Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, kkatzos είπε

Είπαμε reported hashrate μετράμε.

Πολύ καλά πήγες σήμερα..

Αν κάνω αναγωγή στις 24 ώρες και στα 60MH/s και μετατροπή σε € μου βγαίνει 6,9€ ενώ εσένα 9,5€.

Άρα σήμερα τα pools, τουλάχιστον το flexpool, πήγαν πολύ καλύτερα από το NH.

Η χθεσινη μερα ηταν ονειρο

937858272_Screenshot_20210509-095638_SamsungInternet.jpg.e92f97436b5a6244a322cb143b43b455.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Carrion είπε

Χαχα με τέτοιο username και τέτοιο avatar, εσύ θα έπρεπε να μας πεις πως θα βρούμε hdmi terminator!!! Just kidding 😂

 

:P

Η λυση στο προβλημα μου ηταν spacedesk για οποιον εχει πισι χωρις οθονη και θελει μεσω teamviewer να συνδεθει και να χρησιμοποιησει AMD Control Panel

 

Ολοι χτες τα πηγαμε γαμώ με το ETH ATH. Τι ακουω καμια φορα το pool δινει επρισοττερα απτο nicehash? μηπως να παω σε κανα πουλ?

Επεξ/σία από Exoskeletor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες υπήρξε τετράωρο στο ΝΗ που μου έβγαλε όσα βγάζω συνήθως σε 8ωρο (το 7-11 το απόγευμα ήταν). Και γενικά τα τετράωρα μετά πάνε καλά, αλλά όχι τόσο καλά. Βοηθάει πολύ η ισοτιμία ETH BTC αν και πλέον αρχίζει να ανεβαίνει και το BTC.

Άντε να τελειώσει το ράλι το ETH, να μπούμε στην καλή εποχή των shitcoins, να παίξω με τα σατόσια μου να τα αυξήσω. Δεν τα έχω μεταφέρει ακόμα από NH σε binance βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jackess είπε

Όχι έχω και ~22th/s απο asic για btc. Τα έσοδα απο αυτά είναι φυσιολογικά όμως, της κάρτας ανέβηκαν.

edit: καποια στιγμη το βραδυ κολλησε πολυ ψηλα και το πρωι ειδα πληρωμες απο 7 μεχρι 10 σατοσια

εχει πεσει στα 8~ τωρα η καρτα αλλα συνεχιζει εκει ψηλα σε σχεση με τα 4.5-5.5 που επαιζε..

το αστειο ειναι πως συχνα πυκνα τετοια ακυρα νουμερα τα βγαζει το ΝΗ για λιγο αλλα τωρα τα πληρωσε κι ολας...τι να πω

με ενα προχειρο υπολογισμο απο το προηγουμενο ποστ μου σε 10 ωρες περιπου εχω βγαλει 25-27κ σατοσι οποτε βγαινουν τα νουμερα

Screenshot_1.png

Α ΟΚ ρε συ εντάξει 😄.. Επειδή έχω κι εγώ μια 6800 (όχι ΧΤ), και λέω τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, danaos7 είπε

9 ευρωπουλα περίπου ...μια χαρά σε κόβω..192 w/h 3080?

Στα 230 w/h δειχνει ο μετρητης για ολο τον υπολογιστη. Η 2070s τρεχει στα 160 περιπου. Αυτο με οθονη ανοικη και σερφαρισμα παραλληλα. Αλλα τα 9 ευρω πως προκυπτουν; ΕΛΙΝ εχω και η κιλοβατωρα ειναι 0,095 το πρωι και 0,066 το βραδυ. Στα 18-20 ευρω το μηνα υπολογιζω μεγιστο. Αλλα με ενα νομισμα τοσο φθηνο οπως το banano, ολα ειναι δυνατα. Ειτε θα πατωσει, ειτε θα παρει χ100 την αρχικη του αξια στο μελλον. Ηδη στις 10 ημερες folding εχω βγαλει 120 δολλαρια. Ανεβηκε και αποτομα η τιμη του banano βεβαια.

10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για 1 καρτα? Ισως. Για 10? Οχι

10 καρτες; Τα παραλες.. Εξαλλου ειπα οτι κανω folding και οχι καθαρο mining. Οποτε δε μπορω να ριξω τοσο πολυ την καταναλωση της gpu, γιατι το folding σταματαει.

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Η χθεσινη μερα ηταν ονειρο

937858272_Screenshot_20210509-095638_SamsungInternet.jpg.e92f97436b5a6244a322cb143b43b455.jpg

Γιατί δεν τα μεταφέρεις ανα μήνα ή 2 βδομάδες τζάμπα πληρώνεις fees και ας ειναι χαμηλά μαζεύονται εδώ βλέπω 17 μεταφορές σε 17 μέρες ή αλλιώς 17* το fee 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Γιατί δεν τα μεταφέρεις ανα μήνα ή 2 βδομάδες τζάμπα πληρώνεις fees και ας ειναι χαμηλά μαζεύονται εδώ βλέπω 17 μεταφορές σε 17 μέρες ή αλλιώς 17* το fee 

Δεν είναι μεταφορές.

Τα ημερήσια rewards είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ooaris είπε

O last nvidia driver μου είχε ρίξει 5% hash εμένα 

Έβαλες άλλους drivers από τους 470.05????? Εκτός αν δεν μιλάς για την 3060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω,χρησιμοποιώ metamask wallet σε ethermine pool.Βγήκε το πρώτο payout.Αυτό μπορώ να το κάνω κατευθείαν sell για cash και να βάλω bank account ή πρέπει να μεταφέρω το eth σε binance-coindesk και από εκεί σε λογαριασμό;

Έχει 14% gas fee για μεταφορά σε binance.

Αν κάνω μεταφορά σε revolut πρέπει να τα πουλήσω για λίρες gbp;Τι διαφορά σε κρατήσεις έχει η μεταφορά σε revolut από λογαριασμό Εθνικής πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, W0bbly είπε

Να ρωτήσω,χρησιμοποιώ metamask wallet σε ethermine pool.Βγήκε το πρώτο payout.Αυτό μπορώ να το κάνω κατευθείαν sell για cash και να βάλω bank account ή πρέπει να μεταφέρω το eth σε binance-coindesk και από εκεί σε λογαριασμό;

Έχει 14% gas fee για μεταφορά σε binance.

Για αυτόn το λόγo να τα μεταφέρεις κατευθείαν στο binance 

 

 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Screenshot_20210509-130132_Binance.jpg

 

Στα ποσα οταν πεσει θα αγορασουμε?Θα ξεχαστει ο Musk παλι και θα κανει κανενα γαβγισμα και θα παρει τα πανω του παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, painK είπε

Στα ποσα οταν πεσει θα αγορασουμε?Θα ξεχαστει ο Musk παλι και θα κανει κανενα γαβγισμα και θα παρει τα πανω του παλι.

Μήπως το γάβγισμα ήταν για να πουλήσει και ο ίδιος? 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αναγκη μωρε αυτος.Ισως κανενα στοιχημα να παιζει με κανενα φιλαρακι του του στυλ δες τωρα τι μπορω να κανω με αυτο το κρυπτονομισμα!Εχουμε το mining εμεις που πληρωνει καλα τωρα δεν εχουμε αναγκη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...