Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λέτε να κατεβάσω τα fans; Τα έχω στο 50% επειδή δεν έχει sensor και δεν ξέρω την Τ των μνημών, οπότε για να είμαι on the safe side..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Λέτε να κατεβάσω τα fans; Τα έχω στο 50% επειδή δεν έχει sensor και δεν ξέρω την Τ των μνημών, οπότε για να είμαι on the safe side..

Βαλτά 70% αν δεν κάνουν θόρυβο, κλάιν. Δεν παθαίνει, και άμα πάθει, αλλάζεις ανεμιστήρα σε 2 λεπτά με κόστος 1-2€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malakudi είπε

Το ρεύμα το υπολογίζεις λάθος, υπάρχουν ρυθμιζόμενες χρεώσεις που ανάλογα αν έχεις νυχτερινό ή όχι θα σου φτάσουν την Kwh ως και 0,25. Την ΕΡΤ και το δήμο δεν έχει νόημα να τα βάζεις μέσα, είναι πάγιες τιμές που δεν εξαρτώνται από την κατανάλωση.

Εμένα με μία 3080 καίει 225W και το PC άλλα 45 για σύνολο 270. 170 για το PC είναι  πολύ παραπάνω, μήπως κάνεις και CPU mining; Αν ναι, κλείσε το, δε προσφέρει σημαντικά.

98MH/sec με τι memory OC πιάνετε; Εγώ με +900 και P2 είμαι στα 96,8

 

Εχεις χαμηλα την μνημη γιαυτο.

Με +1100 πιανω 98-99 ,με +1200 πιανω 99-100 ,με +1300 πιανω 101+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, snips είπε

Το κάνουμε λίγο λιανά αυτό αν γίνεται; Μιλάς για κάποιον που έχε ήδη κατιβστα χέρια του και φαρμαρει; Ή απλά εννοείς, μπαίνεις σε wallet και πουλάς αγοράσεις;

Ρωτάω γιατί δεν βλέπω την λέξη mining πουθενά..

H τωρινες τιμες στα κρυπτο δεν ξερουμε για ποσο θα κρατησουν..

Οταν λοιπον ο πιτσιρικας ή ο οποιοσδηποτε που τωρα εμαθε για mining παει και πληρωνει διπλασια και τριπλασια τιμη τις καρτες..θα παρει τα λεφτα του πισω στμε διπλασιο χρονο απ οτι θα τα επαιρνε αν δεν κανανε ολοι σαν υστερικοι..

 

Αυτα

Τωρα απ οτι ειδα αρχισανε και οι απατεωνιες..

Αποτελεσμα της απληστίας τους και της χαζομαρας τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση σαν παντελώς άσχετος που είμαι , με ένα μηχάνημα με έναν i5 3ης γενεάς , 16 gb ram και μια gtx 1060 6 gb θα γινόταν δουλειά ; Για να ξεκινήσει κάποιος από το 0 στην κυριολεξία θα ήταν δύσκολο ( με κάποιες βασικές γνώσεις στα pc ) ; Ευχαριστώ για το χρόνο σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmt2 είπε

καλησπερα ο miner στο nicehash μου δινει 28 rejected. τι προβλημα εχω? ασταθες ρυθμισεις στην καρτα γραφικων?

Το NiceHash είναι για το πέος. Έχει χωρίς λόγο 1-5% rejected.

Σε άλλo pool έχω 0%.

Σε εσένα συγκεκριμένα μάλλον κάτι παίζει και με τη GPU και έχεις τόσο ψηλά rejected.

Μόλις τώρα, Anzelok είπε

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση σαν παντελώς άσχετος που είμαι , με ένα μηχάνημα με έναν i5 3ης γενεάς , 16 gb ram και μια gtx 1060 6 gb θα γινόταν δουλειά ; Για να ξεκινήσει κάποιος από το 0 στην κυριολεξία θα ήταν δύσκολο ( με κάποιες βασικές γνώσεις στα pc ) ; Ευχαριστώ για το χρόνο σας .

Μπορείς να δοκιμάσεις αλλά μην περιμένεις πολλά από τη 1060. Ίσως κανένα 15-18MH/s...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Το NiceHash είναι για το πέος. Έχει χωρίς λόγο 1-5% rejected.

Σε άλλo pool έχω 0%.

Σε εσένα συγκεκριμένα μάλλον κάτι παίζει και με τη GPU και έχεις τόσο ψηλά rejected.

Μπορείς να δοκιμάσεις αλλά μην περιμένεις πολλά από τη 1060. Ίσως κανένα 15-18MH/s...

Αξίζει να προσπαθήσω ή δεν έχει νόημα και να περιμένω μήπως του χρόνου πέσουν οι τιμές και τσιμπήσω καμία 3080 τότε  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει σχεδον διπλασιαστει το projected daily payout στο nicehash σε σχεση με μια ημέρα πίσω. Για οποιον θελει να δοκιμάσει ειναι απλη διαδικασία εγγραφης και εγκατάστασής 

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...