Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, AkrhArxontas είπε

Τσακαλος

Για όποιον είναι ενεργός επανήλθε ο ευρωπαικός σερβερ.

Οκ το είδα. Ειχε και κανενα 10 λεπτό που υπολειτουργουσε.

Ερωτηση ..... όταν γίνεται αυτό περιμένουμε να επανέλθει μόνο του ? Κάνουμε restart στο πρόγραμμα? Κάνουμε στοπ στους miners.?

Το λέω γιατί δεν το είχα ξανασυναντησει και έκανα όλα τα παραπάνω... :)).

Μόλις τώρα, amakrypat είπε

Οκ το είδα. Ειχε και κανενα 10 λεπτό που υπολειτουργουσε.

Ερωτηση ..... όταν γίνεται αυτό περιμένουμε να επανέλθει μόνο του ? Κάνουμε restart στο πρόγραμμα? Κάνουμε στοπ στους miners.?

Το λέω γιατί δεν το είχα ξανασυναντησει και έκανα όλα τα παραπάνω... :)).

Εντωμεταξύ δεν είναι ένας είναι 24 ....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ παντώς δεν τρελαίνομαι για NH με βλεπω για pool με το που τελειωσει η εξεταστικη, με κουρασαν οι αναποδιες του.

Απο την εμπειρια μου κανει restart μονο του αλλα καλυτερα ας απαντησει καποιος παλαιοτερος στο θεμα γιατι εσυ εχεις μεγαλη ιπποδυναμη και ειναι σημαντικο!

2 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Οκ το είδα. Ειχε και κανενα 10 λεπτό που υπολειτουργουσε.

Ερωτηση ..... όταν γίνεται αυτό περιμένουμε να επανέλθει μόνο του ? Κάνουμε restart στο πρόγραμμα? Κάνουμε στοπ στους miners.?

Το λέω γιατί δεν το είχα ξανασυναντησει και έκανα όλα τα παραπάνω... :)).

Εντωμεταξύ δεν είναι ένας είναι 24 ....

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkatzos είπε

Δε χρησιμοποιούμε Afterburner για AMD GPUs.

Υπάρχουν τόσα πολύ καλύτερα εργαλεία.

Κατέβασε το AMD Memory Tweak ή το OverdriveNtool

Επίσης, πολύ σημαντικό: Κάνουμε ένα reset defaults στους drivers/timings/συχνότητες και μετά επανεκκίνηση γιατί σκαλώνουν οι drivers για Windows και δε μας δίνουν access σε χαμηκότερες τάσεις. Γενικά, πριν από κάθε restart κάνουμε reset defaults ώστε να είναι εντάξει την επόμενη φορά που θα ανοίξει το PC.

Στο παραθυράκι του miner. Παρατήρησε το.

Αν θέλεις να πιάσεις καλύτερα νούμερα θα χρειαστεί να βάλεις modded BIOS.

ευχαριστώ, modded BIOS που το βρίσκω για RX 580 8GB  κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια απορία,μέχρι το απόγευμα στις 6 ετρεχε με 35MH/s κ τώρα που το ξαναανοιξα  τρέχει με τις ιδιες ρυθμίσεις στα 31MH/s.Nicehash σε t-rex.

Υπαρχει καποια εξήγηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να μου πεις πως ενεργοποιώ Zombie mode για 570 4GB σε lolminer μέσω NH?

Βασικά γίνεται μέσω NH ή πρέπει να συνδεθώ manual σε  κάποιο συγκεκριμένο pool

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, snips είπε

Μπορεί κανείς να μου πεις πως ενεργοποιώ Zombie mode για 570 4GB σε lolminer μέσω NH?

Βασικά γίνεται μέσω NH ή πρέπει να συνδεθώ manual σε  κάποιο συγκεκριμένο pool

Ευχαριστώ.

Για δες εδω μηπως βοηθηθεις:

http://minermonitoring.medium.com/how-to-setup-lolminer-with-windows-10-and-remote-control-it-94d1c2026f81

http://nicehash.com/blog/post/how-to-remove-vram-limit-in-nicehash-miner

 

Aποτι βλεπω καλο ειναι κατεβασεις κ την τελευταια εκδοση

http://github.com/Lolliedieb/lolMiner-releases/releases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες όσοι θέλετε να δοκιμάσετε mining για πρώτη φορά και θέλετε να το κάνετε ΤΩΡΑ αγοράζοντας μια από τις γνωστές προτεινόμενες κάρτες για mining... ΜΗΝ το κάνετε. 

Μην δώσετε για rx 480-580-570 8GB κτλ 300+ ευρώ ενώ θα έπρεπε να στοιχίζει 100

Ούτε 600+ για rx 5700 που είχε 350 καινούρια πέρυσι. 

Ειδικά οι AMD θέλουν και bios mod για να βγάλουν τα σωστά νούμερα

Φέτος είναι κομβικό σημείο για το ethereum και μετά το eip1559 θα πέσει περίπου 30%+ το κέρδος από το mining. 

Να θυμάστε πως η τιμή του eth  είναι ψιλά τώρα αλλα εσείς θα αρχισετε να τραβάτε λεφτά τουλάχιστον ένα μήνα μετά και με αυτές τις τιμές των gpu θα χρειαστείτε τουλάχιστον 5 μήνες για το break even. 

Εν το μεταξύ το crypto market έχει ανέβει σε ένα μήνα από τα 850bill σε 1.45 trill. Ενα σοβαρο correction είναι πολύ πιθανό σύντομα και μετά θα πάτε άλλους 2-3μηνες πίσω και αν βρεθείτε και μέσα στο eip1559, τοτε ξαφνικά, όλες αυτές οι παλιές κάρτες που τώρα πουλιούνται για χρυσές θα φτάσουν να πουλιούνται στο 1/3 της σημερινής τιμής τους... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνεις άλλος θέμα με Phoenix και nice hash? Δεν συνδέεται. 

Επισης, στα plug-ins να αφησω μόνο Phoenix? Θεωρείται ο καλύτερος miner? 

Επισης, αν βγει update για το nice hash, θα βγει καμία ειδοποίηση στο exe ή πρέπει να τσεκάρουμε μια στο τόσο? 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κάνεις άλλος θέμα με Phoenix και nice hash? Δεν συνδέεται. 

Επισης, στα plug-ins να αφησω μόνο Phoenix? Θεωρείται ο καλύτερος miner? 

Επισης, αν βγει update για το nice hash, θα βγει καμία ειδοποίηση στο exe ή πρέπει να τσεκάρουμε μια στο τόσο? 

Απ οτι βλεπω Phoenix και T-Rex ειναι οι καλυτεροι (για Win.)

Εγω προσωπικα θα σου ελεγα να μην χρησημοποιεις NiceHash καθολου. Δε ακουγονται και τα καλυτερα λογια γενικα. και οι calculators τους ειναι off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα τις αναποδιές του Nicehash εγώ και από αύριο ξεκινάω ethermine και άγιος ο θεός. Το μόνο που μένει ειναι να δω πως θα έχω τα λιγότερα fees οταν θα κάνω το ethereum αλλο νομισμα, ποιο θα με συμφέρει για να το κάνω fiat μετα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, shinigami είπε

Βαρέθηκα τις αναποδιές του Nicehash εγώ και από αύριο ξεκινάω ethermine και άγιος ο θεός. Το μόνο που μένει ειναι να δω πως θα έχω τα λιγότερα fees οταν θα κάνω το ethereum αλλο νομισμα, ποιο θα με συμφέρει για να το κάνω fiat μετα? 

Με το PhoenixMiner και το Etherminer εγω δεν εχω κανενα θεμα.

Οσο για την αλλαγη, γιατι να μην τα κανεις fiat κατευθειαν δλδ?

Και coinbase και kraken το εχουν το ETH/EUR pair.

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Παίδες όσοι θέλετε να δοκιμάσετε mining για πρώτη φορά και θέλετε να το κάνετε ΤΩΡΑ αγοράζοντας μια από τις γνωστές προτεινόμενες κάρτες για mining... ΜΗΝ το κάνετε. 

Μην δώσετε για rx 480-580-570 8GB κτλ 300+ ευρώ ενώ θα έπρεπε να στοιχίζει 100

Ούτε 600+ για rx 5700 που είχε 350 καινούρια πέρυσι. 

Ειδικά οι AMD θέλουν και bios mod για να βγάλουν τα σωστά νούμερα

Φέτος είναι κομβικό σημείο για το ethereum και μετά το eip1559 θα πέσει περίπου 30%+ το κέρδος από το mining. 

Να θυμάστε πως η τιμή του eth  είναι ψιλά τώρα αλλα εσείς θα αρχισετε να τραβάτε λεφτά τουλάχιστον ένα μήνα μετά και με αυτές τις τιμές των gpu θα χρειαστείτε τουλάχιστον 5 μήνες για το break even. 

Εν το μεταξύ το crypto market έχει ανέβει σε ένα μήνα από τα 850bill σε 1.45 trill. Ενα σοβαρο correction είναι πολύ πιθανό σύντομα και μετά θα πάτε άλλους 2-3μηνες πίσω και αν βρεθείτε και μέσα στο eip1559, τοτε ξαφνικά, όλες αυτές οι παλιές κάρτες που τώρα πουλιούνται για χρυσές θα φτάσουν να πουλιούνται στο 1/3 της σημερινής τιμής τους... 

Συμφωνω 1000% !!!

Δεν θα προτινα σε κανενα να αρχισει το mining αυτη τη στιγμη! 

Με τιποτα!

Ενα γερο cοrection ειναι 100% σιγουρο και συντομα μαλιστα.

(οχι βεβαια οτι θα αλλαξουν οι τιμες στις καρτες/ASIC μεσα σε μια μερα, αλλα τα χαστουκι θα τσουξει ετσι κ αλλιως)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μόλις το σκέφτηκα και εγώ, γιατί να μην τα στείλω κατευθείαν coinbase και μετα € κανονικά, σωστά! Αντε να δούμε γιατί έχω βαρεθεί τα Rejects, τα disconnects, εφιάλτες βλέπω με αυτά! Τουλάχιστον το estimated τους είναι όντως τοσο οσο δείχνει η εφαρμογή. Αντε να δούμε το pure mining τι λέει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, shinigami είπε

Τώρα μόλις το σκέφτηκα και εγώ, γιατί να μην τα στείλω κατευθείαν coinbase και μετα € κανονικά, σωστά! Αντε να δούμε γιατί έχω βαρεθεί τα Rejects, τα disconnects, εφιάλτες βλέπω με αυτά! Τουλάχιστον το estimated τους είναι όντως τοσο οσο δείχνει η εφαρμογή. Αντε να δούμε το pure mining τι λέει. 

Miner-Software ---> Pool ---> Wallet

Απλα και σταθερα 100%

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...