Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ooaris είπε

 

 

@kkatzos @ppkstat@ppkstat ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

@Vsrs7 χώρα ήθελε να βάλω γιατί δεν άλλαζε αλλιώς το αρχικό GR στο iban από default Ελλάδα που είχε.

Αλλά έπρεπε να αλλάξω το νόμισμα από στερλίνα σε ευρώ όταν επέλεγα uk

Απλά μην μεταφέρεις εκεί eth που έχεις βγάλει αν θες να τα ξανατραβήξεις. Χθες ανακάλυψα ότι έχει withdrawal fee 0.05eth και φρίκαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ppkstat είπε

Απλά μην μεταφέρεις εκεί eth που έχεις βγάλει αν θες να τα ξανατραβήξεις. Χθες ανακάλυψα ότι έχει withdrawal fee 0.05eth και φρίκαρα. 

Εννοείς να τραβήξω eth απο ανταλακτηριο σε άλλο wallet? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Ουτε εμενα λογικα λογω οτι κατα τις 10 ειχε συντηρηση ακομη δεν εχουν βγαλει τι χρωστανε στον καθενα

Λέτε να γίνει κάνα μπαμ?

 

Σε όποιον έχει 3080 της gigabyte συστήνω ανεπιφύλακτα να αλλάξει memory pads, οι θερμοκρασίες κατέβηκαν σε νορμάλ επίπεδα ~86C και μπόρεσα να φτάσω ένα 95Mhs σε Aorus Master.

Για την εγγύηση ωστόσο δεν ξέρω τι επιπτώσεις έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Tο nicehash σας πλήρωσε στις 11; Εμένα όχι αλλά παρόλα αυτά μηδένισε το unpaid balance..

Εμένα δεν το μηδένισε, αλλά έδειχνε στο διάγραμμα ένα κενό από 10 το πρωί μέχρι τις 11:30 περίπου. Στο διάστημα αυτό μου μείωσε τα unpaid πιο χαμηλά, και ενώ μπήκα να δω τώρα αν θα πληρώσει στις 15:00, δεν έβγαλε τίποτα. Συνεχίζει να έχει κολλήσει το unpaid mining balance και δεν προχωράει τώρα, το actual είναι 0 (ενώ το local profitability είναι κανονικά), συνεχίζει να σκάβει το μηχάνημα κανονικά και να βρίσκει. Μάλιστα κοίταξα τον quickminer πιο πριν και πχ στις 10:35 (ενώ μου βγάζει κενό) το μηχάνημα έβρισκε κανονικά που έσκαβε.

Κοίτα καιρό που βρήκε να έχει θέμα το ΝΗ, τώρα που πληρώνει 2* τουλάχιστον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ooaris είπε

o TRM προτείνεται για rx6800xt  ή υπάρχει καλύτερος;

Για amd ->trm

Ερώτηση.... Εάν βάλω το a/c να φυσάει κρύο αέρα με μια φυσούνα, στο κάτω μέρος της ντουλάπας, λέτε να έχω υγροποίηση στις κάρτες που θα είναι θερμότερες σε σχέση με τον κρύο αέρα του κλιματιστικού;;;

Το χει κάνει κανείς με απλό a/c;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το MiNinG εΧεΙ πΕσΕι 

Προφανώς στιγμιαια με 59 mh/s. Αλλά σε ένα 24ωρο έβγαλα 0.004 

 

Screenshot_20210511-160642_Opera.jpg

απο ποια εφαρμογή είναι η εικόνα που μας δείχνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SpirosRonto είπε

Ερώτηση , με 5700 χτ πόσα MH βαρατε; Εγώ 53,5 στο περίπου 

χωρίς να την ψήσεις σε θερμοκρασίες μεταξύ 54-57Mh/s στα 95-102watts ανάλογα τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 165.000 σατοσις στο nicehash απο μια 1070 και παλια μια 570 4αρα. απο τα 3400 περιπου ath τωρα ειναι στα ~3200 το eth. πιστευετε αξιζει να αλλαξω τα σατοσις σε eth (ειτε μακροπροθεσμα ειτε μεχρι ενα σημειο που να ειμαι ευχαριστημενος). το ξερω το ποσο ειναι παρα πολυ χαμηλο ομως εχει βγει μονο με mining με 1 καρτα, ουτε ενα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ερώτηση, άντε και τα φτύνει μια κάρτα τώρα στο μινινγκ (πχ. 5700 χτ) και είναι εντός εγγύησης. Τι θα σου στείλει πίσω το κατάστημα από την στιγμή που δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα; Σου δίνει πίσω το αρχικό ποσό που πλήρωσες;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...