Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δουλευει κανεις την 6800xt σε HiveOS?...για να τη σεταρω...βρηκα κατιτις αλλα κανα πιο εμπειρος θα χε περισσοτερα να πει...

επισης, δε βρισκω καπου στην PowerColor για register τη καρτα...

κατι γενικες πληρ. για επικοινωνια και RMA με local distributor κλπ...απλα γραφτηκα και καλα στο club...τες πα...ισως δε χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες τη γνώμη σας.. Μετά το αγροτικό μου στο Nicehash, θέλω να δοκιμάσω κι άλλες περιπτώσεις νομισμάτων, π.χ. ERG.. Απλά δεν έχω wallet εκτός Nicehash, και πρέπει να φτιάξω ένα. Γενικά δεν με ενδιαφέρει το trading, θέλω μόνο να κάνω cash out σε ευρώ ανά διαστήματα. Στο Nicehash τα έστελνα στον τραπεζικό λογαριασμό. Να πάω στο προφανές (Coinbase) και μετά PayPal ας πούμε; Ή κάτι άλλο..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Balerama είπε

Παίδες τη γνώμη σας.. Μετά το αγροτικό μου στο Nicehash, θέλω να δοκιμάσω κι άλλες περιπτώσεις νομισμάτων, π.χ. ERG.. Απλά δεν έχω wallet εκτός Nicehash, και πρέπει να φτιάξω ένα. Γενικά δεν με ενδιαφέρει το trading, θέλω μόνο να κάνω cash out σε ευρώ ανά διαστήματα. Στο Nicehash τα έστελνα στον τραπεζικό λογαριασμό. Να πάω στο προφανές (Coinbase) και μετά PayPal ας πούμε; Ή κάτι άλλο..;

Καλησπέρα. Από coinbase δεν (νομίζω τουλάχιστον) να μπορείς να στείλεις σε paypal. Εγώ Erg address έκανα στο tradeogre. Από εκεί τα μετατρέπω σε xrp και τα στέλνω στο coinbase. Μπορείς βέβαια να τα στείλεις και στο nicehash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitrisem είπε

Καλησπέρα. Από coinbase δεν (νομίζω τουλάχιστον) να μπορείς να στείλεις σε paypal. Εγώ Erg address έκανα στο tradeogre. Από εκεί τα μετατρέπω σε xrp και τα στέλνω στο coinbase. Μπορείς βέβαια να τα στείλεις και στο nicehash.

Coinbase to PayPal free 

PayPal to your bank free 

Eurobank χρεώνει 4,5€ έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Balerama είπε

Παίδες τη γνώμη σας.. Μετά το αγροτικό μου στο Nicehash, θέλω να δοκιμάσω κι άλλες περιπτώσεις νομισμάτων, π.χ. ERG.. Απλά δεν έχω wallet εκτός Nicehash, και πρέπει να φτιάξω ένα. Γενικά δεν με ενδιαφέρει το trading, θέλω μόνο να κάνω cash out σε ευρώ ανά διαστήματα. Στο Nicehash τα έστελνα στον τραπεζικό λογαριασμό. Να πάω στο προφανές (Coinbase) και μετά PayPal ας πούμε; Ή κάτι άλλο..;

όχι γιατι το coinbase δεν έχει erg  εγώ διάλλεξα το παλαιότερο και πιο γνωστό (απο αυτά που υποστηρίζουν erg ) ανταλλακτήριο το gate.io και χρησιμοποιώ το πορτοφόλι που δίνει αυτό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

όχι γιατι το coinbase δεν έχει erg  εγώ διάλλεξα το παλαιότερο και πιο γνωστό (απο αυτά που υποστηρίζουν erg ) ανταλλακτήριο το gate.io και χρησιμοποιώ το πορτοφόλι που δίνει αυτό 

Έκανα στο Yoroi δοκιμαστικά, είναι ένα add-in στον browser. Θα δω κι αυτό που λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, GKat76 είπε

δουλευει κανεις την 6800xt σε HiveOS?...για να τη σεταρω...βρηκα κατιτις αλλα κανα πιο εμπειρος θα χε περισσοτερα να πει...

επισης, δε βρισκω καπου στην PowerColor για register τη καρτα...

κατι γενικες πληρ. για επικοινωνια και RMA με local distributor κλπ...απλα γραφτηκα και καλα στο club...τες πα...ισως δε χρειαζεται

Έχω την 6800, όχι σε Hive.. Πέρασα το MorePowerTool και έριξα τα default mV στα 725 και μεγάλωσα το αρνητικό power limit σε -20. Οπότε με 725mV - 1175MHz και Vram 2140/fast timing βγάζει ~62Mh/s στα 105W. Πραγματικά περίπου 125.

41 λεπτά πριν, Inler είπε

Yoroi έκανα και εγώ αλλά το άλλαξα με wallet του Coinex για άμεση μεταφορά.

Το νέο trend προβλέπω Ergo με RX 570-580 4GB..Τρέξτε να προλάβετε 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν σπεύσει στο ERG βλέπω. Ακόμα και με GPUs που αποδίδουν έτσι και έτσι.

Έτσι έχει ανέβει η δυσκολία του δικτύου.

Ακόμα και έτσι όμως είναι πιο επικερδές από το ΕΤΗ.

10 λεπτά πριν, Balerama είπε

Το νέο trend προβλέπω Ergo με RX 570-580 4GB..Τρέξτε να προλάβετε 😄

Για τις συγκεκριμένες είναι μακράν το πιο επικερδές. Για τις 8GB είναι ελάχιστα πάνω από το ΕΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Balerama είπε

Έχω την 6800, όχι σε Hive.. Πέρασα το MorePowerTool και έριξα τα default mV στα 725 και μεγάλωσα το αρνητικό power limit σε -20. Οπότε με 725mV - 1175MHz και Vram 2140/fast timing βγάζει ~62Mh/s στα 105W. Πραγματικά περίπου 125.

ωραια....κανω και γω δοκιμες να δω το τελικο αποτελεσμα...

δουλευω σε Hive και περιμενω και κατι νεα risers γιατι εχω crashes σε 2 καρτες, σχεδον ανα 2ωρο, χωρις να υπαρχει θεμα θερμοκρασιων ή κατι αλλο...

θα δουμε..

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Πολλοί έχουν σπεύσει στο ERG βλέπω. Ακόμα και με GPUs που αποδίδουν έτσι και έτσι.

Έτσι έχει ανέβει η δυσκολία του δικτύου.

Ακόμα και έτσι όμως είναι πιο επικερδές από το ΕΤΗ.

Για τις συγκεκριμένες είναι μακράν το πιο επικερδές. Για τις 8GB είναι ελάχιστα πάνω από το ΕΤΗ.

Ναι είναι τρελό.. Βρέθηκα με μια 580 4Gb για να τρέχω απλά το PC και βγάζει 67Mh/s στα 75-80W. Με το "καλό" το BIOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε ευχαριστούμε vitalik για τα 0.6 eth ανα GH τον μήνα. Και που να έρθει το Λονδίνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησε κάποιος άλλος μία καθυστέρηση στην καταγραφή σε herominers μετά από αλλαγή wallet και address? Από πρωί που το έκανα βλέπω ότι αργεί να ανέβει το pending balance.

Και η δυσκολία από 1.76PH άλλαξε σε 2.06PH.

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, omitziz είπε

Σε ευχαριστούμε vitalik για τα 0.6 eth ανα GH τον μήνα. Και που να έρθει το Λονδίνο.

Και έχει πέσει λίγο η δυσκολία... που να παρέμενε η ίδια ή να ανέβαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
38 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Και έχει πέσει λίγο η δυσκολία... που να παρέμενε η ίδια ή να ανέβαινε...

Και που είσαι ακόμα ...  Πάμε για άλλο coin , φαίνεται εδώ και μήνες ότι είμαστε ξένο σώμα και έκανε το παν για να μας διώξει. Εγώ τα έλεγα αλλά στα πρόσκαιρα 3.5Κ γλυκαναν πολλούς , δεν ήθελαν να δουν τι θα συμβεί.

Όπως λέει και ο γιος μου όταν βάζει το 3ποντο , ρούφα τώρα.(για τον συγκεκριμένο πάει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...