Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

image.png.0edbeadfd25b08dbf49f6dd4c22f19e9.png

🤮

Μαζευομαστε για κανα codακι?

Τρομερό volume σήμερα , έχουν μαζευτεί 10 παλικάρια και ανταλλάσουν coins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Έχω παραγγείλει hotspots τον Απρίλιο με estimate delivery στην αρχή ήταν καλοκαίρι τωρα πήγε για φθινόπωρο. Οποιος το προλαβε στην αρχή ειναι πλούσιος τωρα.

 

Από οποιο εργοστάσιο και να παραγγείλεις θα το παραλάβεις περα χειμώνα μπορει και 2022.

 

Το m2 pro το σκέφτομαι ακόμα αν είναι να παραγγείλω ή οχι.

link για το μ2 ,μαλλον εκανα λαθος αυτο ελεγα εγω https://matchx.io/shop

για mxc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Έχω παραγγείλει hotspots τον Απρίλιο με estimate delivery στην αρχή ήταν καλοκαίρι τωρα πήγε για φθινόπωρο. Οποιος το προλαβε στην αρχή ειναι πλούσιος τωρα.

 

Από οποιο εργοστάσιο και να παραγγείλεις θα το παραλάβεις περα χειμώνα μπορει και 2022.

 

Το m2 pro το σκέφτομαι ακόμα αν είναι να παραγγείλω ή οχι.

οπως ειπα μπορεις να αγορασεις mxc και να τα κανεις stake στο app το miner δειχνει καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πιστέψω τις θερμοκρασίες της 6700xt merc στην μνήμη εν ώρα mining. Σταθερά 70 βαθμοί με 1000 στροφές ανεμιστήρες. Ταχύτητα 47 στο eth με 20 watt παραπάνω από την 5700xt. Με 1300 στροφές πάλι αθόρυβη πάει κάτω από 65 βαθμούς μνήμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μπορώ να πιστέψω τις θερμοκρασίες της 6700xt merc στην μνήμη εν ώρα mining. Σταθερά 70 βαθμοί με 1000 στροφές ανεμιστήρες. Ταχύτητα 47 στο eth με 20 watt παραπάνω από την 5700xt. Με 1300 στροφές πάλι αθόρυβη πάει κάτω από 65 βαθμούς μνήμη. 

Πολύ τίμια κάρτα, στο Ergo πάει ακόμα καλύτερα με 88Mh/s στα ~85W! Fans 50% - 55C.. Reference μοντέλο.

Επεξ/σία από Balerama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο βοήθεια όποιος ξέρει.

Σε windows 10 σε μητρική Asrock Fatality K4 B450 μέχρι τώρα είχα μια rx480 8gb sapphire nitro + με lol miner σε ethermine.Έβαλα και μια δεύτερη rx480 8gb asus strix rog στο δεύτερο pcie και δεν μπορεί να την εντοπίσει να περάσει δεύτερο driver (βέβαια χρησιμοποιούν τον ίδιο driver σε adrenalin),σαν να μην την βλέπει ενώ παίρνει ρεύμα κανονικά και ανάβει.To τροφοδοτικό είναι το rmx 850w και αν την βάλω μόνη της στο 1ο pcie παίζει κανονικά.Στα bios δεν είδα κάτι που να μπορώ να αλλάξω για να ενεργοποιήσω από κάπου να παίζουν και οι δυο,το μόνο που έχει είναι μια ρύθμιση που λέει από 1xpcie x16 να γίνει 2x pcie x8 το έβαλα αλλά και πάλι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, W0bbly είπε

Λίγο βοήθεια όποιος ξέρει.

Σε windows 10 σε μητρική Asrock Fatality K4 B450 μέχρι τώρα είχα μια rx480 8gb sapphire nitro + με lol miner σε ethermine.Έβαλα και μια δεύτερη rx480 8gb asus strix rog στο δεύτερο pcie και δεν μπορεί να την εντοπίσει να περάσει δεύτερο driver (βέβαια χρησιμοποιούν τον ίδιο driver σε adrenalin),σαν να μην την βλέπει ενώ παίρνει ρεύμα κανονικά και ανάβει.To τροφοδοτικό είναι το rmx 850w και αν την βάλω μόνη της στο 1ο pcie παίζει κανονικά.Στα bios δεν είδα κάτι που να μπορώ να αλλάξω για να ενεργοποιήσω από κάπου να παίζουν και οι δυο,το μόνο που έχει είναι μια ρύθμιση που λέει από 1xpcie x16 να γίνει 2x pcie x8 το έβαλα αλλά και πάλι τίποτα.

Εγω εχω την MSI B450 Gaming Plus Max μεσα στα bios μ έχει την επιλογή για mining δες μηπως έχει κ η δικια σ. Εχω βάλει και το pcie gen στο2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Έχω 2 Sapphire 5700xt nitro+ στο PC που χρησιμοποιώ καθημερινά. Ενόψει καλοκαιριού και υψηλών θερμοκρασιών ψαχνομαι μήπως κάνω bios mod. 

Mε bios mod θα πετύχω καλύτερο hashrate και χαμηλότερες θερμοκρασίες?

Να πάω από performance profile(1350/765/1880/-35%) σε undervolt profile(1210/750/1820/-15%) αν ειναι να μην κάνω  bios mod?

p.s. Nicehash ή ethermine αυτο το διάστημα ?

Επεξ/σία από Xorxhs!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Bios mod κάνεις στην 5700 για να την ψιλό φέρεις σε ρολόγια της xt. Απλά ρίξε power limit μέχρι να είσαι άνετος σε θερμοκρασίες και καταναλώσεις

Bios mod με custom vram timings/χαμηλότερη ελάχιστη τάση προφανώς εννοεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήρθε το καλοκαίρι και την αλλαγή των thermal pads στην 3080 δεν την γλυτώνω με τίποτα...

Έχω την gigabyte eagle 3080 ποια pads ; τι μέγεθος : και πόσα χρειάζομαι :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Eirhnaios είπε

Τελικά ήρθε το καλοκαίρι και την αλλαγή των thermal pads στην 3080 δεν την γλυτώνω με τίποτα...

Έχω την gigabyte eagle 3080 ποια pads ; τι μέγεθος : και πόσα χρειάζομαι :

Θέλεις 1.5mm για vram, 2mm για μνημες, 3mm για το backplate.

Βάλε thermal grizzly minus 8 και είσαι κομπλέ.

Αυτή είναι μια gaminc oc, αλλά δεν νομίζω να έχουν διαφορετικά τσιπακια. Για το 1.5mm θες ένα 100x20. Για τα 2mm εγώ πήρα ένα 100x100 αλλά μου έμεινε το 1/3 και λίγο παραπάνω. Για τα 3mm πήρα 85x45.

 

Edit : το pad κάτω κάτω που δεν τράβηξα γραμμή, είναι 2mm.

 

Εναλλακτικά, εάν θες τοπ performance, θα χρειαστείς

1 από https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B08YNDWZL7?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

2 απο https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B08Y6V5JK6?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

1 από https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B08CGVZ4YG?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

 

IMG_20210613_110110.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...