Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Αυτό που δείχνεις ειναι το γραφικό παράθυρο αν και κατέβασες την XL έκδοση που ειναι λίγο πιο πολύπλοκη...

 

Βρήκες το REF απότι βλέπω κάντο 30 και με τον ίδιο τρόπο άλλαξε και τις άλλες τιμές που έγραψα τα υπόλοιπα τα αφήνεις ως έχουν όσο αφορά τους χρόνους της μνήμης. 

 

Πάμε στα ρολόγια του επεξεργαστή (δεν πειράζεις την powerplay table control μεριά ειναι για προχωρημένους) πας στο αριστερό core control και στο  P7 P6 αλλάζεις τα ρολόγια έτσι όπως τα έγραψα δοκιμάζοντας πχ το "1)" που έγραψα απο πάνω, στα mV απο δίπλα τα αλλάζεις για όλα P#(πχ 930 στο "1)" που έγραψα πιο πάνω)

 

Τώρα στα ρολόγια της μνήμης αλλάζεις το P2 και αλλάζεις έτσι όπως έγραψα μετά αν θες πειράζεις και το FAN control αλλά για αρχή άστο ως έχει παρακολούθα θερμοκρασίες με ένα εργαλείο σαν το HWinfo ενώ δουλεύει(για καμιά ώρα+) ο Miner για να δεις πως πάει και μετά αν θες τα αλλάζεις αναλόγως. 

Τώρα πριν πατήσεις apply (το "V" κάτω δεξιά του "Timing Level" ) πάτα export (δίπλα απο το σπιτάκι ) αποθήκευσε το profil κάπου με ένα όνομα που θα θυμάσαι. 

 

πάτα apply ξεκίνα τον Miner 

 

Μετά απο κάθε ενδεχόμενο restart ανοίγεις πάλι το παράθυρο και πατάς import διαλέγεις το profil και τα βάζει όλα όπως τα είχες. 

 

τα έκανα εβαλα με τη μία τα τελευταία νούμερα είπα να το πάω ανάποδα,Δουλεψε κάνε τεταρτο στα 27mh αλλά μετά Κράσαρε το pc και μετα το restart ειχε διαγράψει εντελός τους drivers γραφικών, Δέν ξέρω κάτι δεν μου κάθαιτε καλά.

Η αλήθεια είναι οτι πάλευα το μεσημέρι να σετάρω και ισος πείραξα το bios της κάρτας δεν ξέρω,  γίνετε αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάνε ένα screenshot με ότι έχεις πειράξει 

 

2 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Η αλήθεια είναι οτι πάλευα το μεσημέρι να σετάρω και ισος πείραξα το bios της κάρτας δεν ξέρω,  γίνετε αυτό?

 

Γίνεται αλλά όχι τυχαία θα πρέπει να χρησιμοποίησες κάποιο πρόγραμμα για να το κάνεις αυτό ή να πείραξες τα power play tables ή το πεδίο "straps" στο amdmemorytweak XL, βασικά κατέβασε την απλή έκδοση και όχι την XL 

2 λεπτά πριν, AlexPc είπε

Πως γίνεται ίδιες κάρτες ίδια υλοποίηση και να εχει +2 watt?

 

image.png.bcf8afb1950c4c14431d07b532d73bc8.png

1) δεν ειναι ακριβές έτσι και αλλιώς αυτό που βλέπεις στον miner

2) 2 watt διαφορά δεν ειναι τιποτα

3) sillicon lottery δεν αποδίδουν όλες οι κάρτες το ίδιο ακόμη και οι θερμοκρασίες μπορεί να ειναι διαφορετικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

τα έκανα εβαλα με τη μία τα τελευταία νούμερα είπα να το πάω ανάποδα,Δουλεψε κάνε τεταρτο στα 27mh αλλά μετά Κράσαρε το pc και μετα το restart ειχε διαγράψει εντελός τους drivers γραφικών, Δέν ξέρω κάτι δεν μου κάθαιτε καλά.

Η αλήθεια είναι οτι πάλευα το μεσημέρι να σετάρω και ισος πείραξα το bios της κάρτας δεν ξέρω,  γίνετε αυτό?

 

Επίσης, μην έχεις ανοιχτό το παράθυρο του driver της amd όταν τα πειράζεις αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

To ξεκίνησα με αυτα τωρα δουλευει στα 29,8 Mh 

 

asd.png

είσαι σίγουρος ότι έχεις Micron μνήμες ; με αυτά θα έπρεπε να τρέχει στα 35 ποιον Miner χρησιμοποιείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

είσαι σίγουρος ότι έχεις Micron μνήμες ; με αυτά θα έπρεπε να τρέχει στα 35 ποιον Miner χρησιμοποιείς; 

οχι Samsung μνήμες έχω!

Nice hash αλλά θα τρέξω phoenix Σε λίγες μέρες που περιμένω κάποιες κάρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mastoras007 είπε

οχι Samsung μνήμες έχω!

ρε φίλε καμια 3 φορές το έγραψα ΤΣΕΚΑΡΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ δεν κάνουν οι τιμές που σου έδωσα για όλους του τυπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

ρε φίλε καμια 3 φορές το έγραψα ΤΣΕΚΑΡΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ δεν κάνουν οι τιμές που σου έδωσα για όλους του τυπους. 

Νομίζω το έχω αναφέρει κάπου any way τι να βάλω ? μισο θα το googlαρω 

Βασικά κάτι που δεν ρώτησα εξαρχής,

Με το msiafterburn δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Νομίζω το έχω αναφέρει κάπου any way τι να βάλω ? μισο θα το googlαρω 

ναι δεν είμαι πάνω στο thread να περιμένω απάντηση κάνω άλλα πράγματα ... νομίζω προέχει αυτό που έγραψα εξ αρχής ότι "αν δεν ειναι micron δεν θα πιάσουν οι χρόνοι"  :P 

 

21 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Nice hash αλλά θα τρέξω phoenix

ώραία βγάλε όλα τα OC που έχεις στην κάρτα googlαρε πως κάνεις reset το ΟC σε AMD drivers 

 

άνοιξε το notepad με τις ρυθμίσεις του phoenix και βάλε αυτό

-vmr 25 -mt 2 -cclock 1240 -mclock 2240 -gt 55 -cvddc 870 -mvddc 870 -tt 50

 

(εννοείται ότι σβήνεις ότι πεδίο είχε ήδη γραμμένο μέσα και έχει ίδια γράμματα με αυτά που έγραψα πιο πάνω πχ "-tt XX") 

 

Αν δεν πιάσει δοκίμασε με -mt 1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πια ψυχτρα προτεινετε για ryzen επεξεργαστή για να κανει mining χωρίς θόρυβο? 

Επισης bios unlock σε 5600xt ξέρουμε πως γίνεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Exoskeletor είπε

Παιδες πια ψυχτρα προτεινετε για ryzen επεξεργαστή για να κανει mining χωρίς θόρυβο? 

Επισης bios unlock σε 5600xt ξέρουμε πως γίνεται? 

Να μην κανεις mining με cpu. Problem solved

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...