Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

Ποιον miner χρησιμοποιείς και σε ποιο pool και ανταλλακτήριο στέλνεις? Trm-ethermine-binance που χρησιμοποιώ για Eth προφανώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν για Erg έτσι?

TRM - Nanopool - CoinEx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 minutes ago, kkatzos said:

Το ERG είναι σχετικά αξιοπρεπές νόμισμα που κρατάει κάπως την αξία του και ακολουθεί τα μεγάλα cryptos.

Το χρησιμοποιεί το δίκτυο του Cardano και γενικά δε φαίνεται να είναι τελείως ΓΤΠ.

erg.jpg.9d58cac3e2dc5d6f7751d5156768699a.jpg

----

Το DubaiCoin έκανε σήμερα ένα άλμα 150%. Αύριο μπορεί να είναι 200% κάτω.

2.jpg.62ddaa4d5821cc67bfcc1fe61ee35226.jpg

 

11 minutes ago, Sarevok19 said:

Ποιον miner χρησιμοποιείς και σε ποιο pool και ανταλλακτήριο στέλνεις? Trm-ethermine-binance που χρησιμοποιώ για Eth προφανώς δεν μπορούν να λειτουργήσουν για Erg έτσι?

εχω βρει pool και miner και wallet, το θεμα ειναι πως το κανεις Trade για BTC / ETH για να το στείλω σε Coinbase
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hattori_gr είπε

εχω βρει pool και miner και wallet, το θεμα ειναι πως το κανεις Trade για BTC / ETH για να το στείλω σε Coinbase

Εγώ πήρα ERG wallet address από το CoinEx.

Εκεί μπορείς να το ανταλλάξεις με BTC και USDT.

Μετά την ανταλλαγή μπορείς να το κάνεις οτιδήποτε και να το μεταφέρεις σε όποιο ανταλλακτήριο θέλεις.

Ακόμα δεν έχω "πληρωθεί" από το pool αλλά θεωρητικά δεν θα υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw χθες πάλι κρασαραν τα nvidia drivers (πριν κάνα 1.5 μήνα πάλι). Βέβαια όλως τυχαίως πάλι είχα αφήσει windows update να εκκρεμεί όπου μετά από 2-3 ώρες από το κρας (και ενώ ήμουν εκτός) είδα το pc να έχει κάνει restart. 

Στο bat του trex τι να βάλω για αυτήν την περίπτωση? Γιατί προφανώς μετά το κρας ξεκινάει να minαρει με στοκ ρυθμίσεις, άρα watt κτλ όλα στοκ. 

Υπάρχει επιλογή να μην ξεκινάει μόνο του σε περίπτωση crash ή να βάλω pl και fan speed λίγο πιο πάνω από αυτά που έχω στο mining profile (ώστε να τρέχει σε safe ρυθμίσεις μέχρι να το πάρω χαμπάρι)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Btw χθες πάλι κρασαραν τα nvidia drivers (πριν κάνα 1.5 μήνα πάλι). Βέβαια όλως τυχαίως πάλι είχα αφήσει windows update να εκκρεμεί όπου μετά από 2-3 ώρες από το κρας (και ενώ ήμουν εκτός) είδα το pc να έχει κάνει restart. 

Στο bat του trex τι να βάλω για αυτήν την περίπτωση? Γιατί προφανώς μετά το κρας ξεκινάει να minαρει με στοκ ρυθμίσεις, άρα watt κτλ όλα στοκ. 

Υπάρχει επιλογή να μην ξεκινάει μόνο του σε περίπτωση crash ή να βάλω pl και fan speed λίγο πιο πάνω από αυτά που έχω στο mining profile (ώστε να τρέχει σε safe ρυθμίσεις μέχρι να το πάρω χαμπάρι)? 

Εγώ σκέφτομαι να τα γυρίσω ολα τα rig σε hiveos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρεά ,

 

Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος να μετατρέψει από binance , ένα ποσό από crypto σε χρήματα και να πάνε στην binance visa ? Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω ?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, kkatzos said:

Εγώ πήρα ERG wallet address από το CoinEx.

Εκεί μπορείς να το ανταλλάξεις με BTC και USDT.

Μετά την ανταλλαγή μπορείς να το κάνεις οτιδήποτε και να το μεταφέρεις σε όποιο ανταλλακτήριο θέλεις.

Ακόμα δεν έχω "πληρωθεί" από το pool αλλά θεωρητικά δεν θα υπάρχει θέμα.

για πες για vega 56 ειναι οκ τα mh?
Capture.PNG.1d03e35e169b9fcbe7358a3182790b97.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, kkatzos said:

Εγώ πήρα ERG wallet address από το CoinEx.

Εκεί μπορείς να το ανταλλάξεις με BTC και USDT.

Μετά την ανταλλαγή μπορείς να το κάνεις οτιδήποτε και να το μεταφέρεις σε όποιο ανταλλακτήριο θέλεις.

Ακόμα δεν έχω "πληρωθεί" από το pool αλλά θεωρητικά δεν θα υπάρχει θέμα.

κατι κανω λαθος....

image.png.7b95cf2049a0fc84c53ce5a014c0e5b9.png

27 minutes ago, SabotazNic said:

Btw χθες πάλι κρασαραν τα nvidia drivers (πριν κάνα 1.5 μήνα πάλι). Βέβαια όλως τυχαίως πάλι είχα αφήσει windows update να εκκρεμεί όπου μετά από 2-3 ώρες από το κρας (και ενώ ήμουν εκτός) είδα το pc να έχει κάνει restart. 

Στο bat του trex τι να βάλω για αυτήν την περίπτωση? Γιατί προφανώς μετά το κρας ξεκινάει να minαρει με στοκ ρυθμίσεις, άρα watt κτλ όλα στοκ. 

Υπάρχει επιλογή να μην ξεκινάει μόνο του σε περίπτωση crash ή να βάλω pl και fan speed λίγο πιο πάνω από αυτά που έχω στο mining profile (ώστε να τρέχει σε safe ρυθμίσεις μέχρι να το πάρω χαμπάρι)? 

Βαλε τα 470.05 που ειναι για την 3060, δεν θα σου κρασαρει ξανα, και κλέισε τα win update βαζοντας οτι η γραμμη σου ειναι metered

image.png.878005cd4b6b6b5662878a83bc67e8d0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kkatzos said:

Όχι.

1.jpg.9bb45ad29c3d110ebf31ac80ab321c35.jpg

Κάτσε διάβασε το Autolykos tuning guide που είναι μέσα στο φάκελο του TRM.

επειδη δεν βγαζω ακρη γιατι εχει ενα σεντονι, μεσω της AMD το Tune μπορεις σε παρακαλω να μου πεις settings?

εχω αυτα τα settings
image.png.a988c692d75ad35cf55ff7bf2476ff8e.png

11 minutes ago, SabotazNic said:

Καλά κάτσε να ρίξω την ερώτηση στο trex discord, εδώ παίρνω random απαντήσεις. 

Btw νέα έκδοση 

https://trex-miner.com/download/t-rex-0.20.4-linux.tar.gz

 

Screenshot_20210526-154350_Discord.jpg

ποτε δεν κανεις αμεσως update, γιατι δεν ξερεις τι θα σου βγαλει

image.png.bab934613b23414e8fda949a620e9cc6.png

εγω 4 μερες δεν εχω προβλημα με την προηγουμενη

27 minutes ago, kkatzos said:

Όχι.

1.jpg.9bb45ad29c3d110ebf31ac80ab321c35.jpg

Κάτσε διάβασε το Autolykos tuning guide που είναι μέσα στο φάκελο του TRM.

ακυρο εκανα copy τα setting εκτος απο memory

και κατι γινεται, πως εχεις ομως 111W Εσυ?

image.png.fa0d17753a895f07181bcc8e7ed3a032.png

μετα απο πολυ tuning ειχα αυτα τα αποτελεσματα, μετα crusharei η καρτα

image.png.5d9331fb95cb26c4c3659f57ad892c42.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η ζέστη άρχισε να γίνεται τρομερή....είμαι στα 96watt 61βαθμούς και 54Mh με την 5700 και λέω να κατέβω κι άλλο....πφφφφ

Τι mem temps έχεις? Ένας φίλος του είπα να κατέβει από -40 νομίζω -47 το πήγε το pl για να είναι άνετος. Είναι στα 92 οι μνήμες που και πάλι για εμένα είναι πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στους 96 οι μνήμες όπως παίζω τόσο καιρό. Το έχω σαν  μέγιστο όριο και κατεβαίνω όσο ανεβαίνει η ζέστη.

απλά το δωμάτιο άρχισε να βράζει λίγο...ίσως το ρίξω στα 50Mh αν μπορέσω να πέσω στα 87-88watts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...