Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η ζέστη άρχισε να γίνεται τρομερή....είμαι στα 96watt 61βαθμούς και 54Mh με την 5700 και λέω να κατέβω κι άλλο....πφφφφ

Δε ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι από τα watts πάντως γιατί εγώ με 5700xt με 120 watts έχω 45 βαθμούς και memory 84, μάλλον η μόνη λύση είναι να κάνεις κάτι με το κουτί, εγώ την έχω σε τελείως ανοικτό κουτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το τελείως ανοικτό κουτί δεν είναι η λύση πάντα. Τα pc cases είναι σχεδιασμένα για να έχουν το βέλτιστο airflow με κλειστό πλαϊνό. Θες καλά exhaust (ή γενικά όλα) fans. Τα άλλαξα όλα με noctua a12x25 και είναι άλλη φάση στις θερμοκρασίες. Ξέρω, 30 ευρώ το κάθε ένα, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα στην παρεά ,

 

Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος να μετατρέψει από binance , ένα ποσό από crypto σε χρήματα και να πάνε στην binance visa ? Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω ?

 

Ευχαριστώ

Παρέλαβα την κάρτα. Έκανα ανάληψη απο ATM, πλήρωσα super market, πλήρωσα λογαριασμούς online.

 

Είχα ένα ποσό σε € στην visa και ένα άλλο σε eth. Τα χρησιμοποίησα και τα 2 χωρίς θέμα.

 

Στην ανάληψη απο ATM μου κράτησε 2.5€ αλλά ρώτησε πριν την τελική αποδοχή της ανάληψης.

 

Η visa δεν κάνει ανέπαφες συναλλαγές (πρέπει να την χώσεις στο POS)

 

 

Επεξ/σία από makhno21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το τελείως ανοικτό κουτί δεν είναι η λύση πάντα. Τα pc cases είναι σχεδιασμένα για να έχουν το βέλτιστο airflow με κλειστό πλαϊνό. Θες καλά exhaust (ή γενικά όλα) fans. Τα άλλαξα όλα με noctua a12x25 και είναι άλλη φάση στις θερμοκρασίες. Ξέρω, 30 ευρώ το κάθε ένα, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. 

Από φασαρία πως είναι? Γιατί είχα 3 140 noctua και τα έβγαλα να βάλω be qiute που ειναι αθόρυβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δουλεύω στα 1200 rpm (μέσω argus monitor 52-55%) και δεν ακούγονται. Έχω κάνει ένα τεστ, περίπου στα 1300+ ξεκινάνε να γίνονται αντιληπτά. Αλλά μεταφέρουν ήδη αρκετό αέρα στα 1200 (με μέγιστο 2000 rpm). Βασικά η κάρτα σε αυτήν την φάση (65% 2400 rpm Gainward 3 fans) ακούγεται περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνοντας κάποιες δοκιμές είδα οτι για να είμαι σταθερός κάτω από 92watts τα MH/s πέφτουν στα 49. 

με υπολογισμούς τις ώρες μέσο όρο που βρίσκομαι στο γραφείο ανα μέρα τελικά δεν αξίζει η φασαρία. Απλά θα σταματάω το mining και θα το συνεχίζω όταν φεύγω από το χώρο να πιάνει τα γνωστά 54+ στα 96watts.

Αυτά τα 5Mh διαφορά στις 6-8ώρες αναπληρώνονται στις προηγούμενες ρυθμίσεις παρά να βάλω τη κάρτα να τρέχει 24/7 πιο χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, makhno21 είπε

Παρέλαβα την κάρτα. Έκανα ανάληψη απο ATM, πλήρωσα super market, πλήρωσα λογαριασμούς online.

 

Είχα ένα ποσό σε € στην visa και ένα άλλο σε eth. Τα χρησιμοποίησα και τα 2 χωρίς θέμα.

 

Στην ανάληψη απο ATM μου κράτησε 2.5€ αλλά ρώτησε πριν την τελική αποδοχή της ανάληψης.

 

Η visa δεν κάνει ανέπαφες συναλλαγές (πρέπει να την χώσεις στο POS)

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση άλλα δεν έχω καταλάβει το εξής , πως από τα crypto στο binance τα κάνω σε ευρώ και τα μεταφέρω στην visa τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση άλλα δεν έχω καταλάβει το εξής , πως από τα crypto στο binance τα κάνω σε ευρώ και τα μεταφέρω στην visa τους .

Πάνω δεξιά πας στο Card

Screenshot_2021-05-26-18-15-29-997_com.binance.dev.jpg

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

κατι μου λεει πως χαμενες ωρες mining ειναι το ergo...

Πέφτει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24ωρες με 49Mh είναι 1176

18ωρες με 54Mh είναι 972

η διαφορά τους είναι 200

Δεν νομίζω οτι αξίζει να τρώω τη ζέστη για αυτές τις 6-8 ώρες για τα έξτρα 200. Τουλάχιστον γι αυτό το 3μηνο καλοκαιριού με τις ζέστες....που οκ μπορεί να μην είναι και 3μήνες σερί με 32βαθμούς +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει τόσο , σημασία αν πέφτει αλλα αν το υποτιθέμενο pair eth/erg θα ειναι απο εδω και πέρα υπερ του erg...
Με ενα wild guess λεω οτι δεν θα είναι! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, ooaris είπε

κατι μου λεει πως χαμενες ωρες mining ειναι το ergo...

Λάθος.

Τόσο μικρο payout threshold που με 1 καλή GPU ανά 2 μέρες πληρώνει το pool.

Αφού πληρωθείς τα κάνεις BTC/USDT με 0.2% προμήθεια στο CoinEx.

Έπεσε το ERG; Συνεχίζεις ETH. Αν ξανανέβει συνεχίζεις.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, ooaris said:

κατι μου λεει πως χαμενες ωρες mining ειναι το ergo...

ακομη βαστα μεχρι στιγμης , και δεν τα παει ασχημα η Vega 56
Το παραδειγμα ειναι απο 1 3090 , 1 3080  , 3 3070 , 1 3060, 1 2070S , 2 1070 1 vega 56

1133702724_Screenshot_2021-05-26ErgoERGMiningPool-HeroMiners.png.9606b84b13a471c3ef042f5dcf560801.pngimage.png.47fc8cc86cadddff1aea2f72fde75413.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Λάθος.

Τόσο μικρο payout threshold που με 1 καλή GPU ανά 2 μέρες πληρώνει το pool.

Αφού πληρωθείς τα κάνεις BTC/USDT με 0.2% προμήθεια στο CoinEx.

Έπεσε το ERG; Συνεχίζεις ETH. Αν ξανανέβει συνεχίζεις.

Όλα αυτά προϋποθέτουν λογαριασμό στο ανταλακτηριο και μετά αποστολή σε άλλο και κάνα 2 trades ακόμα και network fees και exchange fees και λογικά αύριο το νόμισμα θα ανεβάσει difficulty και θα δίνει λιγότερα (και λογικά θα πέσει και η τιμή αλλά δεν το λέμε αυτό) και θα χρειαστείς και κάνα 4ωρο για να ξαναμπείς σε ρυθμό για eth. 

Και γενικά δεν με πείθεις 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...