Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, baksbanitoo είπε

εχω σκοπο να το βαλο ανοιχτο se server room me climatismo kai δωρεαν ρευμα

Επειδή αυτό το "έχω δωρεάν ρεύμα" το βλέπω να παίζει πολύ τον τελευταία καιρό, θα πρότεινα το εξής:

Μάγκες,έχετε πρόσβαση σε τέτοιο χώρο και θέλετε να βγάλετε γκαφρά εύκολα-γρήγορα-απαίδευτα; Εξαιρετικά!Βρείτε 10 παλικάρια με 0,5+ Gh/s μηχανήματα και νοικιάστε τον χώρο προς 50+++ ευρώ per spot.Κάθε μήνα ένα ή και περισσότερα μώβ στο πορτοφόλι σας!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ακόμα κι έτσι για να πάρεις πίσω τα χρήματα του μηχανήματος θα χρειαστείς περίπου 1μιση χρόνο σχεδόν.

Γιατι εγω το βγαζω 7-8 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Γιατι εγω το βγαζω 7-8 μηνες?

τί να σου πω....εγώ βλέπω τι μου δίνει το nicehash σε αξία btc-60.000usd και βγάζοντας και το ρεύμα μου με 100Mh/s στα 190watts.

Έβαλα στο σενάριο του παλικαριού δωρεάν ρεύμα καθώς και τα ΜH που βγάζει καθαρά μια 3060ti.

Κάτω από 12μηνο δε βγαίνει με τίποτα.

Ελπίζω να έβαλες απόσβεση με 2.500...όχι μόνο με τα 1800της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

τί να σου πω....εγώ βλέπω τι μου δίνει το nicehash σε αξία btc-60.000usd και βγάζοντας και το ρεύμα μου με 100Mh/s στα 190watts.

Έβαλα στο σενάριο του παλικαριού δωρεάν ρεύμα καθώς και τα ΜH που βγάζει καθαρά μια 3060ti.

Κάτω από 12μηνο δε βγαίνει με τίποτα.

Ελπίζω να έβαλες απόσβεση με 2.500...όχι μόνο με τα 1800της κάρτας.

Το nicehash δεν το εμπιστευομαι και δεν το χρησημοποιω καθολου.

Αλλα με το coinwarz και το whattomine τοσο μου βγαινει. Ναι στα 2500€.

Με ποσα ΜΗ την υπολογιζεις την καθε μια καρτα? Με LHR partial unlock δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Το nicehash δεν το εμπιστευομαι και δεν το χρησημοποιω καθολου.

Αλλα με το coinwarz και το whattomine τοσο μου βγαινει. Ναι στα 2500€.

Με ποσα ΜΗ την υπολογιζεις την καθε μια καρτα? Με LHR partial unlock δλδ

ώπα συγγνώμη...τώρα είδα το x2 στις κάρτες. νόμιζα οτι είχε μία 3060ti στη σύνθεση.

Με 2 κάρτες ναι βγαίνει κάπου στο 10μηνο μαξ η απόσβεση. Άρα οκ....καλές πράξεις κάναμε αλλά εγώ υπολόγισα με μία κάρτα. peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το "δωρεάν" ρεύμα πρέπει να σταματήσει επιτέλους. 

Λίγη υπευθυνότητα δεν βλάπτει. Ο χώρος προσφέρεται για Χ λόγο, και οχι για τον Ψ για να βγάλεις εσύ χρήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αυτό με το "δωρεάν" ρεύμα πρέπει να σταματήσει επιτέλους. 

Λίγη υπευθυνότητα δεν βλάπτει. Ο χώρος προσφέρεται για Χ λόγο, και οχι για τον Ψ για να βγάλεις εσύ χρήματα. 

Παρεξηγησες..Τα παιδια αυτην την λυση ακολουθουν με το "δωρεαν" ρευμα.

bicycle-generator-generator.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stavroulis1985 είπε

Καλησπέρα

Για ταυτοποίηση στην coinbace τα e-statements που ζητάνε πρέπει να είναι στα αγγλικά?

Αν τα μετατρεψεις στα αγγλικα θα γινει στα σιγουρα η δουλεια και δεν θα φας ακυρο ή απλα δεν θα αργησεις να εγκριθεις.Προσωπικα ετσι εκανα καλου κακου.Υπαρχουν καποιες σελιδες που το κανουν με drag and drop το αρχειο, με ενα απλο search λογικα θα τις βρεις.

Ασχετο πουλησα για πρωτη φορα οτι ειχα μαζεψει ολον αυτον τον καιρο απο το mining στο Nicehash.

Πηγα να βαλω παραγγελια αγορας ωστε αν κανει καποια διορθωση η τιμη προς τα κατω να αγορασω με τα ιδια λεφτα περισσοτερα σατοσι αλλα δε αφηνει να βαλω παραγγελια γιατι φαινεται οτι δεν εχω λεφτα στο πορτοφολι του trading view.Για καποιον λογο αφηνει μονο στο convert και οχι στο trading view.Γνωριζει κανεις τι παιζει και δεν με αφηνει?Μηπως επρεπε να πουλησω σε tether αντι σε ευρω.

Τελικα τα fees ειναι φωτια στο nicehash.Πλακα πλακα βγηκε το roi της καρτας και κατι ψιλα μειον το ρευμα που εκαψα.Βεβαια δεν εκατσα να μετρησω ποσο εκαψα αλλα δεν ειδα τρελες διαφορες στους λογαριασμους μου οποτε και δεν ασχοληθηκα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Αν τα μετατρεψεις στα αγγλικα θα γινει στα σιγουρα η δουλεια και δεν θα φας ακυρο ή απλα δεν θα αργησεις να εγκριθεις.Προσωπικα ετσι εκανα καλου κακου.Υπαρχουν καποιες σελιδες που το κανουν με drag and drop το αρχειο, με ενα απλο search λογικα θα τις βρεις.

Ασχετο πουλησα για πρωτη φορα οτι ειχα μαζεψει ολον αυτον τον καιρο απο το mining στο Nicehash.

Πηγα να βαλω παραγγελια αγορας ωστε αν κανει καποια διορθωση η τιμη προς τα κατω να αγορασω με τα ιδια λεφτα περισσοτερα σατοσι αλλα δε αφηνει να βαλω παραγγελια γιατι φαινεται οτι δεν εχω λεφτα στο πορτοφολι του trading view.Για καποιον λογο αφηνει μονο στο convert και οχι στο trading view.Γνωριζει κανεις τι παιζει και δεν με αφηνει?Μηπως επρεπε να πουλησω σε tether αντι σε ευρω.

Τελικα τα fees ειναι φωτια στο nicehash.Πλακα πλακα βγηκε το roi της καρτας και κατι ψιλα μειον το ρευμα που εκαψα.Βεβαια δεν εκατσα να μετρησω ποσο εκαψα αλλα δεν ειδα τρελες διαφορες στους λογαριασμους μου οποτε και δεν ασχοληθηκα.

1,5% δεν είναι τα fees ??ETH έσκαβες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, xaris87 είπε

1,5% δεν είναι τα fees ??ETH έσκαβες ;;

1.45% για την ακριβεια.Ναι eth εσκαβα αλλα τι σχεση εχει αφου με πληρωνει σε btc.Πουλησα οτι btc ειχα σε ευρω ωστε να τα στειλω στον λογαριασμο τραπεζης μου μια απο αυτες τις μερες αλλα ειπα να τα αφησω λιγες μερες μεσα τα λεφτα μην τυχον γινει καποια διορθωση τιμης και επωφεληθω και αγορασω με τα ιδια λεφτα περισσοτερο btc αλλα δεν με αφηνει να βαλω παραγγελια παρα μονο convert που σημαινει θα πρεπει να παρακολουθω την τιμη του btc η να βαλω καποιου ειδους ειδοποιηση αν γινει καμια τρελη πτωση τιμης.

Btw 15 ευρω μου κρατησε πουλησα btc αξιας 1000+ απλα μου κακοφανηκε γιατι επι το πληστον κανω trade στην binance και εκει με το coin τους εχω 0.075%/0.075%

nichash.jpg

 

ncha1.jpg

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cold crypto wallet αγορασατε απο πχ amazon?

ασφαλη αγορα?....ή παραγγελια απο τη "πηγη", δλδ το κατασκευαστη?

ψαχνω ενα nano x...αν παραγγειλω απο το site της ledger θα χω τελωνεια κλπ να υποθεσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...