Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

έπειτα από τις προτάσεις των @NTC Labs και @greekfragma δοκίμασα να βάλω για ρολόι/ρεύμα/πυρήνα 1400/780/1870 και 1300/780/1750-1800. Δεν έγινε κάποιο restart αλλά παρατήρησα το πρωί ότι είχε πάρα πολλά stales. Στο παρελθόν έτρεχα με 0 stales με τιμές  1350/850/1884 αλλά τελευταία το σύστημα ήταν ασταθές.

Γύρισα σε team red miner και τρέχω εδώ και 5,5 ώρες με τα παρακάτω αποτελέσματα σταθερά. Πως μπορώ να δω τα stales στον team red miner? Βλέπω ότι αναφέρει μόνο accepted και rejected.

Αν θέλω να ανεβάσω hashrate και να χαμηλώσω τα watts, η καλύτερη τακτική είναι να ανεβάζω το memory clock και να ρίχνω το core voltage? Μπορώ να τα κάνω όσο τρέχει ο miner η πρέπει να τον κλεινω?

TRM.png

Wattman.png

Επεξ/σία από Sarevok19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

Γύρισα σε team red miner και τρέχω εδώ και 5,5 ώρες με τα παρακάτω αποτελέσματα σταθερά. Πως μπορώ να δω τα stales στον team red miner? Βλέπω ότι αναφέρει μόνο accepted και rejected.

το ethermine αναφερει τα stales στην σελιδα του address σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lazostat είπε

Ποια νομισματα κανετε mining; Bitcoin, eth ή και τιποτα πιο ψαγμενο; Κατι για monero και raven διαβαζω οτι ειναι απο τα πιο κερδοφορα πλεον για gpu mining;

 

Επισης τα νομισματα τα αποθηκευετε σε wallet; Μελλοντικα τι σκοπο εχετε να κανετε με αυτα; Θα τα κρατησετε ή θα μετατρεψετε σε νομισμα;

Εφοριακός η της στατιστικής υπηρεσίας;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

το ethermine αναφερει τα stales στην σελιδα του address σου

Απλά είχα συνηθίσει από το phoenixminer να έχω συνολική εικόνα, ενώ το ethermine μου δείχνει μόνο για 40-50 shares(υποθέτω τα τελευταία κάθε φορά).

 

Stales.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

Απλά είχα συνηθίσει από το phoenixminer να έχω συνολική εικόνα, ενώ το ethermine μου δείχνει μόνο για 40-50 shares(υποθέτω τα τελευταία κάθε φορά).

 

Stales.png

Της τελευταιας ωρας βλεπεις εδω. Κατω στο διαγραμμα βλεπεις το τελευταιο 24ωρο.

Το 1 που σου δειχνει, αμα δεν ανεβει σαν αριθμος, σημαινει οτι την τελευταια ωρα ειχες μονο 1 stale δηλαδη

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Της τελευταιας ωρας βλεπεις εδω. Κατω στο διαγραμμα βλεπεις το τελευταιο 24ωρο.

Το 1 που σου δειχνει, αμα δεν ανεβει σαν αριθμος, σημαινει οτι την τελευταια ωρα ειχες μονο 1 stale δηλαδη

Ναι το καταλαβαίνω, απλά αναρωτιομουν μήπως το δείχνει και ο trm όπως ο phoenix. Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους. ασχολουμε με το mining απο το 2013 και πριν.

ενα πραγμα που παρατηρησα ειναι οτι πολυ εχετε τα μηχανηματα το ethermine.org

προσωπικα απο οτι εχω δει και με προσφατη δοκιμη ξανα το nanopool εχει καλυτερο κερδος.

τουλαχιστον πρακτικα απο οτι εχω παρατηρησει. αν καποιος το εχει δοκιμασει και εχει δει κατι αλλο ας μου πει.

σας βαζω και μια φωτογραφια απο παλιο transaction για να καταλαβουν οι νεοτεροι στο αθλημα που εχει φτασει το bitcoin και γενικα τα κρυπτονομισματα.

ειναι απο 2014 και δειχνει ποσο ειχε αυτο το ποσο τοτε και ποσο σημερα.

αυτες η επενδυσεις ειναι very long term.

 

 

0-02-05-a0e681a310ae0dcd0f68b3dcd44c8f5522e7098530a4642ee64b51e6b0162e4b_19022aeb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys σε μια b 450 tomahawk μπορώ να κουμπωσω άλλη μια nvidia έτσι δεν είναι εννοώ την παίρνει στην άλλη σλοτ?  κουτί έχω καλό τροφοδοσία το ίδιο.

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Προτείνω να μην ξανά επισκεφτείς αυτά τα site. Με 6gb και πάνω gpu, eth. Από εκεί και πέρα αν θες αγόρασε raven και monero με τα eth που θα βγάζεις. 

Μα το eth δε θα σταματησει σε λιγο καιρο το mining; Ή βασικα θα το κανει αρκετα δυσκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...