Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Ερωτηση ειναι επειγον. Θα πληρώσω τελωνείο για κάτι που αγόρασα από το ebay και ο seller ειναι από Αγγλία?

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Ερωτηση ειναι επειγον. Θα πληρώσω τελωνείο για κάτι που αγόρασα από το ebay και ο seller ειναι από Αγγλία?

Εάνη αξία είναι πάνω από 22€ ναι

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Balerama είπε

Στους Hero.. Εντωμεταξύ η δυσκολία έχει πάει από 2.77 στο 1.75, αλλά οι workers αυξάνονται ραγδαίως 😄 Με το ζόρι σήμερα θα κλείσει στο 0.60, με estimated τα 0.88..

Και εγώ εκεί είμαι και παρατηρώ το ίδιο με εσένα.

Μόλις συμπληρώσω το 1 ergo θα αλλάξω σε nanopool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Den xeroume ti timi tha piasei to Eth sto mellon. Mporei na paei 10k - 20k ... kai eisai arxontas! alla kai to anapoda! Yparxoun alla coins na kaneis mining kai na exeis profit. Mporeis na to gyriseis se Nicehash kai na kaneis mining bitcoin.

Στο Nicehash ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ mining bitcoin...απλά σε πληρώνει σε bitcoin...! Κάνεις mining στο πιο επικερδές από τα νομίσματα που διαθέτει για mining (ΕΤΗ αυτή την εποχή), τα μετατρέπει αυτόματα σε BTC και σε πληρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, dionlouk είπε

Στο Nicehash ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ mining bitcoin...απλά σε πληρώνει σε bitcoin...! Κάνεις mining στο πιο επικερδές από τα νομίσματα που διαθέτει για mining (ΕΤΗ αυτή την εποχή), τα μετατρέπει αυτόματα σε BTC και σε πληρώνει.

Σωστός ο φίλος, τρέχεις αλγόριθμο αλλά στο nicehash πουλάς hashing power

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Balerama είπε

Στο ERG παίρνετε τα αναμενόμενα κέρδη;
Γιατί εγώ είμαι αρκετά κάτω από αυτά που δείχνει ο calculator τους.

Π.χ. αναμενόμενα 0.85 την ημέρα και πραγματικά περίπου 0.60. Οι κάρτες βαράνε σερί..

Να υπολογίσεις και το average luck (24h) του pool. Στο Herominers/ERG πχ τις τελευταίες 2 μέρες το average luck ήταν από 125-140% (tab Blocks). Αυτό πρακτικά σημαίνει 25-40% λιγότερα λυμένα μπλοκ, άρα και 25-40% μικρότερη πληρωμή. Δυστυχώς το calculator δεν λαμβάνει υπ όψη του το average luck. Γι αυτό η διαφορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Minerstat στα 145mh/s λέει 10.32$ και το Ethermine λέει 9.14$ τόσο μεγάλη απόκλιση έχουν? 

Το ίδιο και Whatttomine αυτό κάπως καλύτερα δείχνει 9.63$.

Γενικά 2 ημέρες που παρατηρώ έχουν αισθητή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω βρει καινουργια την msi aero itx 3060 στα 680ευρω. Πιστευετε αξιζει για mining η θα χει θεμα με θερμοκρασιες(ειναι μικρη με εναν ανεμιστηρα)?

Κυριως για 3d rendering τη θελω αλλα θα χρησιμοποιηθει και για mining.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dionlouk είπε

Στο Nicehash ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ mining bitcoin...απλά σε πληρώνει σε bitcoin...! Κάνεις mining στο πιο επικερδές από τα νομίσματα που διαθέτει για mining (ΕΤΗ αυτή την εποχή), τα μετατρέπει αυτόματα σε BTC και σε πληρώνει.

Μάλλον έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένος. Ειναι φως φανάρι το πως δουλεύει το Nicehash. Τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο online ορυχείο του insomnia. Επανέρχομαι μετά απο αρκετό καιρό γιατί έχουμε και δουλειές :D

Μιας και η vega μου εκανε προβλήματα με το nicehash (ξαφνικά δεν την αναγνώριζε) αποφάσισα να βάλω μπροστά το unmineable και να βγάλω λίγα doge. Αυτο που με παραξενεύει είναι η τεράστια διαφορά του reported hashrate με το hashrate στο pool.

Screenshot_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 9/6/2021 στις 2:34 ΜΜ, DimitrisJimmys είπε

Den xeroume ti timi tha piasei to Eth sto mellon. Mporei na paei 10k - 20k ... kai eisai arxontas! alla kai to anapoda! Yparxoun alla coins na kaneis mining kai na exeis profit. Mporeis na to gyriseis se Nicehash kai na kaneis mining bitcoin.

για να παει 20Κ το ETH πρέπει το crypto marketcap να φθάσει το 50% του συνόλου του U.S. Stock Market και να πετάξει έξω το bitcoin. 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, omitziz είπε

για να παει 20Κ το ETH πρέπει το crypto marketcap να φθάσει το 50% του συνόλου του U.S. Stock Market και να πετάξει έξω το bitcoin. 😁😁

Μην κανεις προβλεψεις τετοιες, οταν εγω θυμαμαι να minaαρω ΕΤΗ το 2016 με 10€ ενα! (ειχα βγαλει περιπου 65ΕΤΗ τοτε).

Δεν λεω οτι θα ξαναγινει τετοιο rally, ουτε οτι ξερω στο που και στο ποσο θα φτασει, απλα λεω μην κανουμε προβλεψεις.

#not_financial_advice

😅

Οσο αφορα το mining τωρα... 

Δεδομενου οτι οι πιο πολλοι εδω κανουν mining με GPU νεα/μεση γενιας...

Ποσοι σκεφτονται να "σπασουν" καποια/ολα rig και να πουλησουν καποιες GPU???

Εχουμε μπει σε αυτο το "moοd" καθολου?

...

Επεξ/σία από billgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Μην κανεις προβλεψεις τετοιες, οταν εγω θυμαμαι να minaαρω ΕΤΗ το 2016 με 10€ ενα! (ειχα βγαλει περιπου 65ΕΤΗ τοτε).

Δεν λεω οτι θα ξαναγινει τετοιο rally, ουτε οτι ξερω στο που και στο ποσο θα φτασει, απλα λεω μην κανουμε προβλεψεις.

#not_financial_advice

😅

Δεν εκανα πρόβλεψη , μακαρι να παει και 1Μ , νούμερα ανάφερα μου χρειάζονται για να φτασει εκει η τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...