Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

link? ή βασικά αυτό που με ενδιαφέρει στο σχόλιο σου τι miner και settings είχαν γιατί εγώ στις δικές μου πιάνω 64mh/s και ειναι Non lhr :P 

Το βρήκα βασικά το reddit post. Μέσα στο telegram v1 hynix μέχρι 60, v2 μέχρι 65, Samsung memory πιάνει τα ίδια mh/s και watt με μια fhr. Τελικά επιβεβαίωσαν μόνο τα 65 mh/s. Δες εδώ για τα 70

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κανονικό ξεκλείδωμα του LHR είναι.

Κανονικότατο, καμία διαφορά από τις FHR. Ούτε σε απόδοση, ούτε σε κατανάλωση.

Το περίεργο είναι πως προέκυψε ΟΛΟΙ οι miner devs να το "βρήκαν" περίπου την ίδια χρονική.

2 ενδεχόμενα:

1) Από το leak του source code των drivers της Nvidia πριν από 2 μήνες βρήκαν τον τρόπο

ή

2) Η Nvidia είδε τις πωλήσεις να πέφτουν και έδωσε υπογείως το LHR unlock στους κατάλληλους ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Κανονικότατο, καμία διαφορά από τις FHR. Ούτε σε απόδοση, ούτε σε κατανάλωση.

Έχουν διαφορές. Οι fhr παραμένουν καλύτερες σε efficiency. Νομίζω οι 3060ti παίρνουν τα 65 στα 160+ w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι 3060Ti με Hynix V2 κάνουν καλό overclock στη μνήμη > +1600 γιαυτό και τα καλά νούμερα.

Αλλά το ίδιο ή και περισσότερο τραβηγμένη είναι η κατανάλωση, οπότε δώρο άδωρο.

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Έχουν διαφορές. Οι fhr παραμένουν καλύτερες σε efficiency. Νομίζω οι 3060ti παίρνουν τα 65 στα 160+ w

Καμία διαφορά. Οι διαφορές είναι λόγω διαφορετικής υλοποίησης και/η GDDR6 IC. Τα Samsung έχουν καλύτερο efficiency.

1.png

Επίσης εδώ ο cryptodonkey έχει 3070LHR με 61.5MH/s @ 123-124W

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Οι 3060Ti με Hynix V2 κάνουν καλό overclock στη μνήμη > +1600 γιαυτό και τα καλά νούμερα.

Αλλά το ίδιο ή και περισσότερο τραβηγμένη είναι η κατανάλωση, οπότε δώρο άδωρο.

Καμία διαφορά. Οι διαφορές είναι λόγω διαφορετικής υλοποίησης και/η GDDR6 IC. Τα Samsung έχουν καλύτερο efficiency.

 

Επίσης εδώ ο cryptodonkey έχει 3070LHR με 61.5MH/s @ 123-124W

1.png

Παίζει και το silicon lottery ρόλο.

Έχω 2 ίδιες υλοποιήσεις 3070 και οι δύο 1200/8200 βγάζουν 62,41MH\s, η μία με 109w (49°C) και η δεύτερη 120w (55°C)

🤷‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Παίζει και το silicon lottery ρόλο.

Έχω 2 ίδιες υλοποιήσεις 3070 και οι δύο 1200/8200 βγάζουν 62,41MH\s, η μία με 109w (49°C) και η δεύτερη 120w (55°C)

🤷‍♂️

Ίδιο GDDR6 IC και οι δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Ίδιο GDDR6 IC και οι δύο;

Samsung και οι 2.

Δέν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς ημερομηνία κατασκευής.Μόνο μια διαφορά 2 μηνών στην μεταξύ τους αγορά, το οποίο δέν λέει και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εγώ με την 3070 παίζω στα 61 με 127w 🥲

Samsung μνήμη 

Βέβαια είναι η active κάρτα (συνδεδεμένη με display), οπότε ίσως για αυτό να ζητάει πιο πολύ, δεν ξέρω. 

Στην επιφάνεια εργασίας και idle θα έπρεπε να πιάνεις το μέγιστο που μπορεί να δώσει η κάρτα, βάση του o.c που έχει γίνει.To wattage είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και εκτός απο την υλοποίηση, τολμώ να πώ πως είναι ανάλογα πώς θα του κάτσει του driver.Εχω δεί διαφορές των 5W μεταξύ reboots.

ΥΓ.Θέλεις να την ξεφορτωθείς;Την ανταλλάζεις με ένα μπρελόκ;

Capture.JPG.bf2a6b128d21d5d3d76787f75f2bc8c2.JPG

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εγώ με την 3070 παίζω στα 61 με 127w 🥲

Samsung μνήμη 

Βέβαια είναι η active κάρτα (συνδεδεμένη με display), οπότε ίσως για αυτό να ζητάει πιο πολύ, δεν ξέρω. 

Έχω μια fhr 3070 zotac twin edge, παίζει 61.3ms 114w hiveos nbminer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2022 στις 7:36 ΜΜ, stuxnet είπε

Έχει ακούσει κανείς για μια εταιρεία dfcdy όπου σου ζητάει 600€ για να ξεκινήσεις και κάθε 4 μέρες σου επιστρέφει 30€ μέσω binance? Όσο και να έψαξα δεν βρήκα πληροφορίες. Απλά κάποιοι φίλοι μπήκαν και είμαι σίγουρος ότι είναι απάτη.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, ας μας πει, ευχαριστω.

Έλα φίλος είμαι εδώ και 25 μέρες γραμμένος. Για την ώρα καλά πάει έβγαλα τα λεφτά μου και είμαι και 150 usdt κερδισμένος 140 εύρω περιπου. Λένε ότι θα πάει μέχρι Σεπτέμβρη, μακάρι. Αν χρειαστεις πληροφορίες πες. Δεν σου λέω να γραφτείς πάνω μου έχεις τους φίλους για να γραφτείς απλά όσο ποιο γρήγορα μπεις τόσο το καλύτερο. 

 

Μόλις τώρα, Τσαταλας είπε

Έλα φίλος είμαι εδώ και 25 μέρες γραμμένος. Για την ώρα καλά πάει έβγαλα τα λεφτά μου και είμαι και 150 usdt κερδισμένος 140 εύρω περιπου. Λένε ότι θα πάει μέχρι Σεπτέμβρη, μακάρι. Αν χρειαστεις πληροφορίες πες. Δεν σου λέω να γραφτείς πάνω μου έχεις τους φίλους για να γραφτείς απλά όσο ποιο γρήγορα μπεις τόσο το καλύτερο. 

Υ.Γ. Κάθε μέρα σου επιστρέφει 30 κάθε 4 μέρες κάνεις ανάληψη 120

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη πυραμιδα φαινεται το παραπανω, αλλα δεν κανω quote για να μην συνεχιστει ως θεμα, μιας και δεν αφορα το Mining, αλλα υπηρεσια.

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Καλημέρα..εχουμε OC για 1660S για FLUX mining σε Windows msi afterburner;

γιατι flux?

Στις 13/5/2022 στις 5:04 ΜΜ, Tenshi είπε

Στην επιφάνεια εργασίας και idle θα έπρεπε να πιάνεις το μέγιστο που μπορεί να δώσει η κάρτα, βάση του o.c που έχει γίνει.To wattage είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και εκτός απο την υλοποίηση, τολμώ να πώ πως είναι ανάλογα πώς θα του κάτσει του driver.Εχω δεί διαφορές των 5W μεταξύ reboots.

ΥΓ.Θέλεις να την ξεφορτωθείς;Την ανταλλάζεις με ένα μπρελόκ;

Μπα, στα ιδια watt παιζω απο τοτε που ξεκινησα (δλδ εχουν γινει reboots, αλλαγες bios, drivers κτλ). Θα μπορουσε να μην ειναι και πραγματικο αυτο που βλεπω εγω (δλδ να καιω τελικα λιγοτερο), ή αυτο που βλεπετε εσεις (εκτος αν ειναι μετρημενο στην πριζα). Πρεπει να παρω μετρητη και εγω για να δω τι κανω στα πραγματικα.

Γιατι να την ανταλλαξω με ενα μπρελοκ, οταν μπορω να κανω την ιδια μπρελοκ. Οκ, δεν θα χωρανε στην τσεπη τα κλειδια, αλλα κατι κερδιζεις κατι χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...