαο δεν εξηγειται αλλιως και εχω αποσυνδεσεις και σκαμπανεβασματα στην γραμμη.

Τεσπα αντε να δουμε αμα κατσει η καλη θα μπορεσω να αγορασω 3080 και με καπελο :P :lol:

 

image7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γενικως ολα ανεβαινουν πεφτει αρκετο χρημα τις τελευταιες μερες. Το XRP εχει τεραστιο supply αν παει 5 μην το πεις ουτε του παπα. Σχεδον ολα ανεβαινουν ειδικα στο BTC μπαινουν παρα πολλα δις νομιζω περασε το 1 τρις ευρω τζιρο.  10 τρις δολλαρια εχει ο χρυσος οποτε ειναι καπου στο 13%. 

Το 5 δεν ειναι κατόρθωμα με το supply του. Αφου ειχε ξεπερασει τα 2€ πισω στο 2017 με πολυ μικροτερο market cap. 

Παντως ο αριθμός νομισματων μονο στα χαρτια ειναι συνδεδεμενος με τo market cap. Δεν ειναι τοσο σημαντικο αυτο το νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Το 5 δεν ειναι κατόρθωμα με το supply του. Αφου ειχε ξεπερασει τα 2€ πισω στο 2017 με πολυ μικροτερο market cap. 

Παντως ο αριθμός νομισματων μονο στα χαρτια ειναι συνδεδεμενος με τo market cap. Δεν ειναι τοσο σημαντικο αυτο το νουμερο

Αναλογικα παντως αν το δεις πχ ενα νομισμα που εχει πανω απο 100 δις νομισματα δεν θα ανεβει ποτε 100-200 δολλαρια. Ενα με 10-20 εκατομμυρια μπορει να παιξει ανετα και στα 10-20 χιλιαδες το ενα. Βεβαια ποτε δεν ξερεις που θα πεσει το χρημα. Βλεπω τωρα ενα το rune βγηκε το 2019 και εχει ανεβει 160.000 φορες μεσα σε 2 χρονια. Το μονο καλυτερο που εχω βρει απο αυτο ειναι το verge με κατι παραπανω απο 2 εκατομμυρια φορες πανω απο το ιστορικα χαμηλο. 1 ευρω δηλαδη εγινε 20 χιλιαρικα με λιγα λογια. Κανα τετοιο να πετυχεις θελει να το ξεχασεις γιατι αν το βλεπεις μολις το 1 γινει 50-100 τα εχεις βγαλει. 

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε καμια ιδεα που βρισκουμε τετοια υπερβολικα μικρα νομισματα? Αλλα να μην εχει ορια Trade οπως το Binance.

Δεν θα με χαλαγε να ριξω απο 1 ευρω σε καμια 20αρια νομισματα και να τα αφησω για μετα το καλοκαιρι 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εχετε καμια ιδεα που βρισκουμε τετοια υπερβολικα μικρα νομισματα? Αλλα να μην εχει ορια Trade οπως το Binance.

Δεν θα με χαλαγε να ριξω απο 1 ευρω σε καμια 20αρια νομισματα και να τα αφησω για μετα το καλοκαιρι 😛 

Bitmax

Crex24

MXC

Hotbit

Bittrex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Στο nicehash απο BTC για να κανεις EUR  θες 1,45% σε προμηθεια, με ελαχιστο 1,45ευρω.

Μετα, αν θες να γλυτωσεις το εμβασμα στην ελληνικη τραπεζα που ειναι 3-4 ευρω, στελνεις πολλα εμβασματα κατω απο 15 ευρω και την αλλη μερα τα εχεις στον λογαριασμο σου χωρις κοστος εμβασματος.

Απο την ελληνικη τραπεζα στελνεις εμβασμα με κοστος 1 ευρω στο Binance και την αλλη μερα που φτανουν εισαι ετοιμος.

Πριν πατησεις το κουμπι φαινεται το κοστος του εμβασματος.

https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Documents/Emvasmata_timologiaki_politiki.pdf

Αρχικα σκεφτηκα να στειλω κατευθειαν τα BTC στο Binance. Υπολογισα το κοστοςτης μεταφορας...αναποδα, γιατι στο nice hash δεν ηθελα να πατησω το κουμπακι μεταφορας που πιθανον θα εδειχνε το κοστος,μη τυχον φυγουν χωρις επιβεβαιωση, οποτε δοκιμασα εικονικη αποστολη BTC απο Binance προς nicehash και το κοστος ηταν ανω των 20 ευρω, oποτε χοντρικα για κατω απο χιλιαρικο μαλλον δε συμφερει.Σε μεγαλυτερα ποσα πιθανον να συμφερει.Προσοχη γιατι δινει 4-5 επιλογες με διευθυνσεις για μεταφορα BTC το Binance καποιες φαινονται μακραν οικονομικοτερεςαπο αλλες,αλλα μπορει να την πατησει κανεις αν δεν ξερει τι ακριβως κανει και τα BTC να μην φανουν τελικα...

Απο nicehash σε coinbase δεν εχει προμηθεια νομιζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Απο nicehash σε coinbase δεν εχει προμηθεια νομιζω. 

Οντως δεν εχει προμηθεια για coinbase,

το Binance απο την αλλη εχει καλυτερες προμηθειες και εργαλεια για οσους ενδιαφερονται για trading,

οπότε πλεονεκτει σε αυτο το κομματι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Απο nicehash σε coinbase δεν εχει προμηθεια νομιζω. 

Νομίζω ότι έχει μετά μεγαλύτερη αν θες να τα τραβήξεις από coinbase. Οπότε πέρα από τις trading ευκαιρίες που ανέφερε ο kokovios δεν ξέρω αν αξίζει.

Βασικά εγώ αυτό που ρώτησα δεν ειναι για μεγάλα ποσά. Είναι για ποσά ως 30 ευρώ. Θέλω να τα μεταφέρωστο binance από το NH. Αν ειναι να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία δεν λέει. Νομίζω τελικά συμφέρει να στραφώ σε άλλο pool όπου θα πληρώνω μόνο το (pool) fee και τα tokens θα μπαίνουν απ' ευθείας στο wallet του binance.

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://etherscan.io/block/countdown/12244000

Το παραπανω τι αλλαγες θα φερει? Επισης, αυριο κατα τις 12 να περιμενουμε καθολου downtime ή θα συνεχισουμε κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

https://etherscan.io/block/countdown/12244000

Το παραπανω τι αλλαγες θα φερει? Επισης, αυριο κατα τις 12 να περιμενουμε καθολου downtime ή θα συνεχισουμε κανονικα?

Αμα είναι μεγάλο το downtime να παίξουμε και κανένα παιχνιδάκι όχι τπτ άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μια ερώτηση αυτό που είναι στην φωτογραφία μπορώ να του δώσω ρεύμα από 6pin στο 6πινο ου έχει πάνω η πρέπει αναγκαστικά να πάρει από 6pin και μετά στο σατα που έχει όλοι βλέπω ότι τους δίνουν ρεύμα από αυτό που είναι δίπλα στο usb τα αλλά γιατί τα έχουν?? 

Μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορούμε να αγοράσουμε που να στέλνει Ελλάδα η και τοπικό κατάστημα τέτοια πράγματα??

IMG_20210414_165351.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...