Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ναι ένας ακόμα από τους φιδεμπορες που έχουμε εδώ. Και θα πει και άλλος ο φιδιας ότι εάν πουλούσε σήμερα θα έπαιρνε 500.000 φαντασιακά ευρώ.

Λες να ειπε ψεμματα το παιδι? Εγω τον πιστεψα τωρα αν λεει αληθεια η ψεμματα δεν ξερω 100%. Προσωπικα δεν θα ελεγα ψεμματα για κατι λες και εδω θα το παιξουμε μαγκες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λες να ειπε ψεμματα το παιδι? Εγω τον πιστεψα τωρα αν λεει αληθεια η ψεμματα δεν ξερω 100%. Προσωπικα δεν θα ελεγα ψεμματα για κατι λες και εδω θα το παιξουμε μαγκες. 

Δεν λένε ψέματα οι περισσοτεροι... Απλώς κάνουν την τρίχα , τριχιά ή "ξεχνάνε" τις αποτυχίες.
Και εγω αν ξεσκονίσω τις σελίδες... έχω να δείξω κάμποσα τρελά trades με orders λες και ήρθαν απο το μέλλον αλλα δεν σημαίνει οτι υπερπολλαπλασίασα το κεφάλαιό μου... Αν μη τι άλλο, απο το '17... έχασα οτι λεφτά είχα στο cryptopia,  σε ICO's του ΄18 , με χειραγώγησαν scammers youtubers  και επεσα θύμα αλλεπάλληλων fomo-buys,panic-sells και hodl-trends till vanish...
Δες XRP. Μόνο κελαηδίσματα διαβάζεις στα forum και η αλήθεια ειναι οτι οι περισσότεροι ακόμα δεν έχουν ρεφάρει την χασούρα του 18. (Οσοι τα κράτησαν απο τότε και δεν τα πουλήσαν το 18-19, όσο-οσο, λόγω FUDS οτι η φουσκα των crypto έσκασε και θα μηδενιστουν τα πάντα)
 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Λες να ειπε ψεμματα το παιδι? Εγω τον πιστεψα τωρα αν λεει αληθεια η ψεμματα δεν ξερω 100%. Προσωπικα δεν θα ελεγα ψεμματα για κατι λες και εδω θα το παιξουμε μαγκες. 

Το θεμα ειναι οτι για να τα οικονομησουν καποιοι, πρεπει να βρεθουν και αλλοι να το αγορασουν. Το ιδιο ισχυει προφανως και με το eth, και με ολα τα νομισματα. Αρκει να καταλαβουν οσοι εχουν doge ποτε θα φτασει αυτο το οριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω. Εχω ενα rig με 7 3070 καρτες και οι 4 ειναι μονες τους πανω στο τροφοδοτικο. Στο miner μου δειχνει καταναλωση για τις 4 οτι ειναι 472 watt ενω ο μετρητης στον τοιχο-μπιζρα μου δειχνει 523 watt. Στεκι να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα?

 

Το δευτερο τροφοδοτικο εχει τις 3 καρτες και την modo.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Να ρωτησω. Εχω ενα rig με 7 3070 καρτες και οι 4 ειναι μονες τους πανω στο τροφοδοτικο. Στο miner μου δειχνει καταναλωση για τις 4 οτι ειναι 472 watt ενω ο μετρητης στον τοιχο-μπιζρα μου δειχνει 523 watt. Στεκι να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα?

Τι στέκι; Εκεί που την αράζουμε; 🤣

Ναι, λογικό ακούγεται (12W ανά κάρτα δεν είναι παράλογο) αν συνυπολογίσεις και τις απώλειες του τροφοδοτικού. Ποιο τροφοδοτικό είναι;

Επεξ/σία από kkatzos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τι στέκι; Εκεί που την αράζουμε; 🤣

Ναι, λογικό ακούγεται (12W ανά κάρτα δεν είναι παράλογο) αν συνυπολογίσεις και τις απώλειες του τροφοδοτικού. Ποιο τροφοδοτικό είναι;

Χεχε! Τ9! Corsair hx 1000 80+ platinum. 

Επεξ/σία από DimitrisJimmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hattori_gr είπε

νταξ 320 Mh/s ειναι και θα επενδύσει 7κ με 0.38 efficiency και ROI σε 8-10 μηνες, αν παραμείνουν σταθερά τα πραγματα , λεμε τωρα

Σε απόλυτα νούμερα είναι πολύ σωστό αυτό που λες αλλά η λογιστική επιστήμη είναι αφαιρετική.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimitrisJimmys είπε

Να ρωτησω. Εχω ενα rig με 7 3070 καρτες και οι 4 ειναι μονες τους πανω στο τροφοδοτικο. Στο miner μου δειχνει καταναλωση για τις 4 οτι ειναι 472 watt ενω ο μετρητης στον τοιχο-μπιζρα μου δειχνει 523 watt. Στεκι να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα?

 

Το δευτερο τροφοδοτικο εχει τις 3 καρτες και την modo.

 

472/523 => 90,2%. Σε reviews του HX1000 βλέπω 91.5% efficiency στα 450W στα 12V. Οπότε έχεις μία διαφορά 1,3% που μπορεί να οφείλεται σε μη ακριβή μέτρηση των αισθητήρων στην κάρτα ή σε μη ακριβή μέτρηση στον τοίχο-μπρίζα. Φυσιολογικά είναι δηλαδή τα νούμερα που βλέπεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Γτ να μην στεκει? 

https://coinmarketcap.com/currencies/chia-network/

Ξεκινησε με 1800$ με τοσο promotion που εχει φαει παντου. Δεν θα μου φανει παραξενο αν αυριο πεσει στα 10

$638.88

Ξέχασα να αναφέρω για το chia ότι για να μπει κάποιος σε pool, για να αλλάξει pool ή για να πάει ξανά solo, θα πρέπει να δημιουργήσει όλα τα plot από την αρχή.

Επίσης ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί το πρωτόκολλο για pool.

Το HPOOL ζητάει το private key του πορτοφολιού σας για να σας περάσει το ποσοστό κέρδους αν μπείτε στο pool. Προσωπικά δεν δίνω σε κανέναν το private key.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν το Berlin Fork στις 15 Απριλιου εκανε τετοια δουλεια στο Ethereum  και κατ επεκταση στα mining profits φανταστειτε τι εχει να γινει τον Ιουλιο

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ooaris είπε

Αν δεν την πάρεις εσύ, την θέλω εγώ 😅

Η απλή, τελικά.

2 ώρες πριν, teller είπε

7x3070, μόνο; :lol:

Άντε να βρούμε εμείς καρτούλα σε λογική τιμή. :blink:

Δύσκολη περίοδος για gamers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

 

Δύσκολη περίοδος για gamers

Δεν υπάρχουν gamers. Όποιος έχει gaming κάρτα σιγά μην παίζει. Παέι το σκάψιμο βολίδα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...