Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, hln3 είπε

Να γράψω και εγώ στο thread. Όσο κοιμάστε ΓΚΡΕΜΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ

Double pleasure ήταν .. και έγινε 2ο order fill στα 1809 και πολλά transactions με τσιμπημενα fees. Άντε τον Ιούλιο πάλι για τον όλεθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Ωραία, περιμένουμε ακόμα λίγο και αγοράζουμε σε χαμηλές τιμές

Εμα πες τα είναι ποτε δυνατον ενα φαντ να εχει βγάλει σε λιγο καιρο 10.000ε απο ενα bit και να μην κανει πώληση.... ελεος δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δειτε εδω το videaki στη μεση της σελιδας, καποια bitcoin whales αδειασαν, και οσο οι συναλλαγες του  eth σε uniswap, defi, daps αυξανουν θα ανεβαινουν και τα gwei για τους miners 😀

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/ratings/

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/ratings/

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια φορα τους περνας. Στο msi ab εχει drop down menu για να αλλαξεις τα oc της καθε καρτας

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια φορα τους περνας. Στο msi ab εχει drop down menu για να αλλαξεις τα oc της καθε καρτας

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια φορα τους περνας. Στο msi ab εχει drop down menu για να αλλαξεις τα oc της καθε καρτας

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια φορα τους περνας. Στο msi ab εχει drop down menu για να αλλαξεις τα oc της καθε καρτας

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μια φορα τους περνας. Στο msi ab εχει drop down menu για να αλλαξεις τα oc της καθε καρτας

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

 

πότε ηταν χρονικα δυνατον να κανεις εγκατασταση 2 διαφορετικους nvidia drivers και να παιζουν ταυτοχρονα ?

αφου ο ενας απεγκαθιστα τον αλλο και για ποιο λογο να το κανεις αυτο; νομιζεις οτι ο latest driver ειναι optimized για mining πλην των 3060 12gb? 🤣

αρχικα νομιζα οτι η ερωτηση αφορουσε nvidia & amd drivers

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

 

Όχι

32 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

δειτε εδω το videaki στη μεση της σελιδας, καποια bitcoin whales αδειασαν, και οσο οι συναλλαγες του  eth σε uniswap, defi, daps αυξανουν θα ανεβαινουν και τα gwei για τους miners 😀

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/ratings/

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/ratings/

+10% στο ethermine 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

πότε ηταν χρονικα δυνατον να κανεις εγκατασταση 2 διαφορετικους nvidia drivers και να παιζουν ταυτοχρονα ?

αφου ο ενας απεγκαθιστα τον αλλο και για ποιο λογο να το κανεις αυτο; νομιζεις οτι ο latest driver ειναι optimized για mining πλην των 3060 12gb? 🤣

αρχικα νομιζα οτι η ερωτηση αφορουσε nvidia & amd drivers

Και αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν μπλέξει τους κατασκευαστές τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimitrisJimmys είπε

Και αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν μπλέξει τους κατασκευαστές τι γίνεται?

κανενα προβλημα, εγκαθιστας πρωτα τους drivers και μετα μια-μια τις καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι χαμουλης εγινε χθες το βραδυ...Ειχα πουλησει τα vet μου στα 0.20$ και χτυπαγα το κεφαλι μου γιατι μπορουσα να τα ειχα πουλησει πιο ακριβα και λεω δεν βαριεσαι θα βαλω αγορα στα 0.17$ για να τα αγορασω ξανα πισω με ενα κερδος..

Μιλαμε παιζει να εκανα οτι καλυτερο μπορουσα απο trade το χαμηλοτερο που εφτασε σε binance ητανε 0.169500

Το αποτελεσμα ηταν να βγαλω 2610 περισσοτερα νομισματα Not bad...και ηδη η τιμη πηγε παλι στα 0.20.

Οσον αφορα το mining εγω εχω θεματα με την συνδεση και δεν μπορω να βγαλω σωστα συμπερασματα τι κερδος παιχτηκε και εκει.Εχω παρα πολλα reject.

vet.jpg

reject.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραιο ξυπνημα σημερα σε dip, εγιναν τα orders filled και τωρα χαλαρα HODL.

Το πισακι σταθερα σκαβει χαλαρα, φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι.

Επεξ/σία από VaJohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Για το παραπάνω rig ρωτάω. Έχει 2 3060 με drivers 470.05  όπου και η 3070 που έβαλα τρέχει και αυτή με τους ίδιους drivers. Και θέλω να δω αν γίνεται η 3070 να τρέξει με τους δικούς της drivers και οι 3060 με τους γνωστούς?

Ισως καταφερεις να το κανεις αυτο με vm και να εχειςε τις 3060 να κανουν mining εκει ωστε να μπορεις να παιξεις με την 3070 οποτε θες (φανταζομαι για αυτο ρωτας)

 

1 ώρα πριν, DimitrisJimmys είπε

Υπάρχει κάτι που κάνουμε για να κρατήσουμε την εγγύηση των καρτών? 

Μην τις κανεις βιδες

image.png.5201255c575151e365290d97f6bb8076.png

Σε αλλα νεα εχω φτασει τις καλες εποχες του ethermine σε 20 ωρες (7.33 usd) 😂

Επισης απο οσο εχω παρατηρησει, δεν εχω χασει share απο κανενα block

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ισως καταφερεις να το κανεις αυτο με vm και να εχειςε τις 3060 να κανουν mining εκει ωστε να μπορεις να παιξεις με την 3070 οποτε θες (φανταζομαι για αυτο ρωτας)

 

Μην τις κανεις βιδες

image.png.5201255c575151e365290d97f6bb8076.png

Σε αλλα νεα εχω φτασει τις καλες εποχες του ethermine σε 20 ωρες (7.33 usd) 😂

Επισης απο οσο εχω παρατηρησει, δεν εχω χασει share απο κανενα block

Στο ethermine πώς βλέπουμε τις αποδόσεις των blocks???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...