Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Inler είπε

Παρατήρησε κάποιος άλλος μία καθυστέρηση στην καταγραφή σε herominers μετά από αλλαγή wallet και address? Από πρωί που το έκανα βλέπω ότι αργεί να ανέβει το pending balance.

Και η δυσκολία από 1.76PH άλλαξε σε 2.06PH.

Εγώ βλέπω τρελές διαφορές (συνήθως προς τα πάνω), από τον Miner στο PC στην τιμή που δείχνει στο hero.. Ενώ είμαι σταθερός στα 275MH/s, στη σελίδα βγάζει κάτι 405, 375, 350.. Ή και 200..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 28/5/2021 στις 9:15 ΠΜ, hattori_gr είπε

Αρχίσαμε πάλι τα Deep ετοιμαστείτε για GAS fee's κανω switch σε ETH και αφήνω μονο Vega 56 ERGO

ώρα να βγάλουμε χρήμα!!!!!
image.png.2b095f98fe0c5a9cfa89427bf79a7f0d.png


να πας να παιξεις lotto σε ολα μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
39 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


να πας να παιξεις lotto σε ολα μεσα!

Στο τελευταίο dip μάζεψαν ότι ψιλό έπαιζε στην αγορά , τώρα δεν κουνάει τπτ οπότε πάμε για σταθερά 25gwei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυκαθηκαν οι γριες στα συκα βλεπω..Εννοειτε καλα θα ητανε να βγαζαμε περισσοτερα αλλα σε φυσιολογικες καταστασεις και πλεον σε πεσμενες καταστασεις αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Στο τελευταιο τετραωρο εγω εβγαλα 0.00001078btc με την 2070s βεβαια εχω πολλα reject 2.1% γιατι μαμιεται η συνδεση μου εδω και λιγο καιρο και ακομη να βγαλω ακρη με την forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να δοκιμάσω το hiveos. Εβαλα έναν worker που ειναι δωρεάν και μετα εβαλα τον δεύτερο σε hivepool που σου κρατει 3%. Η ερωτηση μου είναι αξιζει να το αφήσω στο hivepool? Είναι μερικές ώρες τωρα.

Στις 28/5/2021 στις 6:31 ΜΜ, hattori_gr είπε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει τρόπος να παίζω κάποιο όχι πολύ βαρύ παιχνίδι, π.χ csgo, wow κτλπ χωρίς να κλείσω τον miner? Με τις ρυθμίσεις που έχω τώρα αν το δοκιμάσω χωρίς να κλείσω τον Miner σκάει bug του driver. Δεν κλείνει το παιχνίδι, αλλά σταματάει ο miner. Υποθέτω πρέπει να αυξήσω Core και Voltage?

Core: 1350, Voltage: 760, Vram: 1875 Power Limit: 0

Επεξ/σία από Sarevok19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
52 λεπτά πριν, icenex είπε

πλεον σε πεσμενες καταστασεις αυτη ειναι η πραγματικοτητα

Έτσι ήθελε ο Ρώσος να γίνει και έτσι έγινε. Ελπίζω στο μέλλον να τον καβαλήσουν αλλά projects που φαίνονται πολύ υποσχόμενα , και να βάλει τα pre mined coins που κρατάει στον πάτο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Έτσι ήθελε ο Ρώσος να γίνει και έτσι έγινε. Ελπίζω στο μέλλον να τον καβαλήσουν αλλά projects που φαίνονται πολύ υποσχόμενα , και να βάλει τα pre mined coins που κρατάει στον πάτο του.

Για αυτό και μπήκα σε 2 νέα projects. 1 το chia, αφού έχω ένα rig και κάνει mining του εβαλα 2 ssds να κανει και farming. Ακόμα βέβαια τπτ από coins με 140 plots! Και 2ο το helium miner. Παραγγειλα 2 rak v2 τον Απρίλιο και τα περιμενω τελος καλοκαιριού αρχές φθινοπώρου. Εδώ που είμαι έχω άνετα 300 hnt τον μήνα x2= 600 HNT/ μηνα. Αντε με το halving να πέσω στα μισά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Ακόμα βέβαια τπτ από coins με 140 plots!

που σημαίνει πιθανότητα 7 μήνες ΤΩΡΑ = ποτέ πολύ απλά γιατί μέσα σε 3 μήνες θα μεγαλώσει πολύ περισσότερο η συνολική χωρητικότητα του δικτύου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

που σημαίνει πιθανότητα 7 μήνες ΤΩΡΑ = ποτέ πολύ απλά γιατί μέσα σε 3 μήνες θα μεγαλώσει πολύ περισσότερο η συνολική χωρητικότητα του δικτύου. 

8 μήνες! Είναι αν σου κάτσει! Και όπως είπα ήδη ένα μηχάνημα πρώην gaming pc κανει mining και μπορεί και κάνει 12 plots το 24ωρο. Οι ελπίδες ολες ειμαι στο Helium τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, DimitrisJimmys said:

Ειπα να δοκιμάσω το hiveos. Εβαλα έναν worker που ειναι δωρεάν και μετα εβαλα τον δεύτερο σε hivepool που σου κρατει 3%. Η ερωτηση μου είναι αξιζει να το αφήσω στο hivepool? Είναι μερικές ώρες τωρα.

Θα σου έλεγα καλύτερα 3$ τον μήνα  και στο pool που έχεις το main rig σου

2 hours ago, Dr_Pepper said:

που σημαίνει πιθανότητα 7 μήνες ΤΩΡΑ = ποτέ πολύ απλά γιατί μέσα σε 3 μήνες θα μεγαλώσει πολύ περισσότερο η συνολική χωρητικότητα του δικτύου. 

Εγώ το έχω παρατήσει στα 130 plots,  δεν μου έκατσε ούτε 1 του φίλου με 90 plots (ξεκολιαστηκε) έπιασε 4...

Είναι καθαρό loto...

Ότι σου κάτσει...

Μέχρι τότε,  περιμένουμε κάνα official pool διότι δεν μου αρέσει να δίνω τα keys Μου στο H pool ... Δεν ξέρεις ποτέ τι θα σου κάτσει ακόμη και με νέο wallet...

Οπότε Project chia προς το παρόν on hold δεν κάνω αλλά plots Απλά τα αφήνω ανοιχτά σε περίπτωση που κερδίσω τα 2 chia

Just now, Tenshi said:

"Τσίμπησε" και σήμερα η δυσκολία στο ERG 2.06 → 2.26PH.

Ακόμη profitable είναι όμως...

Διάβαζα πως έχει καλό concept Και έχει ελπίδα να γίνει κάτι...

Προς το παρόν μαζεύω μόνο με vega 56 και κάνω hold...

Αν θα πέσουν όλοι με τα μούτρα και ανέβει η τιμή,  θα πλουτίσουμε. 

Εται έγινε και με το ethereum το 2017 που έκανε το μπαμ τότε στα 700ευρώ ενώ ήταν κάνα 100αρικο και τραβαγαμε τα βυζια μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...