Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια. Βρηκα μια 1660 super και λεω να τη δοκιμασω σε ενα συστημα αρχαιο που εχω. Ειναι με επεξεργαστη pentium e2200 και 2gb ddr2 ram. Τροφοδοτικο θα παρω καινουργιο. Θα υπαρχει προβλημα? Να το τρεξω με λινουξ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, alani123321 είπε

Καλημερα παιδια. Βρηκα μια 1660 super και λεω να τη δοκιμασω σε ενα συστημα αρχαιο που εχω. Ειναι με επεξεργαστη pentium e2200 και 2gb ddr2 ram. Τροφοδοτικο θα παρω καινουργιο. Θα υπαρχει προβλημα? Να το τρεξω με λινουξ?

Τι ακριβώς θα δοκιμάσεις σε αυτό το σύστημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά αγόρασα  την συγκεκριμένη για mining από ελληνικό κατάστημα στα 300ε. Ξέρουμε τι μνήμες φοράει; είναι καλη στο σκάψιμο έχουμε κάποιον κάτοχο;

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom Gaming D Radeon RX580 8G OC/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Καλημέρα τελικά αγόρασα  την συγκεκριμένη για mining από ελληνικό κατάστημα στα 300ε. Ξέρουμε τι μνήμες φοράει; είναι καλη στο σκάψιμο έχουμε κάποιον κάτοχο;

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom Gaming D Radeon RX580 8G OC/

Με 32 MH/s σκαβει στο eth δλδ τωρα είναι περίπου 1.7 ευρώ την ημέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2021 στις 12:30 ΜΜ, omitziz είπε

Τρομερό volume σήμερα , έχουν μαζευτεί 10 παλικάρια και ανταλλάσουν coins.

Μήπως να κάνουν κανά πρόμο;

Στα 5 trades, δώρο ενας αποχυμωτής ξέρω γω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιω το decoding above 4g κάνω disable το csm boot για να δει και το δεύτερο pcie και παίρνω μαύρη οθόνη,για να επανέλθει πρέπει να κάνω reset cmos.Η μητρική είναι η asrock b450 fatality k4.Οι κάρτες είναι 2 rx480,η μία έχει από 580 bios και δίσκος ένας m2 nvme.Απο bios μητρικής έχω δοκιμάσει p3.90 p4.80 p5.0 και κάνει το ίδιο πράγμα.Cpu είναι ryzen 5 2600 και μνήμες 2 στικ συνολο 16gb.Καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, W0bbly είπε

Ενεργοποιω το decoding above 4g κάνω disable το csm boot για να δει και το δεύτερο pcie και παίρνω μαύρη οθόνη,για να επανέλθει πρέπει να κάνω reset cmos.Η μητρική είναι η asrock b450 fatality k4.Οι κάρτες είναι 2 rx480,η μία έχει από 580 bios και δίσκος ένας m2 nvme.Απο bios μητρικής έχω δοκιμάσει p3.90 p4.80 p5.0 και κάνει το ίδιο πράγμα.Cpu είναι ryzen 5 2600 και μνήμες 2 στικ συνολο 16gb.Καμια ιδέα;

η απαντηση σου ερχεται απευθείας απο τον κατασκεαστη

AMD Ryzen series CPUs (Vermeer, Matisse, Renoir, Summit Ridge and Pinnacle Ridge)
- 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE2: x16 mode; PCIE4: x4 mode)*
AMD Ryzen series CPUs (Picasso, Raven Ridge)
- 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE2: x8 mode; PCIE4: x4 mode)*
AMD Athlon series CPUs
- 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE2: x4 mode; PCIE4: x2 mode)*

- 4 x PCI Express 2.0 x1 Slots
- Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™**
 

*Supports NVMe SSD as boot disks
If M2_1 is occupied, PCIE4 will be disabled.
οποτε δοκιμασε αντι για m2 nvme βαλε απλο sata disk να δεις αν ενεργοποιηται το δευτερο pci
Επεξ/σία από glamor
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα θέμα που έχω με το ριγκ μου. 

Σήμερα έβαλα πάνω μια vega 64 με vega 56 bios αλλά το hiveos δεν αναγνωρίζει καθόλου την κάρτα. Δοκίμασα με το να βγάλω όλες τις άλλες και πάλι τα ίδια. Έβαλα άλλο ριζερ πάλι τα ίδια, ο τον δοκίμασα χωρίς ριζερ απευθείας πάνω στην μητρική μόνο την αναγνώρισε. Τι μπορώ να κάνω? Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοιο θέμα? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμοκρασιες μετα απο 6.30 ωρες mining με 6700xt στις 900 στροφες οι ανεμιστηρες. 76 βαθμοι οι μνημες 200 watt ολο το συστημα απο πριζα. 90watt τραβαγε η 5700xt στα 50 hash 180 ολο το συστημα εδω ειμαστε 20watt παραπανω για 3 hash λιγοτερο. Αρκετα πιο αθορυβη ομως και πολυ καλυτερη σε gaming που αυτο με ενδιαφερει κυριως. Βγηκε και ο εκκαθαριστικος σε λιγο θα γραψω αναλυτικα μιας και ηταν 4 μηνες φουλ mining απο την προηγουμενη αναλυση που ηταν 1 μηνας mining. 

Screenshot-1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας σας θέμα με stales αυτές τις ημέρες? Είμαι στο ethermine και κοιτάω ξαφνικά 3% stales. Μπαίνω hive να δω τι γίνεται και κάποιες κάρτες εχουν invalided απο 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Έχει κανένας σας θέμα με stales αυτές τις ημέρες? Είμαι στο ethermine και κοιτάω ξαφνικά 3% stales. Μπαίνω hive να δω τι γίνεται και κάποιες κάρτες εχουν invalided απο 1. 

invalid = user error. Τσεκαρε oc/temps/συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...