Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 9/5/2022 στις 11:40 ΠΜ, johnmt2 είπε

Ήδη στο 15 πάρα που είναι η δυσκολία δεν αξίζει, το flux έχει καλύτερο προφιτ 

Ακόμα και από τις ξεκλειδωτες

Άστο φίλε με 0.88$ που έφτασε εχθες το FLUX αγορασε 5000 κομάτια και σβήσε το Rig δεν συμφερει πλεον :P

Στις 8/5/2022 στις 2:21 ΠΜ, SabotazNic είπε

Με ξύνει το χέρι. Να αγοράσω κάρτα ή να αγοράσω btc για να νοικιάζω rigs 😂

 

 Περιμενε να κανει την διόρθωση στα 33-34 και μετά έχεις ολο το καιρο για αγορα BTC στα 26-28K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kkatzos είπε

Όχι, δεν υπάρχουν mods για Turing.

Η 2080S έχει ταχύτερα τσιπάκια GDDR6 από την 2070S και θα έπρεπε να είναι πιο αποδοτική στο μινάρισμα.

Πολλή κατανάλωση έχεις στην 2080S λόγω του 65% PL που από ότι βλέπω είναι το min.

Δύο πράγματα μπορείς να κάνεις:

Να δοκιμάσεις άλλο miner, π.χ. NBminer και να δεις αν και εκεί γίνεται το ίδιο

και να φλασάρεις στην 2080S bios από άλλη 2080S που να επιτρέπει τη λειτουργία σε χαμηλότερα W. Αυτό μπορεί να φτιάξει και το hashrate.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Το 65% το έβαλα στο afterburner μπας και ήταν ο λόγος που μπλόκαρε το hash rate, είπα να δώσω λίγο ρεύμα περισσότερο στην κάρτα μπας και ξεβουλώσει. Το min είναι κανονικά στο 50% όπου την τρέχω με 130W το πολύ (λογικό για 2080s).

Θα δοκιμάσω το nbminer μπας και δω διαφορά, αν και δεν το βλέπω. Δοκίμασα παλαιότερη έκδοση του phoenix και του claymore χωρίς να δω κάτι. Μάλλον τα τσιπάκια της μνήμης στην 2080s σηκώνουν μεν υψηλότερη συχνότητα (πάει άνετα +1500MHz) από την 2070s αλλά έχουν ΠΟΛΥ μεγαλύτερο latency - και αυτό σχεδόν τις εξισώνει στο hash rate. Έπεσα σε μάπα 2080s, μάλλον. Σε gaming η διαφορά είναι εμφανής υπέρ της 2080s, στο mining ζορίζεται. Μάλλον θα αποσύρω την 2080s και θα ξαναβάλω την 1070ti που ήταν μπουλντόζα - και δεν έκαιγε ρεύμα.

15 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το νιωθω ντε ζα βου αυτο. Ρωτησες το ιδιο πραγμα στο reddit ή στο telegram του flexpool? Καπου το ειδα χθες 😅

Μπα, κάποια άλλη βασανισμένη ψυχή θα ήταν, δεν ασχολούμαι με αυτά 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Μπα, κάποια άλλη βασανισμένη ψυχή θα ήταν, δεν ασχολούμαι με αυτά 🙂

Αρα εχει και καποιος αλλος το ιδιο θεμα, και δεν ειναι μονο η καρτα σου. Αν το βρω θα ποσταρω λινκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Τωρα που ξεκλειδωσαν οι LHR τι θα γινει με τις τιμες??

Θα ανεβουν οι LHR οι θα κατεβουν οι non-LHR ???

οι non lhr θα πέσουν σίγουρα 🥲 Αν θα ανεβουν οι άλλες, δύσκολο τοσο χαμηλα που ειναι το eth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,  έχει κανείς πρόβλημα σταθερότητας σε nbminer v41.3; εμένα μερικές lhr μετά από κάποιες ώρες λειτουργίες χάνουν το hashrate π.χ μια 3080ti από τα 118m/s μετά από κάποιες ώρες πέφτει στα 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .τελικά με την δυσκολία στο ΕΤΗ που έχει ανέβει επόμενο νομισμα για mining ειναι "Κλεινω το Ριγκ Μεχρι να φτιάξει η αγορά" :D....

Ουτε Flux πλεον δεν μπορουμε να εξορύξουμε εκει που έφτασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 4:06 ΜΜ, SabotazNic είπε

 

 

Περιμένω να παραλάβω 3080 ti θα δοκιμάσω να δω αν είναι όντως έτσι (δηλαδή έχει και τα αντίστοιχα shares ) ή αν απλά φούσκωσαν το νούμερο στον miner. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Περιμένω να παραλάβω 3080 ti θα δοκιμάσω να δω αν είναι όντως έτσι (δηλαδή έχει και τα αντίστοιχα shares ) ή αν απλά φούσκωσαν το νούμερο στον miner. 

Πάντως η 3060ti πιάνει εγγυημένα τα 65-70 mh/s. Μέτρησαν τα shares στο flex telegram chat. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πάντως η 3060ti πιάνει εγγυημένα τα 65-70 mh/s. Μέτρησαν τα shares στο flex telegram chat. 

link? ή βασικά αυτό που με ενδιαφέρει στο σχόλιο σου τι miner και settings είχαν γιατί εγώ στις δικές μου πιάνω 64mh/s και ειναι Non lhr :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

link? ή βασικά αυτό που με ενδιαφέρει στο σχόλιο σου τι miner και settings είχαν γιατί εγώ στις δικές μου πιάνω 64mh/s και ειναι Non lhr :P 

Hynix v2? Νομίζω αυτές τα έπιασαν. 

Flexpool ️[English]

⚒ FLEXPOOL.IO OFFICIAL CHAT ⚒

https://t.me/flexpool

 

Αν ψάξεις στην αναζήτηση παίζει να βρεις την συζήτηση. Αν μπεις, ρίξε μια ερώτηση (για να ξέρω ποιος είσαι) και θα στο στείλω αν είναι εκεί 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...