Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, poseidon98 είπε

Καλησπέρα! Οταν κάνω mining χρησιμοποιώ τα 5 από τα 8 gb Vram η κάρτα γραφικών μου, ξέρεις κανείς που οφείλεται και εάν μπορώ να το διορθώσω ;

Snapshot_21-09-09_12-12-03.png.4ff823b38c11e7c87cd7bd650563ff0b.png

τόσο χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poseidon98 είπε

Καλησπέρα! Οταν κάνω mining χρησιμοποιώ τα 5 από τα 8 gb Vram η κάρτα γραφικών μου, ξέρεις κανείς που οφείλεται και εάν μπορώ να το διορθώσω ;

Snapshot_21-09-09_12-12-03.png.4ff823b38c11e7c87cd7bd650563ff0b.png

eth dag size

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Έχοντας μια 3080ti σκέφτομαι για ergo mining.

Ποιο pool είναι καλύτερο ;

2miners ? ειδα ότι και το ethermine έχει και για ergo 

 https://ergo.flypool.org/?theme=light

Μπήκα flypool ένα 24ρο για δοκιμή και ήταν σαν solo minig με τα θηρία σαν αυτό εδώ που έχουν πέσει τώρα στην αρχή
https://ergo.flypool.org/miners/9htf2YsKn1KzJ5F5TbT1DSjvCnBwKxUVKbELtUH6ukUdLDWHQfb/dashboard

Το 0% fee είναι μια τρύπα στο νερό πάντως  για τους ψιλικατζήδες σαν εμάς με μια κάρτα...
Επίσης χρειάζεται 720 confirmations για block unlock όταν τα περισσότερα μεγαλύτερα pools το έχουν ρίξει στα 72 
Το οποίο σημαίνει ότι ακόμα και για το 0.1 erg payment που έχει σαν minimum θα γίνει μια φορά στις 2 μέρες σε σχέση με τα άλλα πόυ μόλις συμπληρωθεί το minimum μέσα σε 10-20 λεπτά έχει μεταφερθεί  στο wallet

Spoiler

nQh0mxG.png

 

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Μπήκα flypool ένα 24ρο για δοκιμή και ήταν σαν solo minig με τα θηρία σαν αυτό εδώ που έχουν πέσει τώρα στην αρχή
https://ergo.flypool.org/miners/9htf2YsKn1KzJ5F5TbT1DSjvCnBwKxUVKbELtUH6ukUdLDWHQfb/dashboard

Το 0% fee είναι μια τρύπα στο νερό πάντως  για τους ψιλικατζήδες σαν εμάς με μια κάρτα...
Για κάθε erg στο herominers το fee είναι 0.0001 ERG - 0.0003 ERG ανά ERG peyment

Επίσης χρειάζεται 720 confirmations για block unlock όταν τα περισσότερα μεγαλύτερα pools το έχουν ρίξει στα 72 
Το οποίο σημαίνει ότι ακόμα και για το 0.1 erg payment που έχει σαν minimum θα γίνει μια φορά στις 2 μέρες σε σχέση με τα άλλα πόυ μόλις συμπληρωθεί το minimum μέσα σε 10-20 λεπτά έχει μεταφερθεί  στο wallet

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

nQh0mxG.png

 

Στο Herominers όλα καλά τρέχουν. Κλείνω μια εβδομαδα και σήμερα βγαίνει το 3ο ergo στα 270mhs. Έχει πράγματι payouts κάθε ώρα και 72 confirmations, οποτε με το που πιασεις 1.xxx ergo εντός της ώρας τα βλέπεις στο wallet (Yoroi). 

 

received_906182203343000.jpg

Επεξ/σία από Moreth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση....γιατι ολο το καλοκαιρι σχεδον ημουν εκτος mining news/info...

η Binance τελος με μεταφορα των ευρω σε δικο μας τραπεζικο λογαριασμο  μέσω SEPA?

δλδ πουλας τα crypto σου και θες να μεταφερεις τα ευρω σου σε τραπεζικο λογαριασμο...

υπαρχει αλλο ανταλλακτηριο που να μπορεις να το κανεις αυτο?...

πρεπει να παιξω με καρτες πλεον?...σε χρεωστικη eurobank στελνει η Binance ή ισχυουν και κει περιορισμοι?

ή για λιγοτερα fees, καλυτερα Revolut κλπ?

βγηκαν πολλες ερωτησεις τελικα...

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχει βρει κανεις τα ιδανικα νουμερα σε 3070ti απο αποψη efficient σε ergo? σημερα που την σκαλιξα λιγο εβγαλε αυτα τα νουμερακια

Screenshot_10.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmt2 είπε

καλησπερα, εχει βρει κανεις τα ιδανικα νουμερα σε 3070ti απο αποψη efficient σε ergo? σημερα που την σκαλιξα λιγο εβγαλε αυτα τα νουμερακια

Screenshot_10.png

Νομίζω είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2021 στις 1:49 ΠΜ, Moreth είπε

Μη το πάρεις στραβά, αλλά έχεις κανένα private group όπου λες τι θα ποστάρεις, πριν το ποστάρεις, για να ξέρουμε να πουλάμε; Asking for a friend 😆

Ή έχω καεί έντελως κ δεν κατάλαβα λέξη από αυτό που έγραψες, ή απλά δεν βγάζει νόημα.


Δεν ξέρω τι κατάλαβες εσυ, αλλά εγω μια απλή απορία/προβληματισμό μου εξέφρασα πάντως. 

Επεξ/σία από billgeo
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...