Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

η 3080 ¨βγάζει" 8-9 ευρώ την ημέρα , τώρα πως κάποιοι ισχυρίζονται ότι με την 3070 είναι στα 20 την ημέρα , απορίας άξιον

Χθες 9 ευρώ έβγαζε η 2060 οπότε λογικό η 3070 να έβγαζε 20. Χθες όμως που τα gas ήταν στα 700 gwei σε κάποια φάση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Χθες 9 ευρώ έβγαζε η 2060 οπότε λογικό η 3070 να έβγαζε 20. Χθες όμως που τα gas ήταν στα 700 gwei σε κάποια φάση..

+50% πάνω των 40mh  μας κάνει 13.5, όχι 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, ooaris είπε

+50% πάνω των 40mh  μας κάνει 13.5, όχι 20

32 έχει η 2060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6800ΧΤ με ιδιο hashrate με 3070 έδινε μέσο όρο αυτές τις μέρες 15 ευρώ τη μέρα στο nicehash. οποτε Χ3 τα κέρδη απο ένα μήνα πριν. τώρα στο ίδιο rig με μία vega 64 ακόμα είμαι στα 18 ευρώ τη μέρα με τη τιμές που έχουν πέσει.

εντομεταξύ εχθές την ώρα που άρχισε το crash ήμουν σε live με holders (4000+ άτομα) και κόντευαν να κρεμαστούν. άλλοι φώναζαν i lost my entire life's savings άλλοι i lost 200K, 150Κ, 100Κ. εγώ προσωπικά ένα 50ρικο και στο portfolio με 5-6 altcoin δεν έχασα τίποτα σοβαρό. πρέπει να χάθηκαν εκατομμύρια όμως....

Επεξ/σία από jackess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, jackess είπε

6800ΧΤ με ιδιο hashrate με 3070 έδινε μέσο όρο αυτές τις μέρες 15 ευρώ τη μέρα στο nicehash. οποτε Χ3 τα κέρδη απο ένα μήνα πριν. τώρα στο ίδιο rig με μία vega 64 ακόμα είμαι στα 18 ευρώ τη μέρα με τη τιμές που έχουν πέσει.

εντομεταξύ εχθές την ώρα που άρχισε το crash ήμουν σε live με holders (4000+ άτομα) και κόντευαν να κρεμαστούν. άλλοι φώναζαν i lost my entire life's savings άλλοι i lost 200K, 150Κ, 100Κ. εγώ προσωπικά ένα 50ρικο και στο portfolio με 5-6 altcoin δεν έχασα τίποτα σοβαρό. πρέπει να χάθηκαν εκατομμύρια όμως....

Εκτός ότι οι holders δεν κοιτάνε τιμές... Αν κοντευαν να κρεμαστούν για 15% πτώση, καλύτερα να το παρατήσουν το άθλημα όσο είναι νωρίς. 

Φαντάζομαι, πρέπει να spamαραν hold-meme pics με τους 300 και άλλα τέτοια εμετικά γκριτζι σαν καλοί ουρακοταγκοι που τους πήραν την μπανάνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, jackess είπε

6800ΧΤ με ιδιο hashrate με 3070 έδινε μέσο όρο αυτές τις μέρες 15 ευρώ τη μέρα στο nicehash. οποτε Χ3 τα κέρδη απο ένα μήνα πριν. τώρα στο ίδιο rig με μία vega 64 ακόμα είμαι στα 18 ευρώ τη μέρα με τη τιμές που έχουν πέσει.

εντομεταξύ εχθές την ώρα που άρχισε το crash ήμουν σε live με holders (4000+ άτομα) και κόντευαν να κρεμαστούν. άλλοι φώναζαν i lost my entire life's savings άλλοι i lost 200K, 150Κ, 100Κ. εγώ προσωπικά ένα 50ρικο και στο portfolio με 5-6 altcoin δεν έχασα τίποτα σοβαρό. πρέπει να χάθηκαν εκατομμύρια όμως....

Που έχεις μπλέξει;;; Με τι ανθρώπους κάνεις παρέα παιδί μου;;;;

Πέρα από την πλάκα, κάτι τέτοια groups είναι η χαρά του manipulator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Carrion είπε

Που έχεις μπλέξει;;; Με τι ανθρώπους κάνεις παρέα παιδί μου;;;;

Πέρα από την πλάκα, κάτι τέτοια groups είναι η χαρά του manipulator.

Τα καλύτερα είναι τα pump groups στο discord. Εκεί να δεις γέλιο. 

Α και κάτι σάπια ανταλακτηρια που έχουν και live chat😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

Εκτός ότι οι holders δεν κοιτάνε τιμές... Αν κοντευαν να κρεμαστούν για 15% πτώση, καλύτερα να το παρατήσουν το άθλημα όσο είναι νωρίς. 

Φαντάζομαι, πρέπει να spamαραν hold-meme pics με τους 300 και άλλα τέτοια εμετικά γκριτζι σαν καλοί ουρακοταγκοι που τους πήραν την μπανάνα 

είτε κάνεις hodl είτε trade είτε mine, η τιμή είναι τιμή. εχθές έπεφτε ένα 500ρικο κάθε δευτερόλεπτο. όταν κρατάς απο το 17' 10 btc και απο τα 58Κ είσαι στα 40Κ λόγω ενός tweet είσαι στα όρια του να κρατηθείς. ήταν μεγάλο flash crash αυτό μη λέμε χαζομάρες. Ναι, ξέρεις πως θα ξανα ανέβει κάποια στιγμή αλλά όταν το portfolio σου πέφτει χιλιάρικα κάθε δευτερόλεπτο χωρίς να ξέρεις που θα σταματήσει είναι ρίγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από πότε το -15% χαρακτηρίζεται crash;

10 λεπτά πριν, jackess είπε

είτε κάνεις hodl είτε trade είτε mine, η τιμή είναι τιμή. εχθές έπεφτε ένα 500ρικο κάθε δευτερόλεπτο. όταν κρατάς απο το 17' 10 btc και απο τα 58Κ είσαι στα 40Κ λόγω ενός tweet είσαι στα όρια του να κρατηθείς. ήταν μεγάλο flash crash αυτό μη λέμε χαζομάρες. Ναι, ξέρεις πως θα ξανα ανέβει κάποια στιγμή αλλά όταν το portfolio σου πέφτει χιλιάρικα κάθε δευτερόλεπτο χωρίς να ξέρεις που θα σταματήσει είναι ρίγος.

Πριν 20 μέρες έγινε ακριβώς το ίδιο πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Από πότε το -15% χαρακτηρίζεται crash;

Πριν 20 μέρες έγινε ακριβώς το ίδιο πράγμα..

21% ήταν το drop πριν επανέλθει.  δε θες να το χαρακτηρίσεις flash crash; πες το μεγάλο correction, πες το όπως θες. Το θέμα είναι πως έπεσε αρκετά. Δείχνει αν θέλει να επανέλθει αλλά κουτσά στραβά.

Το θέμα είναι πως δε μιλάμε για κάποιο μεγάλο γεγονός αλλά για ένα κωλο-tweet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, jackess είπε

Το θέμα είναι πως δε μιλάμε για κάποιο μεγάλο γεγονός αλλά για ένα κωλο-tweet.

Είναι εκνευριστικό ότι ένα tweet έχει τέτοια απήχηση από το κοινό. 

Και οκ, έβγαλαν τα btc ως τρόπο πληρωμής των Tesla. ΠΌΣΟΙ ΉΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΆΡΟΥΝ ΤΕΣΛΑ ΜΕ BTC ΚΑΙ ΈΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jackess είπε

είτε κάνεις hodl είτε trade είτε mine, η τιμή είναι τιμή. εχθές έπεφτε ένα 500ρικο κάθε δευτερόλεπτο. όταν κρατάς απο το 17' 10 btc και απο τα 58Κ είσαι στα 40Κ λόγω ενός tweet είσαι στα όρια του να κρατηθείς. ήταν μεγάλο flash crash αυτό μη λέμε χαζομάρες. Ναι, ξέρεις πως θα ξανα ανέβει κάποια στιγμή αλλά όταν το portfolio σου πέφτει χιλιάρικα κάθε δευτερόλεπτο χωρίς να ξέρεις που θα σταματήσει είναι ρίγος.

Όταν κάνεις hold, υπάρχει μόνο crypto. Δεν υπάρχει τιμή. 

Όταν κάνεις trade υπάρχει μόνο τιμή 

Και όταν κάνεις mining υπάρχει ο συνδιασμός αυτών... 

Αν κάνεις hold από το 17, δεν είσαι από τα 58 στα 40. Είσαι από τα 15 στα 40...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Είναι εκνευριστικό ότι ένα tweet έχει τέτοια απήχηση από το κοινό. 

Και οκ, έβγαλαν τα btc ως τρόπο πληρωμής των Tesla. ΠΌΣΟΙ ΉΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΆΡΟΥΝ ΤΕΣΛΑ ΜΕ BTC ΚΑΙ ΈΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ? 

δε νομιζω να ειναι θέμα αγοράς αυτοκινήτου αλλά πως πολλοι αμερικανοβιοι πανε με τα λογια του musk. δε θελει ο musk bitcoin? θα πεσει στο 0$ ωρα να πουλησουμε.

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Όταν κάνεις hold, υπάρχει μόνο crypto. Δεν υπάρχει τιμή. 

Όταν κάνεις trade υπάρχει μόνο τιμή 

Και όταν κάνεις mining υπάρχει ο συνδιασμός αυτών... 

Αν κάνεις hold από το 17, δεν είσαι από τα 58 στα 40. Είσαι από τα 15 στα 40...

Ποτέ δε κατάλαβα τη λογική "δε με νοιαζει η τιμή, 10 btc ειναι 10btc" ετσι και αλλιως απο κάτω γράφεις απο τα 15 είσαι στα 40. και αν πέσει στα 15 πάλι δε σε νοιάζει; αν πέσει στα 10 δε σε νοιάζει? 

Εφόσον κάποιος έχει δώσει $$$ για να αγοράσει btc και να τα κρατήσει μέχρι να ανέβει τόσο η αξία του που θα μπορεί είτε να κάνει αγορές με αυτά (δύσκολο) είτε να τα λιώσει και να πάρει ένα σοβαρό κέρδος, φυσικά και τον νοιάζει η τωρινή τιμή.

Σαν να αγοράζεις 50Κ χρυσό και να λες δε με νοιάζει η τιμή του, ο χρυσός είναι χρυσός. Και αν αύριο ο χρυσός δεν αξίζει μία, δώσε 10 κιλά για τσιγάρα.

Δεν είμαι κάνας οικονομολόγος αλλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Είναι εκνευριστικό ότι ένα tweet έχει τέτοια απήχηση από το κοινό. 

Και οκ, έβγαλαν τα btc ως τρόπο πληρωμής των Tesla. ΠΌΣΟΙ ΉΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΆΡΟΥΝ ΤΕΣΛΑ ΜΕ BTC ΚΑΙ ΈΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ? 

Απλά και καλά χάνεται η εμπιστοσύνη στο νόμισμα επειδή ένας μεγάλος παίκτης δεν το δέχεται ως μέσο πληρωμής οπότε ίσως και άλλοι να μην το δέχονται. Με αυτό το σκεπτικό. Κινήσεις πανικού είναι αυτά τα sells και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο..

5 λεπτά πριν, jackess είπε

Σαν να αγοράζεις 50Κ χρυσό και να λες δε με νοιάζει η τιμή του, ο χρυσός είναι χρυσός. Και αν αύριο ο χρυσός δεν αξίζει μία, δώσε 10 κιλά για τσιγάρα.

Δεν είμαι κάνας οικονομολόγος αλλά...

Δεν κάνεις hold για ένα μήνα, ούτε καν για ένα χρόνο, αλλά για χρόνια. Οπότε τέτοια dips δεν σε νοιάζουν. Ίσα ίσα είναι ευκαιρία να αγοράσεις φθηνά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...