Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Συγκεκριμένα στις 5700(ΧΤ) καλύτερη ψύξη έχουν οι MSI Gaming X.

Αυτό είχε δείξει ο HWU και φαίνεται και από το screenshot του φίλου. Με 30-40W παραπάνω από τις άλλες έχει παρόμοιες θερμοκρασίες. Αυτά για πυρήνα/hotspot κτλ. Σε μνήμες δεν ξέρω τι παίζει. Καλά, τι σόι miner είναι αυτός που δε δείχνει θερμοκρασίες της μνήμης...

  Στο screenshot που αναφέρεσαι (αν μιλας για αυτό) 

2 ώρες πριν, NTC Labs είπε

0->nitro

1->msi gaming x

2->nitro

3-> pulse

gminer a.png

gminer b.png

με πειραγμενα και tRef

Οι pulse απο οτι εχω καταλαβει εχουν την χειροτερη ψυξη

Οι nitro έχουν καλύτερη ψύξη, αλλά εγώ το ειπα γενικά με γνώμονα την κατασκευή σαν ποιότητα αλλά και γενικά τις δυνατότητες της απο εκεί και πέρα μπορεί κάποιος να σηκώσει screenshot και να δείχνει την nitro ελάχιστα πιο ζεστή απο μια άλλη αλλά αυτό έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες που ειναι υποκειμενικοί με την έννοια ότι κάθε τοπολογία κάθε χρήστη ειναι διαφορετική + παίζει ρόλο και το cilicon lottery αν έχεις καλύτερα τσιπάκια θα ειναι πιο κρύα στο ιδιο OC κτλ  

Σε γενικό πλαίσιο οι Sapphire nitro ειναι σκυλιά μαύρα που δεν μασάνε οι καλύτερες υλοποιήσεις αλλά με απογοήτευσαν οι 6000 μάλλον το πήραν πάνω τους τόσα χρόνια και είπαν να κλέψουν λίγο απο ποιότητα κατασκευής σε αυτή την γενιά βασιζόμενοι ότι θα πουλήσουν τα ίδια ή καλύτερα λόγω της φήμης που χτίσανε τα προηγούμενα χρόνια. 

Όχι ότι ειναι χάλια οι σειρά Nitro για τις 6000 αλλά ειναι απλά λίγο πιο τσιπικες σε σύγκριση με το παρελθόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, ooaris είπε

Πείτε μου λιγο την διαδικασία γιατι δεν έβγαλα άκρη

Στην αρχικη σελιδα της ρεβολουτ επιλέγω "Αποστολη" μετα πανω δεξια "+Νεο" -> Προσθήκη αποδέκτη τράπεζας
Τωρα εδω τι επιλεγω; Ιδιωτης ή επιχειρηση ;
Επισης οταν αλλαζω την χωρα τραπεζας σε UK  σταματαει να ζήταει iban και ζηταει κωδικο τράπεζας.
Το iban που μου δινει η binance για sepa ειναι GB83CLJU04130751434020 (δηλαδη αγγλιας) αλλα οπως ειπα , οταν επιλεγω αγγλια-ηνωμενο βασιλειο στην revolut δεν εχει επιλογη για iban

Επιλέγεις επιχείρηση.

Μετά βάλε το IBAN και μετά το referral code.

Μην επιλέξεις χώρα, την παίρνει αυτόματα με το IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Εχει ψωνίσει κανεις σας τπτ από αυτό εδώ το κατάστημα? https://www.computeruniverse.net/en

 

Και ποια η εμπειρία σας?

Μια χαρά κατάστημα. Έχω ψωνίσει 2-3 φορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η σημερινή μέρα γενικά παίζει περίπου στο 250-350% από το φυσιολογικό payment.

Και ότι καλύτερο για τα μικρομεσαία hash.

Η εκδίκηση του nice hash 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Carrion είπε

Και ότι καλύτερο για τα μικρομεσαία hash.

Η εκδίκηση του nice hash 

δεν έχω εμπειρία στο mining αλλά προσπαθώντας να το δω κάπως ψύχραιμα δεν ξέρω αν μια τέτοια απότομη αύξηση κερδοφορίας είναι για καλό...ωραίο μας φαίνεται αλλά μήπως μακροπρόθεσμα αλλάξει τις ισορροπίες.

γενικά είμαι της λογικής too good to be true.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Επειδή βγάζει στιγμιαια μεγαλούτσικο πόσο? 

Πάσο τότε. Μέχρι τις 9 έβγαλα 0.0031. Στις 3 αλλάζει το 24ωρο στο flex και θα δω και τότε 

δεν ειναι στιγμιαία η κορυφή. το προηγούμενο διάστημα η κορυφή στο στιγμιαίο actual profitability ήταν περίπου στα 7-8ευρώ. σήμερα όλη μέρα βλέπω ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ από 15-23ευρώ. Και τα 3ωρα payments έχουν τριπλάσια αξία. Υπολογίσα δηλαδή οτι η σημερινή μέρα στο ΜΕΣΟ payments έφτασε και έπιασε το +200% ίσως και περισσότερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Πριν από μερικές μέρες έκανα αυτό ακριβώς. Revolut SEPA --> Binance. Μέσα σε 1 λεπτό είχαν φτάσει τα λεφτά.

 

 

Συγκεκριμένα στις 5700(ΧΤ) καλύτερη ψύξη έχουν οι MSI Gaming X.

Αυτό είχε δείξει ο HWU και φαίνεται και από το screenshot του φίλου. Με 30-40W παραπάνω από τις άλλες έχει παρόμοιες θερμοκρασίες. Αυτά για πυρήνα/hotspot κτλ. Σε μνήμες δεν ξέρω τι παίζει. Καλά, τι σόι miner είναι αυτός που δε δείχνει θερμοκρασίες της μνήμης...

gminer αν και τα vram τα βλεπω απο hwinfo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν έχω εμπειρία στο mining αλλά προσπαθώντας να το δω κάπως ψύχραιμα δεν ξέρω αν μια τέτοια απότομη αύξηση κερδοφορίας είναι για καλό...ωραίο μας φαίνεται αλλά μήπως μακροπρόθεσμα αλλάξει τις ισορροπίες.

γενικά είμαι της λογικής too good to be true.

Και εγώ κάθομαι και παρακολουθώ τι γίνεται κάπως σκεπτικός.

Για όποιον όμως είναι στο nicehash όπως και να έχει τον βολεύει αυτό το μακελειό. Εγώ θα περιμένω την Κυριακή να με πληρώσει το ethermine που μέχρι τότε πολύ πιθανό να έχει κάτσει η σκόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Πείτε μου λιγο την διαδικασία γιατι δεν έβγαλα άκρη

Στην αρχικη σελιδα της ρεβολουτ επιλέγω "Αποστολη" μετα πανω δεξια "+Νεο" -> Προσθήκη αποδέκτη τράπεζας
Τωρα εδω τι επιλεγω; Ιδιωτης ή επιχειρηση ;
Επισης οταν αλλαζω την χωρα τραπεζας σε UK  σταματαει να ζήταει iban και ζηταει κωδικο τράπεζας.
Το iban που μου δινει η binance για sepa ειναι GB83CLJU04130751434020 (δηλαδη αγγλιας) αλλα οπως ειπα , οταν επιλεγω αγγλια-ηνωμενο βασιλειο στην revolut δεν εχει επιλογη για iban

Όταν αλλάξεις χώρα, φρόντισε να αλλάξεις και το νόμισμα, γιατί σε λίρα Αγγλίας ζητάει άλλου τύπου bic/swift code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν έχω εμπειρία στο mining αλλά προσπαθώντας να το δω κάπως ψύχραιμα δεν ξέρω αν μια τέτοια απότομη αύξηση κερδοφορίας είναι για καλό...ωραίο μας φαίνεται αλλά μήπως μακροπρόθεσμα αλλάξει τις ισορροπίες.

γενικά είμαι της λογικής too good to be true.

Τι απότομη αύξηση κερδοφορίας;

Παροδικό φαινόμενο είναι.

Αύριο μπορεί να ξαναγυρίσουμε στα κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Τι απότομη αύξηση κερδοφορίας;

Παροδικό φαινόμενο είναι.

Αύριο μπορεί να ξαναγυρίσουμε στα κανονικά.

είπα νωρίτερα δεν έχω εικόνα και εμπειρία. αλλά στους 2μήνες που παρακολουθώ μικρά bumps τα είχα τσεκάρει....αυτό που γίνεται από το πρωί δεν έχει προηγούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kraken εντελώς αναξιόπιστο.

Πάνω στο χαμό σήμερα τα είχε παίξει τελείως. Είχαν καταρρεύσει και δε δεχόταν orders. Άχρηστο exchange.

Αντίθετα το Binance δεν κατάλαβε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...