Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, alexcrx είπε

θα με κανεις να παω για ταυτοτητα ρε φιλε 😋😋😋 και δεν γουσταρω με τπτ

Εγω αυτο εκανα αφου δεν εβγαινε ακρη αλλιως..δυστυχως εχει τρεξιμο μετα να το αλλαξεις σε τραπεζες, κινητη τηλεφωνια,λογαριασμους κτλ..Προσωπικα δεν ασχοληθηκα αν τυχει και μπω καποια στιγμη σε τραπεζα θα τους το δηλωσω..Φαντασου εχουν περασει κοντα 9 μηνες και ακομη δεν το εχω δηλωσει καπου.Αν με βγαλει ο δρομος-δουλεια θα το δηλωνω με αυτον τον ρυθμο πιστευω σε καμια 10ετια θα εχουν ενημερωθει ολα τα μερη που εχω τα στοιχεια της παλια ταυτοτητας :P

Μονο η εφορια ενημερωνεται αυτοματα απο οσο μου ειπαν στο αστυνομικο τμημα αλλα οπως ειπα εχουν περασει 9 μηνες και εκει ακομη να ενημερωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω αυτο εκανα αφου δεν εβγαινε ακρη αλλιως..δυστυχως εχει τρεξιμο μετα να το αλλαξεις σε τραπεζες, κινητη τηλεφωνια,λογαριασμους κτλ..Προσωπικα δεν ασχοληθηκα αν τυχει και μπω καποια στιγμη σε τραπεζα θα τους το δηλωσω..Φαντασου εχουν περασει κοντα 9 μηνες και ακομη δεν το εχω δηλωσει καπου.Αν με βγαλει ο δρομος-δουλεια θα το δηλωνω με αυτον τον ρυθμο πιστευω σε καμια 10ετια θα εχουν ενημερωθει ολα τα μερη που εχω τα στοιχεια της παλια ταυτοτητας :P

Πλέον όλες οι τράπεζες έχουν σύστημα online ταυτοποίησης και επικαιροποίησης στοιχείων.

Δε χρειάζεται να πας πουθενά. Απλά ανεβάζεις σκαναρισμένα τα δικαιολογητικά που ζητούν.

Όπως επίσης και οι δημόσιοι φορείς κτλ κτλ μέσω του εθνικού μητρώου επικοινωνίας.

6 λεπτά πριν, icenex είπε

Μονο η εφορια ενημερωνεται αυτοματα απο οσο μου ειπαν στο αστυνομικο τμημα αλλα οπως ειπα εχουν περασει 9 μηνες και εκει ακομη να ενημερωθει.

Πριν από 8 μήνες άλλαξα ταυτότητα και στην εφορία είχε δηλωθεί η αλλαγή από την επόμενη μέρα. Ψάξε το.

46 λεπτά πριν, alexcrx είπε

θα με κανεις να παω για ταυτοτητα ρε φιλε 😋😋😋 και δεν γουσταρω με τπτ

Αν δεν κάνω λάθος ακόμα και στο Coinbase πρέπει να είσαι verified για να κάνεις BTC --> €

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alexcrx είπε

θα με κανεις να παω για ταυτοτητα ρε φιλε 😋😋😋 και δεν γουσταρω με τπτ

Διαβατήριο δεν έχεις; Παρεπιπτωντος μην πας για ταυτοτητα μιας και Ιουνιο του 2022 θα ξεκινησουν οι καινουργιες ηλεκτρονικες που ειναι σαν πιστωτικη καρτα aka οπως εναι τακαινουργια διπλωματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dream21 είπε

Διαβατήριο δεν έχεις; Παρεπιπτωντος μην πας για ταυτοτητα μιας και Ιουνιο του 2022 θα ξεκινησουν οι καινουργιες ηλεκτρονικες που ειναι σαν πιστωτικη καρτα aka οπως εναι τακαινουργια διπλωματα.

Αυτό "ξεκινάει" εδώ και 10 χρόνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω μια απορία καθότι άσχετος με το mining...

Αξίζει κάποιο laptop για mining; Χρειάζεται μόνιμα ίντερνετ για την εξόρυξη; 

Αν θεωρήσουμε ότι δεν έχουμε θέμα με την κατανάλωση ρεύματος (είναι αμελητέο ποσό το κόστος κάτω από 0,05 η κιλοβατώρα), απλώς δεν υπάρχει πολύς χώρος και μπορεί να χρειαστεί να σταματήσει ή να παίξει παράλληλα κάποια εφαρμογή μέσω browser.

Γενικά αξίζει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριατώ πολύ

 

Υ.γ. Παλιά είχα ασχοληθεί λίγο με το folding είναι κατι αντίστοιχο;

 

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτό "ξεκινάει" εδώ και 10 χρόνια 

Δυστηχως οι ενστασεις εχουν παει πισω το ολο θεμα. Τωρα παμε για Αρχες ιανουαριου και με 6 μηνες να εχει υλοποιηθει. Εγω πιστεύω θα παιχτει ο ανάδοχος μεταξύ ΟΤΕ, η Space, η Unisystens, μιας και εχουν ειδη πάρει έργα ψηφιοποίησης τομέων του Δημοσίου όπως Πολεοδομία, Δικαστήρια, Κτηματολόγιο.

 

Ποιοί μάχονται – Οι ενστάσεις 

Στην τελική ευθεία για τον διαγωνισμό βρίσκονται οι εξής τρεις κοινοπραξίες:  η κοινοπραξία ΟΤΕ – Veridos Mατσούκης -ΙNCM – Byte, η  κοινοπραξία Zetes international – Space - Pitkit Smartech και η κοινοπραξία Thales – Unisystems (Quest). 
Μετά την επιλογή των τριών κοινοπραξιών έχουν κατατεθεί ενστάσεις προς το Συμβούλιο της Επικρατείας τόσο από αποκλεισμένη εταιρεία του διαγωνισμού, όσο και από εταιρεία που επιλέχθηκε. 
Σύμφωνα, όμως, με πληροφορίες από την αγορά της πληροφορικής σε ένσταση για το “καλώς έχειν” του διαγωνισμού έχει προχωρήσει ακόμα και ο φορέας της πρόσκλησης του διαγωνισμού (αρμόδια Υπουργεία) ώστε στην συνέχεια η Επιτροπή του Διαγωνισμού να προχωρήσει απρόσκοπτα στην ανακήρυξη του αναδόχου. 
Η κυβέρνηση έχει στόχο να έχει προχωρήσει στην ανάθεση του έργου τουλάχιστον μέχρι τις αρχές του 2022. 
Για πολλούς επίσης είναι ξεκάθαρο ότι, ο διαγωνισμός αποτελεί, πεδίο διπλωματικού ανταγωνισμού μεταξύ των αντιμαχόμενων ξένων εταιρειών και πολλοί προκρίνουν ήδη την δείνα ή την τάδε πλευρά, ωστόσο δεν πρέπει να παραγνωρίζεται το γεγονός ότι πρόκειται για έγγραφα ταυτοποίησης ασφαλείας μ ότι αυτό σημαίνει. 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T REX MINER

LHR unlock dual mining mode:
You can now mine ETH (~30% of full speed) and other coins (~70%) simultaneously with LHR cards using their full potential.
Available combinations along with memory requirements:

  • ETH+ERGO (8GB+)
  • ETH+RVN (8GB+ on linux, 10GB+ on windows)
  • ETH+CFX (10GB+)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kkatzos είπε

Αν δεν κάνω λάθος ακόμα και στο Coinbase πρέπει να είσαι verified για να κάνεις BTC --> €

στο coinbase μπορεις με διπλωμα καινουργιο να κανεις το κολπο......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έχουν θέμα σήμερα οι σερβερς του nicehash; 

βλέπω αυξημένα rejected.

Δεν παρατηρησα κατι με nbminer.Μηδεν rejected στα 15000+ shares. Κλειστο και ξανα ανοιξε τον μπας και. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν παρατηρησα κατι με nbminer.Μηδεν rejected στα 15000+ shares. Κλειστο και ξανα ανοιξε τον μπας και. 

ναι τελικώς τράβηξα ένα restart και βλέπω ξανά μηδενικά rejected

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christarass είπε

Καλησπερα απο nicehash βγαζει κανεις τα λεφτα σε revolut να μου πει τι προμηθεια κραταει? ευχαριστω.

100% προμήθεια για σένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...