Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ένα κακό που έχει ο nbminer. Δεν ξέρω πως το κάνει, ή μάλλον δεν το κάνει, αλλά ξύπνησα και το pc ήταν σε αδράνεια. Μου φαίνεται παράξενο που το pc δεν βλέπει ότι κάτι τρέχει στο foreground με τον nbminer και μπαίνει σε αδράνεια. 5 ωριτσες χαμένες 😥

Για αυτό δεν πειράζουμε ότι δουλεύει καλά για μέρες. Τώρα με τον διαφορά του 0.00001% που έχει ο nb από τον trex πόσο καιρό θα σου κάνει να ρεφαρεις τις 5 ώρες? (◠‿◕)(◠‿◕)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Για αυτό δεν πειράζουμε ότι δουλεύει καλά για μέρες. Τώρα με τον διαφορά του 0.00001% που έχει ο nb από τον trex πόσο καιρό θα σου κάνει να ρεφαρεις τις 5 ώρες? (◠‿◕)(◠‿◕)

Παντως ακομα και με browser ανοιχτο, με trtex επεφτα 55-57, τωρα ~59+. not bad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ένα κακό που έχει ο nbminer. Δεν ξέρω πως το κάνει, ή μάλλον δεν το κάνει, αλλά ξύπνησα και το pc ήταν σε αδράνεια. Μου φαίνεται παράξενο που το pc δεν βλέπει ότι κάτι τρέχει στο foreground με τον nbminer και μπαίνει σε αδράνεια. 5 ωριτσες χαμένες 😥

,Φτιάξε το power plan του pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παντως ακομα και με browser ανοιχτο, με trtex επεφτα 55-57, τωρα ~59+. not bad. 

Κερδίζεις 1% , οπότε τις 5 ώρες που έχασες θέλεις περίπου 145 ώρες ή 6 μέρες να δουλέψει τρένο για να βγάλεις αυτά που θα είχες εάν είχες παραμείνει trex. (Πόσο σπαστικός μπορώ να γίνω)

 

Και επειδή μπορεί να γίνω ποιο πολύ ακόμα , εδώ https://2miners.com/blog/best-ethereum-mining-software-for-nvidia-and-amd/

Και εδώ https://www.reddit.com/r/NiceHash/comments/lvor7p/trex_vs_nbminer_vs_gminer_vs_phoenix_vs_excavator/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Φαίνεται ότι η διαφορά εάν υπάρχει είναι υπέρ του trex μάλλον πάει πέταξε αυτό το 5ωρο …ᘛ⁐̤ᕐᐷ…ᘛ⁐̤ᕐᐷ…ᘛ⁐̤ᕐᐷ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Κερδίζεις 1% , οπότε τις 5 ώρες που έχασες θέλεις περίπου 145 ώρες ή 6 μέρες να δουλέψει τρένο για να βγάλεις αυτά που θα είχες εάν είχες παραμείνει trex. (Πόσο σπαστικός μπορώ να γίνω)

 

Και επειδή μπορεί να γίνω ποιο πολύ ακόμα , εδώ https://2miners.com/blog/best-ethereum-mining-software-for-nvidia-and-amd/

Και εδώ https://www.reddit.com/r/NiceHash/comments/lvor7p/trex_vs_nbminer_vs_gminer_vs_phoenix_vs_excavator/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Φαίνεται ότι η διαφορά εάν υπάρχει είναι υπέρ του trex μάλλον πάει πέταξε αυτό το 5ωρο …ᘛ⁐̤ᕐᐷ…ᘛ⁐̤ᕐᐷ…ᘛ⁐̤ᕐᐷ

 

Μιλάμε για πόσες μέρες πριν, οπότε σίγουρα έκδοση 19 και πίσω. Από την 20 και μετά (20.1) έχω επιβεβαιωμενα λιγότερο mh/s. 

Οκ θα μπορούσα να καθίσω με την v19, αλλά είπα να δοκιμάσω και nbminer. Για την ώρα, ίσως είμαι λίγο καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, master81 είπε

Καλησπέρα.

Επειδή τυγχάνει να έχω 3 3060 που πιάνουν από 48 έως 49 mh/s με 110w, νομίζω ότι είναι πιο efficient να παίξεις σε χαμηλότερο ρεύμα. Η Gigabyte OC Gaming πχ με ρυθμίσεις 65% ρεύμα, 0 core και +1200 memory, χωρίς μάλιστα να πιέζεται και πολύ, πιάνει σταθερότατα με trex miner 49 mh στα 110w (450kh/W efficiency).

Με 2 gigabyte 3060 power limit τέρμα πίσω και memory +1200 μου δίνει 48mh/s και 99 KW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For the record και εγώ παρατήρησα κάτι περίεργα με τον trex στην 20 έκδοση σε σχέση με πριν. Περισσότερα stales δηλαδή (αν και αυτό μπορεί να οφειλόταν και στο δίκτυο μου) και το κυριότερο ότι όταν έβλεπα YT ή καμία ταινία το hashrate έπεφτε πιο πολύ σε σχέση με την έκδοση 19. Τώρα είμαι με excavator και πάει μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Κάνε τις πρώτες συγκρίσεις με κάποιον που είναι ΝΗ.

Τις εκανα ηταν ελαχιστα πανω το flexpool.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τις εκανα ηταν ελαχιστα πανω το flexpool.

Θα πάω εγώ τώρα ΝΗ ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μαλλον δεν την παλευει το UPS στημ 3ετια φαινεται να βγηκε off κλεινει το ρευμα και κλεινει και το pc δεν κραταει. Θα τσιμπησω κανα APC μπας και παει περισσοτερα χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εμενα μαλλον δεν την παλευει το UPS στημ 3ετια φαινεται να βγηκε off κλεινει το ρευμα και κλεινει και το pc δεν κραταει. Θα τσιμπησω κανα APC μπας και παει περισσοτερα χρονια. 

Γιατί δεν αλλάζεις απλά τις μπαταρίες του UPS σου; Είναι αναλώσιμο πράγμα που αλλάζει κάθε λίγα χρόνια.

Αν κοιτάξεις όντως για νέο, έπειτα από πολλά APC σου προτείνω να δεις και τα CyberPower! Πήρα το CP1500 πριν λίγους μήνες και έχω μείνει 100% ικανοποιημένος σε όλες τις δοκιμές και την λειτουργία του.

ΥΓ. συγγνώμη από τους υπολοίπους για το off-topic.

 

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...