Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

καλησπερα ο miner στο nicehash μου δινει 28 rejected. τι προβλημα εχω? ασταθες ρυθμισεις στην καρτα γραφικων?

125.jpg

διαβαζοντας λιγο παραπανω ,δεν νομιζω οτι αυτα τα rejected ειναι κατι κακο απαραιτητα , rejected μπορει να ειναι και καποιο share γτ απλα δεν ειναι εγγυρη η συναλλαγη. Αυτος ειναι και ο σκοπος τις δουλειας του miner ,να βρει αν η συναλλαγη ειναι εγγυρη η οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

διαβαζοντας λιγο παραπανω ,δεν νομιζω οτι αυτα τα rejected ειναι κατι κακο απαραιτητα , rejected μπορει να ειναι και καποιο share γτ απλα δεν ειναι εγγυρη η συναλλαγη. Αυτος ειναι και ο σκοπος τις δουλειας του miner ,να βρει αν η συναλλαγη ειναι εγγυρη η οχι.

Δε νομίζω

 

1.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση την χρέωση μου με νυχτερινό ρεύμα και το μηχάνημα που θα χρησιμοποιώ βγαίνει στο calculator του   nicehash το παρακάτω αποτέλεσμα . Αξίζει να μπω στο κόπο ; 

btc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Anzelok είπε

Με βάση την χρέωση μου με νυχτερινό ρεύμα και το μηχάνημα που θα χρησιμοποιώ βγαίνει στο calculator του   nicehash το παρακάτω αποτέλεσμα . Αξίζει να μπω στο κόπο ; 

btc.png

εμας ρωτας βρε? εσυ ξερεις αν σε ικανοποιει αυτο το ποσο.

8 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Δε νομίζω

 

1.png

εντελως διαφορετικη η εννοια των rejected αυτων δλδ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Anzelok είπε

Με βάση την χρέωση μου με νυχτερινό ρεύμα και το μηχάνημα που θα χρησιμοποιώ βγαίνει στο calculator του   nicehash το παρακάτω αποτέλεσμα . Αξίζει να μπω στο κόπο ;

Η kwh δεν κάνει τόσο λίγο. Αυτή είναι η αρχική τιμή, έχει όμως πολλές ρυθμιζόμενες χρεώσεις και φτάνει 0,15-0,2 ή ακόμη και 0,25 ανάλογα και με πόσο μεγάλη είναι η κατανάλωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Η kwh δεν κάνει τόσο λίγο. Αυτή είναι η αρχική τιμή, έχει όμως πολλές ρυθμιζόμενες χρεώσεις και φτάνει 0,15-0,2 ή ακόμη και 0,25 ανάλογα και με πόσο μεγάλη είναι η κατανάλωση..

Ναι όντως , πήρα μόνο το πάγιο χωρίς τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις . Δεν υπάρχει νόημα στην περίπτωση μου , θα μπω και μέσα 😅🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anzelok είπε

Ναι όντως , πήρα μόνο το πάγιο χωρίς τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις . Δεν υπάρχει νόημα στην περίπτωση μου , θα μπω και μέσα 😅🤣

Δεν προκεται να μπεις μεσα ρευμα θα καις 50-60 λεπτα τη μερα οποτε τα 2 ευρω ειναι καθαρα. Ενα 60αρι το μηνα με την 1060 δεν ειναι καθολου ασχημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Anzelok είπε

Ναι όντως , πήρα μόνο το πάγιο χωρίς τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις . Δεν υπάρχει νόημα στην περίπτωση μου , θα μπω και μέσα 😅🤣

Βάλε με 0.25 που είναι και η χειρότερη περίπτωση να δεις πόσο σου βγάζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω το gaming/mining/movies/browsing rig. 

Spoiler

IMG-20200827-175609-jpg-2499b742392e3ba2

 

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Βάλε με 0.25 που είναι και η χειρότερη περίπτωση να δεις πόσο σου βγάζει..

Με 1060 15 λεπτα θα του βγει η kw αφου εχει και νυχτερινο εκτος αν ηταν απο πριν πανω απο τις 2000kw το τετραμηνο στο σπιτι οποτε αλλαζει το πραγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Εχεις χαμηλα την μνημη γιαυτο.

Με +1100 πιανω 98-99 ,με +1200 πιανω 99-100 ,με +1300 πιανω 101+

Κάνεις compesate και τη μείωση του clock από το P2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βάλε με 0.25 που είναι και η χειρότερη περίπτωση να δεις πόσο σου βγάζει..

Αυτο εκανα και βγαινει 66,86.... θα βγαινει καθαρο ποσο περιπου 6 ευρω το μηνα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anzelok είπε

Αυτο εκανα και βγαινει 66,86.... θα βγαινει καθαρο ποσο περιπου 6 ευρω το μηνα 🤣

66.86 είναι το καθαρό. Τι εννοείς 6;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, malakudi είπε

Κάνεις compesate και τη μείωση του clock από το P2;

οχι δεν ασχολουμε με αυτο καν γτ οταν εκανα enable την ρυθμιση του  nicehash  με το p0 δεν ειδα καμια διαφορα στην αποδοση ,δεν ξερω τι παιζει με αυτο. Ουτως η αλλως οσο μπορει η μνημη θα ανεβει ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...