Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν κάνεις hold για ένα μήνα, ούτε καν για ένα χρόνο, αλλά για χρόνια. Οπότε τέτοια dips δεν σε νοιάζουν. Ίσα ίσα είναι ευκαιρία να αγοράσεις φθηνά..

και εγώ αγόρασα στο dip, δεν ειναι οτι τρομοκρατήθηκα αλλά ένα άγχος με επιασε για το που θα σταματησει.

o κολλητος μου για παραδειγμα αγορασε doge στα 0.58 και στο 0.50 παιρνει τηλ και μου λεει ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΠΟΥΛΑ ΤΑ ΟΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, jackess είπε

o κολλητος μου για παραδειγμα αγορασε doge στα 0.58

σταμάτησα να διαβάζω εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

σταμάτησα να διαβάζω εδώ..

διορθώνω, 200€ στα 0.58 και αλλα 30€ στα 0.64 γιατι "ανεβαινε" 😂

αφου τον επεισα να κρατησει σημερα το πρωι μου λεει τον κατεστρεψα 😂

ontopic παντως τα κερδη ΔΕΝ εχουν παει περιπατο ακομα και οσο ανακάμπτει το μαρκετ θελω να πιστευω θα ανεβει αρκετα το eth

Screenshot_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα βρούμε τίποτα τέτοια Ελλάδα ή θα με αναγκάσουν να τα φτιάξω μονος , σιδερένια;
Παίζει καμία άλλη ευκολη ιδεα που δεν μου έρχεται τωρα για μας τους χομπίστες;
301630489_.png.13cccd576201b1ad51ab1e170ba657fe.png887743655_.png.29be7468757e29f4438f96af3adcea31.png1352256334_.png.48edadc4ac4e489346c5a8cc54df3635.png

Επεξ/σία από ooaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

θα βρούμε τίποτα τέτοια Ελλάδα ή θα με αναγκάσουν να τα φτιάξω μονος , σιδερένια;
Παίζει καμία άλλη ευκολη ιδεα που δεν μου έρχεται τωρα για μας τους χομπίστες;
301630489_.png.13cccd576201b1ad51ab1e170ba657fe.png887743655_.png.29be7468757e29f4438f96af3adcea31.png1352256334_.png.48edadc4ac4e489346c5a8cc54df3635.png

headphone stand και μια τρυπα? σε καθετη τοποθετηση και πιθανον για οχι τοσο μεγαλες καρτες

20200212111110_havit_hy505_headset_stand.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jackess είπε

δε νομιζω να ειναι θέμα αγοράς αυτοκινήτου αλλά πως πολλοι αμερικανοβιοι πανε με τα λογια του musk. δε θελει ο musk bitcoin? θα πεσει στο 0$ ωρα να πουλησουμε.

Ποτέ δε κατάλαβα τη λογική "δε με νοιαζει η τιμή, 10 btc ειναι 10btc" ετσι και αλλιως απο κάτω γράφεις απο τα 15 είσαι στα 40. και αν πέσει στα 15 πάλι δε σε νοιάζει; αν πέσει στα 10 δε σε νοιάζει? 

Εφόσον κάποιος έχει δώσει $$$ για να αγοράσει btc και να τα κρατήσει μέχρι να ανέβει τόσο η αξία του που θα μπορεί είτε να κάνει αγορές με αυτά (δύσκολο) είτε να τα λιώσει και να πάρει ένα σοβαρό κέρδος, φυσικά και τον νοιάζει η τωρινή τιμή.

Σαν να αγοράζεις 50Κ χρυσό και να λες δε με νοιάζει η τιμή του, ο χρυσός είναι χρυσός. Και αν αύριο ο χρυσός δεν αξίζει μία, δώσε 10 κιλά για τσιγάρα.

Δεν είμαι κάνας οικονομολόγος αλλά...

Η αληθεια ειναι οτι αν αγορασεις με δικα σου χρηματα που τα δουλεψες για να τα βγαλεις καποιο νομισμα και πεσει εκει κλαις. Αν απλα αγοραζεις με χρηματα απο mining η απο κερδισμενα τοτε και να πεσει δεν σε νοιαζει και πολυ γιατι ειναι χρηματα που δεν δουλεψες με τον ιδρωτα σου. Χθες αγορασα doge στα 41 λεπτα σημερα επεσε λιγο με ενοιαξε ομως γιατι δεν τα εβγαλα απο την τσεπη μου για να αγορασω. Ειναι καθαρος τζογος το trading. Το mining ειναι αλλη ιστορια εφοσον βγαζεις τα χρηματα για το ρευμα τουλαχιστον δεν εχεις καμια αλλη ζημια και στον πατο να πανε ολα[εκτος αν χαλασει καμια gpu που εφοσον ειναι στην εγγυηση λιγο μας νοιαζει γιατι δεν θα εκανα mining με gpu που δεν εχει εγγυηση]. Σημερα ειναι η στιγμη για αγορες παντως ολα εχουν πτωση εκτος το ada δεν θα αργησουν να ξανα ανεβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Η αληθεια ειναι οτι αν αγορασεις με δικα σου χρηματα που τα δουλεψες για να τα βγαλεις καποιο νομισμα και πεσει εκει κλαις. Αν απλα αγοραζεις με χρηματα απο mining η απο κερδισμενα τοτε και να πεσει δεν σε νοιαζει και πολυ γιατι ειναι χρηματα που δεν δουλεψες με τον ιδρωτα σου. Χθες αγορασα doge στα 41 λεπτα σημερα επεσε λιγο με ενοιαξε ομως γιατι δεν τα εβγαλα απο την τσεπη μου για να αγορασω. Ειναι καθαρος τζογος το trading. Το mining ειναι αλλη ιστορια εφοσον βγαζεις τα χρηματα για το ρευμα τουλαχιστον δεν εχεις καμια αλλη ζημια και στον πατο να πανε ολα[εκτος αν χαλασει καμια gpu που εφοσον ειναι στην εγγυηση λιγο μας νοιαζει γιατι δεν θα εκανα mining με gpu που δεν εχει εγγυηση]. Σημερα ειναι η στιγμη για αγορες παντως ολα εχουν πτωση εκτος το ada δεν θα αργησουν να ξανα ανεβουν. 

αυτό ακριβώς...τελος παντων, εχουμε βγει offtopic.

οσον αφορα το mining εχει flashaρει κανενας vega 64 με vega 56 bios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα λίγο βοήθεια . Έχω δύο rtx 3060 12 γβ έχω βάλει τα 470.05 drivers η μία κάρτα βγάζει 48.6 hr ενώ η άλλη τα μισά γύρω στα 26 . Την εΧώ συνδέσει με οθόνη και πάλι τίποτα δεν ανεβαίνει η απόδοση της . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kalamineto είπε

Καλησπέρα θα ήθελα λίγο βοήθεια . Έχω δύο rtx 3060 12 γβ έχω βάλει τα 470.05 drivers η μία κάρτα βγάζει 48.6 hr ενώ η άλλη τα μισά γύρω στα 26 . Την εΧώ συνδέσει με οθόνη και πάλι τίποτα δεν ανεβαίνει η απόδοση της . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

δουλευει Χ8 το pcie που την εχεις συνδεσει ή είναι Χ4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα το δω αυτό ?? Έχω μια asus rog strix  Z490-A gaming .την έχω βάλει στη δεύτερη θύρα εκεί είναι που δεν τα πιάνει στη δεύτερη και στη τρίτη από κάτω . Στην πρώτη πάνω τα πιάνει και στις δύο κάρτες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, intensobank είπε

Τι γραφει εδω βρε παιδια?

 

 

ελομ.png

σαν τι να θελει να πει? κανει αυτο που ξερει να κανει...μανιπιουλεισο για τα κοροιδα

Επεξ/σία από NTC Labs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kalamineto είπε

Που θα το δω αυτό ?? Έχω μια asus rog strix  Z490-A gaming .την έχω βάλει στη δεύτερη θύρα εκεί είναι που δεν τα πιάνει στη δεύτερη και στη τρίτη από κάτω . Στην πρώτη πάνω τα πιάνει και στις δύο κάρτες .

Η μητρική σου υποστηρίζει X8/X4/X4 απο ότι βλέπω. εκτος και αν κάποιος ξέρει αν μπορείς να τη δουλέψεις Χ8/Χ8/disabled δε θα παίξει η 3060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
38 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

σαν τι να θελει να πει? κανει αυτο που ξερει να κανει...μανιπιουλεισο για τα κοροιδα

Γιατι η συνεχεια στο αρθρο εκει που το διαβασα ηταν αυτη>

<<Η τιμή του μεγαλύτερου κρυπτονομίσματος στον κόσμο υποχώρησε από τα 54.819 δολάρια στα 45.700 δολάρια, στο χαμηλότερο επίπεδο από την 1η Μαρτίου, μέσα σε λιγότερο από δύο ώρες ύστερα από την ανάρτηση του Μασκ λίγο μετά τη 01.00 ώρα Ελλάδας.>>

Πηγή: https://www.skai.gr/
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...