Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι όταν crashαρει ο driver το afterburner πάει στο default..

Ναι απλα αναρωτιεμαι τι το προκαλεσε, μιας και το socket error που εβγαλε, τουλαχιστον οσο googlαρα βρηκα οτι ισως αφορα συνδεση και οχι hardware errors.

Τεσπα, μιας και λειπω σε καποιες φασεις για ωρες απο το σπιτι, σεταρα remote desktop απο google να ριχνω μια ματια που και που 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βελτιωνα το γενικό airflow για να ρίξω λίγο τα gpus fans. Δεν μου αρέσει να τα βλέπω να τρέχουν στο max 24/7 😛

Αλλά τα 94c είναι οριακά καλά να τρέχει 

Edit: @IzAz μιας και βλεπω τωρα την εικονα, ποια υλοποιηση εχεις? Gigabyte? Σαν να εχει μεγαλη διαφορα σε temp core και vram.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα βελτιωνα το γενικό airflow για να ρίξω λίγο τα gpus fans. Δεν μου αρέσει να τα βλέπω να τρέχουν στο max 24/7 😛

Αλλά τα 94c είναι οριακά καλά να τρέχει 

Edit: @IzAz μιας και βλεπω τωρα την εικονα, ποια υλοποιηση εχεις? Gigabyte? Σαν να εχει μεγαλη διαφορα σε temp core και vram.

Msi suprim x 3080

Erit: χρησιμοποιω quickminer optimizer και οχι afterburner

Επεξ/σία από IzAz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GKat76 είπε

επιτρεπεται...

ενα 200αρι ευρω πηγα να βγαλω...

να παρω ενα σοκολατενιο πασχαλινο αυγο στον εαυτο μου...που τα τρωω και πολυ🙂

κ να πληρωσω κανα ρευμα...

mastercard εχω...θα δουμε απο αυριο τι θα γινει

 

 

Νομίζω ότι η καλύτερη λύση για την περίπτωση σου, είναι να πάρεις την Visa του Binance. Στην στέλνουν δωρεάν, μπορείς και την φορτίζεις κανονικά από το site ή το app πανεύκολα και την χρησιμοποιείς κανονικά(την έχω χρησιμοποιήσει σε μία κάβα). Γλιτώνεις έτσι και προμήθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, IzAz είπε

NH profit 11 - 11

 

Ερωτηση. Το 94c vram temp σταθερο 24/7 ειναι οκ για την καρτα?

Msi suprim x rtx 3080

Screenshot_20210428-110834.png

προς το παρον τρωγεται ,η θερμοκρασια θα δειξει οταν θα ζεστανεινο καιρος αν θα την παλεψει, αν ειναι σε κουτι η καρτα καλυτερα ασε ανοιχτο το πλαινο για οσο σκαβει.

Αν αλλαξεις pads χανεται η εγγυηση οποτε δεν θα το συνιστουσα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ... ποια απο τις 3ς καρτες θα προτείνατε για mining?

3060ti ----> 700ευρω
3070 ----> 750ευρώ
3080  -----> 900ευρω

επίσης λαμβάνοντας υποψιν και την κατανάλωση ρεύματος για καθε μια απο τις παραπάνω κάρτες, ποιο είναι χοντρικά το καθαρό ημερήσιο κέρδος για να υπολογίσω περίπου τον χρόνο απόσβεσης κάθε κάρτας?

Επίσης εκτός ΕΤΗ μπορώ να παράγω και BTC αποδοτικά?  Τέλος, πότε εκτιμάτε ότι θα πάμε στο ΕΤΗ2 (για να έχει γίνει η απόσβεση της καρτας μεχρι τότε) και μετά το ΕΤΗ2 σε τι θα κάνουμε mining?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, apsou_ είπε

Να ρωτήσω και εγώ... ποια απο τις 3ς καρτες θα προτείνατε για mining?

3060ti ----> 700ευρω
3070 ----> 750ευρώ
3080  -----> 900ευρω

επίσης λαμβάνοντας υποψιν και την κατανάλωση ρεύματος για καθε μια απο τις παραπάνω κάρτες, ποιο είναι χοντρικά το καθαρό ημερήσιο κέρδος για να υπολογίσω περίπου τον χρόνο απόσβεσης κάθε κάρτας?

Επίσης εκτός ΕΤΗ μπορώ να παράγω και BTC αποδοτικά?  Τέλος, πότε εκτιμάτε ότι θα πάμε στο ΕΤΗ2 (για να έχει γίνει η απόσβεση της καρτας μεχρι τότε) και μετά το ΕΤΗ2 σε τι θα κάνουμε mining?

Ευχαριστώ

3080 ->3060ti->3070

Επειδή οι τιμές που λες ιδίως στην 3080 δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα , σιγουρέψου οτι δεν θα σου φανε τα λεφτά. 

τα υπόλοιπα που ρωτας εχουν γραφεί πολλές φορες στο theard, search is your friend. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, omitziz είπε

3080 ->3060ti->3070

Επειδή οι τιμές που λες ιδίως στην 3080 δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα , σιγουρέψου οτι δεν θα σου φανε τα λεφτά. 

 

 

Ναι είναι ελεγμένο, ειχε γινει προπαραγγελία πριν αρκετο καιρό αλλα δεν ξέρω ποια κάρτα να κρατήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...