Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, GKat76 είπε

θα μπω να δοκιμασω να δω αν με αφηνει μετα απ το 24ωρο με SEPA κλπ

αλλιως στη καρτα...αν και δεν ειναι λογικο αυτο π κανουν...να κλειδωνει εντελως..

προσεχετε παντως με τις ημερομηνιες...

εγω δεν προσεξα...αν και δεν λενε τι ακριβως θελουν

 

To binance ειναι εντελώς GTP στην "εξυπηρέτηση" πελατών... αν δεν είχαν την καλύτερη κάρτα για crypto θα έφευγα καιρό τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

To binance ειναι εντελώς GTP στην "εξυπηρέτηση" πελατών... αν δεν είχαν την καλύτερη κάρτα για crypto θα έφευγα καιρό τώρα. 

Γενικότερα το καλύτερο ανταλακτηριο έχουν... Όχι μόνο κάρτα. Γιαυτό άλλωστε βρίσκεται στο top 5 το coin τους. Και η εξυπηρέτηση είναι ανάλογη των υπολοίπων γνωστών ανταλακτηρίων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

Γενικότερα το καλύτερο ανταλακτηριο έχουν... Όχι μόνο κάρτα. Γιαυτό άλλωστε βρίσκεται στο top 5 το coin τους. Και η εξυπηρέτηση είναι ανάλογη των υπολοίπων γνωστών ανταλακτηρίων 

Έτσι είναι αλλά προσωπικά δεν με νοιάζου τόσο τα fees πχ στο coinbase γιατί σπάνια καταθέτω χρήματα για να αγοράσω crypto αλλά η κάρτα τους ειναι πολύ GTP και την κάρτα την χρησιμοποιώ αρκετά συχνότερα όσο για το customer support Νομίζω έχει αρκετά καλύτερο. + Τώρα που μπήκε και στο χρηματιστήριο αυξάνει λίγο σαν φερεγγυότητα (εκ της γραφειοκρατίας αλλά και στήριξης που συνεπάγει στο να μπεις στο χρηματιστήριο των ΗΠΑ)  

 

Δεν θυμάμαι ποτέ να μου έχουν απαντήσει (εκτός απο bot μηνύματα) στο binance, στο coinbase πέρα ότι έχεις κατευθείαν κουμπάκι "contact us" (οπότε αποφεύγεις να χρειάζεται να πείσεις το bot στο chat να "προωθήσει" το μήνυμα σου σε άνθρωπο) και μου είχαν απαντήσει την επόμενη εργάσιμη σε μια ερώτηση που έκανα. 

 

Αλλά η κάρτα τους ειναι GTP :P  Αν δεν ήταν αυτή δεν θα ήμουν εγώ προσωπικά στο binance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά λίγο τα φώτα σας γιατί είμαι άσχετος και σήμερα από κάτι βιντεάκια που είδα είπα να αφήσω όλο το βράδυ τον υπολογιστή δοκιμαστικά να δω πως θα πάει. Έχω τη 3060 και έβαλα τους driver που ξεκλειδώνει το etherium hashrate. Αξίζει γενικά να βάλω άλλη μια ίδια κάρτα και να το αφήνω 24 ώρες το 24ωρο να δουλεύει ; Μόλις μαζευτεί το 0,1 eth σε αυτό το σάιτ πρέπει πρώτα να τα μεταφέρω σε άλλο πχ coinbase για να μπορέσω να τα ανταλλάξω και να τα πουλήσω; Ευχαριστώ

9837A4A6-5612-4840-80A4-3D76C287AA15.jpeg

Επεξ/σία από Striker4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Striker4 είπε

Παιδιά λίγο τα φώτα σας γιατί είμαι άσχετος και σήμερα από κάτι βιντεάκια που είδα είπα να αφήσω όλο το βράδυ τον υπολογιστή δοκιμαστικά να δω πως θα πάει. Έχω τη 3060 και έβαλα τους driver που ξεκλειδώνει το etherium hashrate. Αξίζει γενικά να βάλω άλλη μια ίδια κάρτα και να το αφήνω 24 ώρες το 24ωρο να δουλεύει ; Μόλις μαζευτεί το 0,1 eth σε αυτό το σάιτ πρέπει πρώτα να τα μεταφέρω σε άλλο πχ coinbase για να μπορέσω να τα ανταλλάξω και να τα πουλήσω; Ευχαριστώ

A91BDED5-566E-418D-90EC-988D267BD54E.png

Κανε λογαριασμο στο Binance και βάλε σε αυτο το site το ethereum wallet address του binance.  Δεν υπαρχει λογος για τετοια ποσα να τα στελνεις σε external wallets γιατι μετα για να τα στειλεις σε ανταλλακτήριο θα πληρώσεις network fees τα οποία είναι κάμποσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Κανε λογαριασμο στο Binance και βάλε σε αυτο το site το ethereum wallet address του binance.  Δεν υπαρχει λογος για τετοια ποσα να τα στελνεις σε external wallets γιατι μετα για να τα στειλεις σε ανταλλακτήριο θα πληρώσεις network fees τα οποία είναι κάμποσα

Εγώ είχα κάνει πορτοφόλι στο trust wallet. Να το αλλάξω δηλαδή σε binance ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Striker4 είπε

Εγώ είχα κάνει πορτοφόλι στο trust wallet. Να το αλλάξω δηλαδή σε binance ?? 

αφου εχεις trust wallet  φαντάζομαι οτι εχεις και λογαριασμο στο binance.
Αρα ναι , σταματα αμεσως το mining σε αυτο το wallet αν ξεκινησες σημερα και πέρασε στο .bat ,του binance.
Fiat n spot - Deposit - Crypto -  Eth

Επεξ/σία από ooaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Έφτιαξα binance και έβαλα το πορτοφόλι από εκεί στο ethernine και στο t-Rex. Στα logs βλέπω θερμοκρασία 54 βαθμούς p:113w (υποθέτω ότι αυτό είναι τα watt?) F:57% και e:428kh/w το r:0% που από όσο είδα είναι τα λάθη. Είναι φυσιολογικό το E να είναι 428 η είναι πολύ μεγάλο ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Striker4 είπε

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Έφτιαξα binance και έβαλα το πορτοφόλι από εκεί στο ethernine και στο t-Rex. Στα logs βλέπω θερμοκρασία 54 βαθμούς p:113w (υποθέτω ότι αυτό είναι τα watt?) F:57% και e:428kh/w το r:0% που από όσο είδα είναι τα λάθη. Είναι φυσιολογικό το E να είναι 428 η είναι πολύ μεγάλο ;; 

E = efficiency. Θες να είναι όσο μεγαλύτερο γίνεται. 

Ναι p = power = watt

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα, οποτε οι αριθμοι που εχω ειναι φυσιλογικοι. να ειστε καλα παιδια ευχαριστω για τις διευρύνσεις  σας :)

Αναφορά σε κείμενο

 

Ενω μου εμφανιζει 44,49MH/s με το που αλλαξα πορτοφολι στο ethermine βγαζει μονο 1,1 ενω πριν δουλευε κανονικα. 

Μολις προσεξα οτι ο worker βγαινει inactive πανω αριστερα.

mining2.png

mining.png

Επεξ/σία από Striker4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ninehash ειναι το καλυτερο;

 

Μολις το εβαλα και το κουτι ολο καει 260w, 200w καιει η καρτα, με 44,7 hashrate περιπου και 3.65usd την ημερα. Τι πρεπει να αλλαξω;

Επισης πως μπορω να βαζω να μεταφερονται τα χρηματα αυτοματα σε δικο μου πορτοφολι;

 

**

Τωρα ξαφνικα ανοιξε ενα excavator και μου λεει 5.55usd την ημερα, ενω εχω μικροτερο Hashrate. Μαλλον θα πρεπει να ριξω διαβασμα.. Αν και νομιζω θα ασχοληθω μονο με το trading.

 

****

Τωρα εκλεισε το excavator και ανοιξε ενα NBMiner. Μου φαινεται ηρθε η ωρα για uninstall..

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

To binance ειναι εντελώς GTP στην "εξυπηρέτηση" πελατών... αν δεν είχαν την καλύτερη κάρτα για crypto θα έφευγα καιρό τώρα. 

 

8 ώρες πριν, ooaris είπε

Γενικότερα το καλύτερο ανταλακτηριο έχουν... Όχι μόνο κάρτα. Γιαυτό άλλωστε βρίσκεται στο top 5 το coin τους. Και η εξυπηρέτηση είναι ανάλογη των υπολοίπων γνωστών ανταλακτηρίων 

Όταν λέμε "κάρτα" εννοούμε εικονικές debit, όπως της Revolut π.χ.;

Αν ναι, τι καλύτερο έχει του Binance από του Kraken;

Είναι π.χ. στο ίδιο επίπεδο με τις κάρτες της Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εκει που καθομαι, ακουω ξαφνικα τα gpu fans να ανεβαζουν στροφες, τα watt στα 200 και temp 70c. Κρασαραν τα drivers? Δεν ξερω. Απλα ειδα οτι η καρτα δουλευε σαν να μην εχει περαστει το προφιλ απο msi ab. Το pc δεν εκανε restart. Για την ωρα ξανα γυρισα σε trex μηπως και φταιει ο nbminer

2021-04-28 10_04_28-Window.png

2021-04-28 10_04_59-Window.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...