Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Η πληρωμή που έχει ανέβει τώρα, δεν είναι αντίστοιχη της αύξησης της δυσκολίας... Κανονικά θα έπρεπε να βλέπεις μια αύξηση +30% από αυτή που βλέπεις αυτή την στιγμή.

Δεν γίνεται μέσα σε 2 - 3 εβδομάδες να αυξήθηκε κατά 50% η δυσκολία και τα κέρδη μας να είναι στο +25-30%.

 

Η δυσκολία αυξήθηκε το τελευταίο μήνα (από 8/4 ως σήμερα) 13,8%. Η τιμή αυξήθηκε από 2070$ στα 3550$ (βάζω τη χθεσινή μέρα), δηλαδή 71,4%. Με αυτά τα δύο νούμερα, σήμερα παίρνεις 50% πάνω (σε USD) απ' ότι έπαιρνες πριν 1 μήνα. Αυτά σε ότι αφορά τα rewards από τα blocks, γιατί τα rewards από fees είναι κυμαινόμενα και δε μπορείς να υπολογίσεις έτσι απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kkatzos είπε

@SabotazNic

Πόσα έβγαλες σήμερα; Δεν έχει τελειώσει η μέρα, το ξέρω. Κατά προσέγγιση.

Να συγκρίνουμε με NH.

0.00012412 BTC έβγαλε σήμερα το ΝΗ με 55MH/s. 23 ώρες, είχα και 1 ώρα gaming.

Επειδη μετραω μεχρι τις 9 το βραδυ, σχεδον 0.0030, δηλαδη 0.00019mbtc με 58.5 mh/s.

Δεν ξερω αν βολευει, αλλα το flex αλλαζει το 24ωρο στις μετρησεις στις 3 το βραδυ, ωστε πχ να ανανεωθει αυτο το γραφημα, με το τερμα δεξια να ειναι 0.0018 και το χαμηλοτερο (3 Μαιου) 0.0015. Υποψιν σε καποιες απο αυτες τις μερες επαιζα και καποιες ωρες, απλα εχω σταματησει να δινω βαση ωστε να τα κραταω αναλυτικα.

image.png.4cb4f4e31ca4068153448484aa44a5e7.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Καταλαβαίνω τι λες.

Ας υποθέσουμε ότι και εγώ και εσύ, θέλουμε να ρευστοποιησουμε 31 Δεκεμβρίου 2021.

Με την δυσκολία πριν ένα μήνα θα είχαμε ο καθένας από 4 eth.

Με την τωρινή δυσκολία θα έχουμε 1eth.

Τέλη του 2021 το eth έχει 10k.

Είμαστε χαμένοι η όχι;

 

δεν καταλαβαινεις γιατι δεν συμπεριλαμβανεις τον ανθρωπινο παραγοντα της απληστιας που ολοι εχουμε μεσα μας,

κανεις δεν προκειται να σου την επιβαλλει για να  ειναι κλειδωμενη η ημερομηνια που θα επιλεξεις να ρευστοποιησεις,

τις ιδιες σειρηνες που ακους τωρα θα ακους και τοτε, και την τελικη επιλογη της ρευστοποιησης αυτου του μαραθωνιου που με κοπο θα εχεις μαζεψει θα την παρεις εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

με 58.5 mh/s.

Είπαμε reported hashrate μετράμε.

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Επειδη μετραω μεχρι τις 9 το βραδυ, σχεδον 0.0030, δηλαδη 0.00019

Πολύ καλά πήγες σήμερα..

Αν κάνω αναγωγή στις 24 ώρες και στα 60MH/s και μετατροπή σε € μου βγαίνει 6,9€ ενώ εσένα 9,5€.

Άρα σήμερα τα pools, τουλάχιστον το flexpool, πήγαν πολύ καλύτερα από το NH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Μιλάμε συγκεκριμένα για το eth το οποίο και σκάβουμε και πληρωνόμαστε σε αυτό 😀

Εγώ θα έλεγα να μη το κρατάμε αποκλειστικά το θέμα στο eth. Σίγουρα οι περισσότεροι είναι εκεί αλλά δεν είναι το μοναδικό. Προσωπικά παρόλο που (ή επειδή) το rate μου είναι ελάχιστο το eth είναι 1 από τα 3 διαφορετικά που κάνω mine. Στο eth γυρίζω όταν είναι ανεβασμένα τα fee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

και το χαμηλοτερο (3 Μαιου) 0.0015

Ρε φίλε ... τι σκατά είχε πάθει εκείνη τη μέρα το flexpool.

Και σε εμένα κάτι λιγότερο από 0,0015 είχε βγάλει (με 55,8 τότε)

Χάλι σκέτο.

 

1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Ειμαι ηδη στις 60Kwh μετα απο 13 ημερες folding@home. Ειναι πολλες;

9 ευρωπουλα περίπου ...μια χαρά σε κόβω..192 w/h 3080?

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/5/2021 στις 11:44 ΠΜ, yiannis1991 είπε

Κανένας έλεγχος δεν χρειάστηκε από ηλεκτρολόγο όταν άλλαξα πάροχο πάντως. Οι πάροχοι δεν έχουν δικό τους ξεχωριστό δίκτυο, απλά αγοράζουν την ενέργεια από την ΔΕΗ και την πουλάνε σε εμάς, όπως γίνεται και με το τηλέφωνο. Δεν αλλάζει κάτι στις απαιτήσεις τις εγκατάστασης..

Χρειάζεται χαρτί (ΥΔΕ) ανά 14 χρόνια.

Αν η εγκατάσταση έγινε πιο πρόσφατα θα είναι σε ισχύ η προηγούμενη ΥΔΕ.

Αν έχουν περάσει τα 14 χρόνια, θα σου έρθει ειδοποίηση ότι εντός 6 μηνών θα πρέπει να το προσκομίσεις διαφορετικά θα στο κόψουν.

 

 

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

https://solo-eth.2miners.com/account/0x97365fff06fe9a79c233481020938d940432b231#rewards-tab

 

ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΊΤΕ 2MINERS

Καλα εγώ έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά σε αυτό το pool. Παρά είχα χαμηλά rewards. Αν κάποιοι έβρισκαν τρόπο να πάρουν το block στο solo pool, χάναμε και rewards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, StavrosD είπε

Χρειάζεται χαρτί (ΥΔΕ) ανά 14 χρόνια.

Αν η εγκατάσταση έγινε πιο πρόσφατα θα είναι σε ισχύ η προηγούμενη ΥΔΕ.

Αν έχουν περάσει τα 14 χρόνια, θα σου έρθει ειδοποίηση ότι εντός 6 μηνών θα πρέπει να το προσκομίσεις διαφορετικά θα στο κόψουν.

 

 

1.5 χρόνο έχω αλλάξει πάροχο και τίποτα δεν ήρθε. Κοιμούνται όρθιοι στην Ελλάδα δεν λειτουργούν ποτέ αυτά, ειδικά από δημόσιες υπηρεσίες. Οι μόνοι που είναι τυπικοί είναι η εταιρεία του αερίου που έρχονται και ελέγχουν την εγκατάσταση αν πληρεί τις προδιαγραφές εγκατάστασης κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά όντως το βράδυ πήγαν στο θεό, NH στο 4ωρο απο ~2.20 πήγε κοντά ~5 ευρόπουλα και συνεχίζει με 25% αύξηση απο τα προχθεσινά. Το αστείο είναι πως στο NH η 6800ΧΤ μου έβγαλε εχθές όσα έβγαλαν 2*3070 σε pool φίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jackess είπε

τελικά όντως το βράδυ πήγαν στο θεό, NH στο 4ωρο απο ~2.20 πήγε κοντά ~5 ευρόπουλα και συνεχίζει με 25% αύξηση απο τα προχθεσινά. Το αστείο είναι πως στο NH η 6800ΧΤ μου έβγαλε εχθές όσα έβγαλαν 2*3070 σε pool φίλου.

Σορρυ οι τιμές αυτές 4ωρου είναι μόνο με μία 6800ΧΤ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Balerama είπε

Σορρυ οι τιμές αυτές 4ωρου είναι μόνο με μία 6800ΧΤ;

Όχι έχω και ~22th/s απο asic για btc. Τα έσοδα απο αυτά είναι φυσιολογικά όμως, της κάρτας ανέβηκαν.

edit: καποια στιγμη το βραδυ κολλησε πολυ ψηλα και το πρωι ειδα πληρωμες απο 7 μεχρι 10 σατοσια

εχει πεσει στα 8~ τωρα η καρτα αλλα συνεχιζει εκει ψηλα σε σχεση με τα 4.5-5.5 που επαιζε..

το αστειο ειναι πως συχνα πυκνα τετοια ακυρα νουμερα τα βγαζει το ΝΗ για λιγο αλλα τωρα τα πληρωσε κι ολας...τι να πω

με ενα προχειρο υπολογισμο απο το προηγουμενο ποστ μου σε 10 ωρες περιπου εχω βγαλει 25-27κ σατοσι οποτε βγαινουν τα νουμερα

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από jackess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...