Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, kmilioris είπε

Απο που μπορω να αγοράσω πάστες για 3090 Strix?

Απ' το ζαχαροπλαστείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

 

Θέλω να ξεκινήσω mining με ένα pc το οποίο θα είναι αποκλειστικά για mining 24/7 χωρίς καμία άλλη χρήση, Έχω βρει δύο κάρτες σε πολύ καλή τιμή μιχ 3060ti και μια 3060. Το ερώτημα είναι αν μπορούν να μπουν σε ένα σύστημα και οι δύο μαζί μητρική επεξεργαστή τροφοδοτικό κλπ η αν πρέπει να στήσω δύο συστήματα. Και αν μπορείτε προτείνετε μου parts για να το στήσω

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panosdOUG είπε

Καλημέρα 

 

Θέλω να ξεκινήσω mining με ένα pc το οποίο θα είναι αποκλειστικά για mining 24/7 χωρίς καμία άλλη χρήση, Έχω βρει δύο κάρτες σε πολύ καλή τιμή μιχ 3060ti και μια 3060. Το ερώτημα είναι αν μπορούν να μπουν σε ένα σύστημα και οι δύο μαζί μητρική επεξεργαστή τροφοδοτικό κλπ η αν πρέπει να στήσω δύο συστήματα. Και αν μπορείτε προτείνετε μου parts για να το στήσω

Ευχαριστώ

 

Αμα τις βρήκες σε "καλή τιμή" τότε είναι LHR και οι 2 και δεν αξίζει να ασχοληθείς... 

31 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

arctic mx4

Να έχεις hardware 3k ευρώ και να το ανοίγεις μετά από λίγους μήνες εγγύησης. 

Μόνο σε μένα βαράνε μίνι εγκεφαλικά με κάτι τέτοια; 🥵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ooaris είπε

Αμα τις βρήκες σε "καλή τιμή" τότε είναι LHR και οι 2 και δεν αξίζει να ασχοληθείς...

Οι τιμές είναι 375 για την 3060 

Και 450 για την 3060ti η οποία είναι LHR Είναι από ιδιώτη καινούριες και οι δύο με εγγύηση κλπ θεωρώ ότι αξίζει μαζί με τα υπόλοιπα πάρτε να μου βγει πχ 1κ και να κάνω απόσβεση με βάση αυτά που μου βγάζει το nicehash σε περίπου 5-6 μήνες. Απλά είμαι άσχετος με το θέμα και για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panosdOUG είπε

Οι τιμές είναι 375 για την 3060 

Και 450 για την 3060ti η οποία είναι LHR Είναι από ιδιώτη καινούριες και οι δύο με εγγύηση κλπ θεωρώ ότι αξίζει μαζί με τα υπόλοιπα πάρτε να μου βγει πχ 1κ και να κάνω απόσβεση με βάση αυτά που μου βγάζει το nicehash σε περίπου 5-6 μήνες. Απλά είμαι άσχετος με το θέμα και για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ

3060ti εχει τιμη 750ε,

3060 έχει τιμή 600ε

οι τιμες που λες ειναι πολυ χαμηλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πολύ χαμηλές μου φάνηκαν για αυτό μπήκα σε σκέψη, το Σαββατοκύριακο θα βρεθούμε με τον άνθρωπο αν όλα πάνε καλά και είναι όπως τα λέει θα τις πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2021 στις 7:24 ΜΜ, Sotz56 είπε

 

Αν έχω 2 κάρτες που θέλουν 6pin για τροφοδοσία,μπορώ να πάρω την μια άκρη του καλωδίου για να τροφοδοτήσω την μια ,και την άλλη άκρη για την άλλη ?(μιλάω για καλώδιο 8πινο που βγάζει σε 2x6+2pin) 

ναι αλλά δεν νομίζω να φτάνει το καλώδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες έχει κάποιος κάνα καλό θερμαλ πάντ? Η μπορεί να φέρει από κάπου?όχι τσάμπα βέβαια ας μου στείλει ένα πμ να τα πούμε.

 

Επίσης σε ergo που έχω την κάρτα όταν είμαι στην δουλειά στο ξεκουδουνο από 255mh που μπορεί να έχω σταθερα στα 200w με ρίχνει πολλές φορές 248,-249?wtf.....

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Balerama είπε

Πολύ βελτιωμένα ERGO hashrates στον SRBMiner 0.8.0 για AMD κάρτες.

RX 6800 ~126ΜΗ/s @105W

RX 5700 ~105MH/s @100W

RX 6700XT ~93MH/s @80W

για 5700 φλασαρισμένες σε ΧΤ είναι πιο επικερδές σε σχέση με Daggerhashimoto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

για 5700 φλασαρισμένες σε ΧΤ είναι πιο επικερδές σε σχέση με Daggerhashimoto?

Σίγουρα όχι, εξαρτάται και από τη δυσκολία βέβαια, που στο ERG είναι αυξημένη τώρα.. Βέβαια είναι λιγότερο ενεργοβόρο σε σχέση με το ETH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Balerama είπε

Σίγουρα όχι, εξαρτάται και από τη δυσκολία βέβαια, που στο ERG είναι αυξημένη τώρα.. Βέβαια είναι λιγότερο ενεργοβόρο σε σχέση με το ETH.

αυτή τη στιγμή με 2 5700@ΧΤ είμαι στα 103MH/s με 190watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...