Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

..αυτό που γίνεται από το πρωί δεν έχει προηγούμενο.

18 και 21 του Απρίλη είχα μεγαλύτερη κερδοφορία (όχι μόνο τότε αλλά θυμάμαι τις μέρες γιατί ήταν τα προσωπικά μου ρεκόρ και με εντυπωσίασαν :P ) επίσης το gas price ήταν κατα καιρούς αρκετά μεγαλύτερο απο τώρα. 

 

Δεν υπάρχει καμία σοβαρή "ανωμαλία" δηλαδή απλά ο κόσμος χαίρετε γιατί τις τελευταίες δύο βδομάδες περίπου είχαν πέσει συνεχόμενα κεσάτια όσο αφορά τα rewards per share. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 12/4/2021 στις 1:11 ΠΜ, AlexPc είπε

Συνεχίζει κανεις με Phoenix miner και ethermine?

Εγω τα δουλεύω έτσι εδώ και 3 βδομάδες.. 

image.png.e895dbfcb583b73c84c80689269bdcf4.pngimage.png.d82a7dbedef8a10b9e59b92a33c6db42.png

Να κανω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά σε αυτούς που δουλεύουν με ethermine..

Γνωρίζει κανεις πως γίνονται και ποτε γίνονται τα payouts? 

Το δουλευω κανα 15 ήμερο  χαλαρά  και ενω εχω μαζέψει κανα 20αρικο δεν εχει φανεί κατι ακομα...

*Wallet στην Binance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, thanosand είπε

Εγω τα δουλεύω έτσι εδώ και 3 βδομάδες.. 

image.png.e895dbfcb583b73c84c80689269bdcf4.pngimage.png.d82a7dbedef8a10b9e59b92a33c6db42.png

Να κανω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά σε αυτούς που δουλεύουν με ethermine..

Γνωρίζει κανεις πως γίνονται και ποτε γίνονται τα payouts? 

Το δουλευω κανα 15 ήμερο  χαλαρά  και ενω εχω μαζέψει κανα 20αρικο δεν εχει φανεί κατι ακομα...

*Wallet στην Binance.

Δες το payout policy και το γράφει αναλυτικά. 

Σε γενικές γραμμές επειδή βλέπω ότι είσαι με 50mh, κάθε 2η Κυριακή θα σε πληρώνει εφόσον έχεις πιάσει τα 0.01. Αυτή που έρχεται θα στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, thanosand είπε

Εγω τα δουλεύω έτσι εδώ και 3 βδομάδες.. 

image.png.e895dbfcb583b73c84c80689269bdcf4.pngimage.png.d82a7dbedef8a10b9e59b92a33c6db42.png

Να κανω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά σε αυτούς που δουλεύουν με ethermine..

Γνωρίζει κανεις πως γίνονται και ποτε γίνονται τα payouts? 

Το δουλευω κανα 15 ήμερο  χαλαρά  και ενω εχω μαζέψει κανα 20αρικο δεν εχει φανεί κατι ακομα...

*Wallet στην Binance.

κάθε Σαββατοκύριακο βασικά το γράφει και στο screenshot (next payout 6 days) το πρόβλημα με εσένα ειναι ότι δεν έχεις μαζέψει το ελάχιστον ποσό 0,005 και ακόμη και να το μαζέψεις πάει ανα 2 εβδομάδες για να πληρώνεσαι κάθε βδομάδα θα πρέπει να βγάλεις 0,1 τουλάχιστον την βδομάδα. 

 

Άκυρο το απο πάνω ήταν για sparkpool , στο ethermine οτιδήποτε πάνω απο 0,005ETH πληρώνεται ανα Σαββατοκύριακο και οτιδήποτε κάτω άνα 2 βδομάδες. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

κάθε Σαββατοκύριακο βασικά το γράφει και στο screenshot (next payout 6 days) το πρόβλημα με εσένα ειναι ότι δεν έχεις μαζέψει το ελάχιστον ποσό 0,005 και ακόμη και να το μαζέψεις πάει ανα 2 εβδομάδες για να πληρώνεσαι κάθε βδομάδα θα πρέπει να βγάλεις 0,1 τουλάχιστον την βδομάδα. 

Νομίζω τα έχεις μπερδέψει. 

Κάθε Κυριακή κάνει εκκαθάριση και ότι είναι πάνω από 0,05 τα στέλνει. Κάθε 2η Κυριακή στέλνει και ότι είναι πάνω από 0,01.

Τις 6 μέρες του τις λέει γιατί υπολογίζει με το current rate του ότι θα είναι πάνω από 0.01 την Κυριακή. Την Δευτέρα που θα έρθει θα του λέει 13 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Carrion είπε

Νομίζω τα έχεις μπερδέψει. 

Κάθε Κυριακή κάνει εκκαθάριση και ότι είναι πάνω από 0,05 τα στέλνει. Κάθε 2η Κυριακή στέλνει και ότι είναι πάνω από 0,01.

Τις 6 μέρες του τις λέει γιατί υπολογίζει με το current rate του ότι θα είναι πάνω από 0.01 την Κυριακή. Την Δευτέρα που θα έρθει θα του λέει 13 μέρες.

ναι το διόρθωσα 

 

Επίσης, να σημειώσω ότι αυτό ισχύει ΑΝ δεν φτάσεις το threshold αν το φτάσεις πληρώνεσαι την επόμενη μέρα 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Carrion είπε

Δες το payout policy και το γράφει αναλυτικά. 

Σε γενικές γραμμές επειδή βλέπω ότι είσαι με 50mh, κάθε 2η Κυριακή θα σε πληρώνει εφόσον έχεις πιάσει τα 0.01. Αυτή που έρχεται θα στείλει.

Δεν θα του στείλει. Αν minαρει 2 εβδομάδες ήδη, και έχει καθημερινά τέτοια κενά στο mining όπως το παραπάνω, θα θελήσει άλλες 2 εβδομάδες. 

Έχει μόλις 0.005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν θα του στείλει. Αν minαρει 2 εβδομάδες ήδη, και έχει καθημερινά τέτοια κενά στο mining όπως το παραπάνω, θα θελήσει άλλες 2 εβδομάδες. 

Έχει μόλις 0.005

Εμμμμ αν θέλει και εκείνος να παίζει horizon zero dawn δεν γίνεται ;)

Είπαμε μόνο Cadillac & dinosaurs στο mame!!! 

Ευτυχώς που τα vscode και το eclipse δεν κόβει και μπορούμε να δουλέψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

18 και 21 του Απρίλη είχα μεγαλύτερη κερδοφορία (όχι μόνο τότε αλλά θυμάμαι τις μέρες γιατί ήταν τα προσωπικά μου ρεκόρ και με εντυπωσίασαν :P ) επίσης το gas price ήταν κατα καιρούς αρκετά μεγαλύτερο απο τώρα.

Δεν υπάρχει καμία σοβαρή "ανωμαλία" δηλαδή απλά ο κόσμος χαίρετε γιατί τις τελευταίες δύο βδομάδες περίπου είχαν πέσει συνεχόμενα κεσάτια όσο αφορά τα rewards per share. 


ποτε δεν ηταν τα gas fees τοσο υψηλα για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα,
αυτο που βιωνουμε ειναι το καλο σεναριο απο τα 3 για τους miners που προεβλεπαν οτι θα συμβει λιγο πριν ή μετα τα μεσα Ιουλιου με το EIP1559, και το σεναριο φυσικα μιλουσε για μακροπροθεσμα σταθερη αυξηση του  Eth για να αντισταθμιστει η χασουρα απο το καψιμο των gas fees, κατι που ηδη γινεται 2 μηνες πριν

αυτη τη στιγμη γινεται ενας πανικος με το Eth, αλλοι ξεπουλανε τα κερδη τους που αγορασαν πριν μηνες φθηνα κι αλλοι αγοραζουν γιατι προβλεπουν οτι μεσοπροθεσμα θα διπλασιαστει, απο αλλου το περιμεναμε να οδηγησει τις εξελιξεις κι απο αλλου μας ηρθε, πολυ πιθανο αυτη να ειναι μονο η αρχη, το μονο σιγουρο και το πιο συναρπαστικο ειναι οτι κανεις δε γνωριζει τι ξημερωνει αυριο

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

ποτε δεν ηταν τα gas fees τοσο υψηλα για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα,

Ποιο ειναι το μεγάλο χρονικό διάστημα; μια μέρα ειναι έτσι... 

Δεν ειπα πως ειναι φυσιολογικό αλλά ούτε όμως και πρωτάκουστο 

Tώρα ειναι στα 323 το average  μεγαλύτερο average σε gas γενικά απο τότε που βήκε το ETH ήταν  939  , 23 Φλεβάρη ήταν 373 το average 17 Σεπτέμβρη (του 20) 538 1 Σεπτέμβρη του ίδιου χρόνου 453  και υπάρχουν κάμποσες μέρες που ήταν απο 250 και πάνω. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κλιμακουμενη αυξηση απο τις 4 Μαιου, αυτα που εψαξες και βρηκες ειναι spikes, δε νομιζω να μιναρες το 2020, κι αλλο να παιρνεις προμηθεια απο Eth που κοστιζει 100 και 300 ευρω κι αλλο 3.200 νομιζω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

εχει κλιμακουμενη αυξηση απο τις 4 Μαιου, αυτα που εψαξες και βρηκες ειναι spikes, δε νομιζω να μιναρες το 2020, κι αλλο να παιρνεις προμηθεια απο Eth που κοστιζει 100 και 300 ευρω κι αλλο 3.200 νομιζω..

δεν είναι άλλο το ίδιο ειναι γιατί σε ETH πληρώνομαι είτε πήρα 0,5 ETH μεροκάματο το 2020 είτε σήμερα πάλι τα ίδια ETH έχω και πάλι την ίδια αξία (σήμερα) έχουν. 

 

όχι δεν έχει κλιμακούμενη αύξηση ήταν πάτος τις τελευταίες μέρες χθές λίγο κάτι έκανε και σήμερα ήταν το spike 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Tο nicehash σας πλήρωσε στις 11; Εμένα όχι αλλά παρόλα αυτά μηδένισε το unpaid balance..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Tο nicehash σας πλήρωσε στις 11; Εμένα όχι αλλά παρόλα αυτά μηδένισε το unpaid balance..

Ουτε εμενα λογικα λογω οτι κατα τις 10 ειχε συντηρηση ακομη δεν εχουν βγαλει τι χρωστανε στον καθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μούλος τουιτάρει... 

Screenshot_20210511_130910_com.huawei.android.launcher.jpg

Screenshot_20210511_130956_com.twitter.android.jpg

14 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Επιλέγεις επιχείρηση.

Μετά βάλε το IBAN και μετά το referral code.

Μην επιλέξεις χώρα, την παίρνει αυτόματα με το IBAN.

@kkatzos @ppkstat@ppkstat ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

@Vsrs7 χώρα ήθελε να βάλω γιατί δεν άλλαζε αλλιώς το αρχικό GR στο iban από default Ελλάδα που είχε.

Αλλά έπρεπε να αλλάξω το νόμισμα από στερλίνα σε ευρώ όταν επέλεγα uk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...