Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kkatzos είπε

 

Όλοι οι miners με KAWPOW για AMD έχουν 2% dev fee. Οπότε ακόμα δεν είναι ώρα για αλλαγή.

Για Nvidia δεν ξέρω τι γίνεται.

----------------------------------------------------

Σήμερα το NiceHash έχει ελάχιστα rejected. Κάτω από 1%.

Χθες βράδυ σε κάποια φάση είχε περάσει το 5%. Τι σκατά κάνουν εκεί...

 

Vega56-efficiency.png

Ναι για αυτο δεν γυρναει αλλα λιγο αν ανεβει ακομα λογικα πρεπει να μας γυρισει. 1.2% ειναι τα rejected σημερα χθες οντως ειχε παει στο 4-5% για λιγη ωρα. Γινεται χαμος γενικα ολοι κανουν mining και τρωνε ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι για αυτο δεν γυρναει αλλα λιγο αν ανεβει ακομα λογικα πρεπει να μας γυρισει. 1.2% ειναι τα rejected σημερα χθες οντως ειχε παει στο 4-5% για λιγη ωρα. Γινεται χαμος γενικα ολοι κανουν mining και τρωνε ζορι.

Δε γυρνάει και για άλλο λόγο.

Με τον αλγόριθμο KAWPOW έχω χάλια hashrate. Το 1/3 από daggerhashimoto

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Δε γυρνάει και για άλλο λόγο.

Με τον αλγόριθμο KAWPOW έχω χάλια hashrate. Το 1/3 από daggerhashimoto

Πρεπει να παιζει ρολο η καρτα. Με 5700xt το whattomine μου δινει ελαχιστα λιγοτερο profit απο eth αυτη τη στιγμη. Γυρω στα 30 λεπτα πιο κατω. Με nvidia νομιζω ειναι πιο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, sozz είπε

μόλις έκανα εγκατάσταση το nicehash πέρασα λογαριασμό και το έτρεξα αυτό ήταν όλο? κάνω κάτι άλλο?

έχουμε κανένα προφίλ για την 5700χτ?

ευχαριστώ το arkin για όλες τις πληροφορίες ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση:

Έχω μια 5700xt που κάνει mining, 1440core @ 781mv,1850 memory @ 54mh/s.

Το θέμα είναι ότι όταν κάνει mining το pc είναι unusable.υπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

με την 3080 που δοκίμασα να κάνω mining μια χαρά δούλευε το pc σε όλα εκτός από gaming....

Με την 5700xt όλα lagαρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isaias1983 είπε

Παιδιά ερώτηση:

Έχω μια 5700xt που κάνει mining, 1440core @ 781mv,1850 memory @ 54mh/s.

Το θέμα είναι ότι όταν κάνει mining το pc είναι unusable.υπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

με την 3080 που δοκίμασα να κάνω mining μια χαρά δούλευε το pc σε όλα εκτός από gaming....

Με την 5700xt όλα lagαρουν...

Κατεβασε το core στο 1200 πηγαινε το core 0.800 και την μνημη 1830 και πες μου αν ακομα λαγκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το nicehash κοιτάει το κέρδος, η στήλη BTC/24h, για να σε γυρίσει. Εμένα με γυρνάει σε kawpow αλλά καίει τα άντερα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, malakudi είπε

Το ρεύμα το υπολογίζεις λάθος, υπάρχουν ρυθμιζόμενες χρεώσεις που ανάλογα αν έχεις νυχτερινό ή όχι θα σου φτάσουν την Kwh ως και 0,25. Την ΕΡΤ και το δήμο δεν έχει νόημα να τα βάζεις μέσα, είναι πάγιες τιμές που δεν εξαρτώνται από την κατανάλωση.

Εμένα με μία 3080 καίει 225W και το PC άλλα 45 για σύνολο 270. 170 για το PC είναι  πολύ παραπάνω, μήπως κάνεις και CPU mining; Αν ναι, κλείσε το, δε προσφέρει σημαντικά.

98MH/sec με τι memory OC πιάνετε; Εγώ με +900 και P2 είμαι στα 96,8

 

Το memory clock ειναι στα 1150 και το core clock στο 0 και power limit στο 65. Η κάρτα είναι η evga xc3 black

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πρεπει να παιζει ρολο η καρτα. Με 5700xt το whattomine μου δινει ελαχιστα λιγοτερο profit απο eth αυτη τη στιγμη. Γυρω στα 30 λεπτα πιο κατω. Με nvidia νομιζω ειναι πιο κατω.

Με το benchmark του NiceHash έλεγα

Με το whattomine βλέπω άλλα πράγματα. Μάλλον το bench του NiceHash είναι ΓΤΠ

 

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Με το benchmark του NiceHash έλεγα

Με το whattomine βλέπω άλλα πράγματα. Μάλλον το bench του NiceHash είναι ΓΤΠ

 

1.jpg

Επρεπε να σε γυρισει σε kawpow με αυτο που δειχνει. Μηπως θελει κανα αλλο miner που εχεις κανει unistall? Αν και raven μιναρετε κανονικα με nbminer/teamminer που εχουμε οι περισσοτεροι εδω για eth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα όλα τα plugins και ο zenemy είναι ο καλύτερος σε Kawpow, αλλά για να έχει το ίδιο profit με dagger καίει τα διπλά σχεδόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Εγώ έβαλα όλα τα plugins και ο zenemy είναι ο καλύτερος σε Kawpow, αλλά για να έχει το ίδιο profit με dagger καίει τα διπλά σχεδόν..

Τα διπλα ειναι πολλα. Στο whattomine δινει 160watt για 5700xt για kawpow και 130watt για eth και βγαζει το raven λιγο πιο κατω σε profit απο eth. Για την 2060 που βλεπω ειναι 1 δολλαριο κατω σε profit απο eth οποτε δεν αξιζει ακομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sozz είπε

ευχαριστώ το arkin για όλες τις πληροφορίες ^_^

Καλησπέρα κι από εμένα. Νέος κι εγώ με μια Sapphire 5700 XT nitro+. Αν μπορούσες @Arkin να βοηθήσεις κι εμένα, θα σου ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kkatzos είπε

 

Όλοι οι miners με KAWPOW για AMD έχουν 2% dev fee. Οπότε ακόμα δεν είναι ώρα για αλλαγή.

Για Nvidia δεν ξέρω τι γίνεται.

----------------------------------------------------

Σήμερα το NiceHash έχει ελάχιστα rejected. Κάτω από 1%.

Χθες βράδυ σε κάποια φάση είχε περάσει το 5%. Τι σκατά κάνουν εκεί...

 

Vega56-efficiency.png

Όντος το παρακολούθησα και εγώ κάποια στιγμή Πάντος το  βράδυ κρασαρε το ευρωπαϊκό σέρβερ .εγώ τι γύρισα Αμέρικα και όλα καλά.σημεραβευρωπηβπαι πάμε κοντά στο 1%,2% rejected..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...