Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δε σε καλύπτει η εγγύηση αν πιάσεις τα TBW που εγγυάται ο κατασκευαστής πριν τα 2 χρόνια. Μη χρησιμοποιείτε SSD για CHIA.

Δίκιο έχεις. Ας πιάσω κάνανε reward πριν τα φτυσει κΙ χαλάλι ο ssd. Θα παρω άλλον.

7 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δε σε καλύπτει η εγγύηση αν πιάσεις τα TBW που εγγυάται ο κατασκευαστής πριν τα 2 χρόνια. Μη χρησιμοποιείτε SSD για CHIA.

Με 1 tb m.2 κανω3  plot σε 6 ωρες. Βάζω και έναν παλιό crusial ssd 1tb 3plots σε 10 ωρες. Αν βάλω μηχανικο να κανει plotting θα θελει 26 ωρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισχυει αυτο? 2000 δολλαρια το μηνα με 33TB? Εχω 40TB σκληρους δισκους αν τους βαλω θα βγαινει τετοιο profit το μηνα?

 

Screenshot_1.png

Θεωρητικά ναι. Δεν έχω πάρει καποιο reward για να το πουλήσω και να δω τι γίνεται. Πάντως όταν τελειώσει το plotting και κανει farming δεν "καει" απολυτος τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Θεωρητικά ναι. Δεν έχω πάρει καποιο reward για να το πουλήσω και να δω τι γίνεται. Πάντως όταν τελειώσει το plotting και κανει farming δεν "καει" απολυτος τπτ!

Αξιζει δηλαδη λες? Θα βαλω 9 δισκους πανω σε χουμπακι 5 ειναι απο 4TB και 2 απο 3TB και 2 απο 2TB δεν μπορει να βγαινει τετοιο κερδος και ολοι να ασχολουνται με gpu mining καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Αξιζει δηλαδη λες? Θα βαλω 9 δισκους πανω σε χουμπακι 5 ειναι απο 4TB και 2 απο 3TB και 2 απο 2TB δεν μπορει να βγαινει τετοιο κερδος και ολοι να ασχολουνται με gpu mining καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα.

Εχει λακο! Θες το βιντεο να καταλαβεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Προφανως βγαινουμε εμεις κερδισμενοι απο ολο αυτο, αλλα δεν τους νοιαζει να ριξουν λιγο τα fees? Σε ποια νομισματα εχουν πεσει με τα μουτρα και εχει ανεβει τοσο? Κατι shiba tokens κτλ?

image.png.9366576d60260015cb41514569e71916.png

Ethereum co-founder Vitalik Buterin has removed 95 percent of liquidity from a Shiba Inu (SHIB) Uniswap pool. This amounts to 13,291.13 ETH and the equivalent sum of SHIB.  

 

Screenshot_2021-05-12-22-45-10-739_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, greekfragma είπε

μέχρι πόσα θα δίνατε για Sapphire Pulse 5500ΧΤ κουτάτη από πλαίσιο;

Θεωρητικά θα έδινα μεχρι 400. 
Πρακτικα δεν θα εδινα πάνω απο 350...
Αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα παιζει καπου στα 550 στο πλαίσιο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια payment αυτές τις μέρες χαλάλι το έξτρα ρευματάκι τελικά.

Αποφάσισα να ανέβω από τα 54Mh/s στα 98watts και να παίξω 57.5Mh/s στα 104

 

miningnew.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

γιατί; όριο τους 110-115 δεν έχουν οι 5700 από όσο ξέρω;

Όντως τόσο λένε για τα όρια τους. Επειδή και εγώ ένιωθα άβολα να την βλέπω να ψήνεται, την έχω χαμηλά και οι μνήμες πχ απόψε είναι 82. Οκ χάνω ένα 10% σε rate αλλά δεν σκούζει, είναι χαμηλά τα watt και όσο γίνεται το mem temp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

θέλει 50-60% τα fans για να είναι νορμάλ οι θερμοκρασίες στις μνήμες. 98 C δεν είναι πολύ καλή θερμοκρασία για την μακροζωία της κάρτας πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...