Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Έκαναν τις 5700/Χτ να βγάζουν εκατοντάδες Mh/s

Μαλλον δεν είχες τιποτα καλύτερο να κάνεις στην ενδιαφέρουσα ζωή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να δωσω ενα μικρο feedback απο την αγορα, παρα την πτωση του ETH και την αυξηση του ρευματος, ερχονται συνεχεια requests απο κοσμο που ψαχνει καρτες γραφικων ειτε για υπαρχοντα rigs,ειτε για να κανει καινουρια γιατι ξεκιναει τωρα.Ειχαν κανει μια καλη παυση απο το Νοεμβρη και μετα,αλλα τωρα αναθερμανθηκε το ενδιαφερον.

Υγ)Ειμαι σε καταστημα λιανικης πληροφορικης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον αισθάνεται τυχερός... αφήνω αυτό εδώ (τα data δεν είναι στο sec updated γιατί τα τραβάω μέσω flex api)

Token Prof/Block Difficulty (T) Price ΕΤΗ/ΕΤC Profitability Ratio SOLO ETC Luckiness Crit Point
ETH 1,97 14296,45967 1788,66 132,306% 75,58%
ETC 2,52 308,5610454 22,81    
         
           
           
Επεξ/σία από papatsonis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2022 στις 2:12 ΜΜ, rallistas είπε

Παντως για να δωσω ενα μικρο feedback απο την αγορα, παρα την πτωση του ETH και την αυξηση του ρευματος, ερχονται συνεχεια requests απο κοσμο που ψαχνει καρτες γραφικων ειτε για υπαρχοντα rigs,ειτε για να κανει καινουρια γιατι ξεκιναει τωρα.Ειχαν κανει μια καλη παυση απο το Νοεμβρη και μετα,αλλα τωρα αναθερμανθηκε το ενδιαφερον.

Υγ)Ειμαι σε καταστημα λιανικης πληροφορικης.

Εγώ αγόρασα 2 τεμ 3060 από skroutz στα 450€ έκαστος για mining στο FLUX ... Και αυριο να σταματησει το mining στο ETH ολοι θα συνεχισουν να αγοραζουν καρτες για FLUX-ERGO-ETC-RVN 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dream21 είπε

Εγώ αγόρασα 2 τεμ 3060 από skroutz στα 450€ έκαστος για mining στο FLUX ... Και αυριο να σταματησει το mining στο ETH ολοι θα συνεχισουν να αγοραζουν καρτες για FLUX-ERGO-ETC-RVN 

Ειχε βγαλει μια καλη τιμη η MSI Ελλαδας για 3060ti αλλα με επιασαν στον υπνο και δεν προλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rallistas είπε

Ειχε βγαλει μια καλη τιμη η MSI Ελλαδας για 3060ti αλλα με επιασαν στον υπνο και δεν προλαβα.

Δεν την πρόλαβα και εγώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dream21 είπε

Εγώ αγόρασα 2 τεμ 3060 από skroutz στα 450€ έκαστος για mining στο FLUX ... Και αυριο να σταματησει το mining στο ETH ολοι θα συνεχισουν να αγοραζουν καρτες για FLUX-ERGO-ETC-RVN 

Καλά αν σταματήσει το mining στο Ethereum θα φυγουν όλες οι κάρτες για τα υπόλοιπα minable cryptos και θα δεις που θα πάει το profitability.Δεν λεω οτι δεν θα ξανα ανθίσει ποτε το mining αλλά μετά το Ethereum θα περασουν χρόνια για να ξαναγίνει κάποιο crypto profitable στο gpu mining.

Αυτά στα λέει άνθρωπος που έκανε gpu mining στο litecoin πίσω το 2014-2015.

Για να μην νομίζεις ότι είμαι πολεμιος του mining. 

Τότε που το Bitcoin ήταν στα 500 δολάρια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2022 στις 1:31 ΜΜ, bonorov είπε

Καλά αν σταματήσει το mining στο Ethereum θα φυγουν όλες οι κάρτες για τα υπόλοιπα minable cryptos και θα δεις που θα πάει το profitability.Δεν λεω οτι δεν θα ξανα ανθίσει ποτε το mining αλλά μετά το Ethereum θα περασουν χρόνια για να ξαναγίνει κάποιο crypto profitable στο gpu mining.

Αυτά στα λέει άνθρωπος που έκανε gpu mining στο litecoin πίσω το 2014-2015.

Για να μην νομίζεις ότι είμαι πολεμιος του mining. 

Τότε που το Bitcoin ήταν στα 500 δολάρια... 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά τι να κάνουμε αναμενόμενο είναι αυτό που λες μόλις πάει το ETH σε POS ... Απλά θα συνεχίσουμε σε αλλά coins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Συμφωνώ μαζί σου αλλά τι να κάνουμε αναμενόμενο είναι αυτό που λες μόλις πάει το ETH σε POS ... Απλά θα συνεχίσουμε σε αλλά coins.

Αυτό που είπα είναι ότι τα αλλά coins στα οποία θα μετακινηθούν όλες οι gpus του Ethereum, αν και τώρα είναι profitable, θα ανέβει τόσο πολυ η δυσκολία τους που θα σταματήσουν να είναι. 

Θα καίει κάποιος περισσότερο ρευμα από όσα βγάζει.Ουσιαστικά θα αγοράζεις με τα λεφτά που καις στο ρευμα περισσοτερα coins από όσα θα βγάζεις στο mining. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...