Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ethermine αλλαξε πολιτικη προσφατα . Να ξερετε πως οσοι εχετε μια κάρτα θα πληρωνεστε ανα 2 εβδομαδες.
Απο περιπου 120mhs και ανω θα προλαβαινετε την εβδομαδιαια πληρωμη
2083922591_.png.63363495a711ef2d5e08f798a85cc34f.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Το ethermine αλλαξε πολιτικη προσφατα . Να ξερετε πως οσοι εχετε μια κάρτα θα πληρωνεστε ανα 2 εβδομαδες.
Απο περιπου 120mhs και ανω θα προλαβαινετε την εβδομαδιαια πληρωμη
2083922591_.png.63363495a711ef2d5e08f798a85cc34f.png

Και γενικα που το εψαξα, ολα τα pool ειναι ετσι (και χειροτερα).

Δεν βρηκα κανενα απο τα μεγαλα να δινει κατι καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ethermine, απλα κατεβαζουμε το phoenix 5.5c και σεταρουμε το bat, σωστα?

Εβαλα την διευθυνση του kraken και το ξεκινησα. Πρεπει να κανω κατι αλλο?

image.png.927664ba0a903b9a11200e0989d2b2c1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για το ethermine, απλα κατεβαζουμε το phoenix 5.5c και σεταρουμε το bat, σωστα?

Εβαλα την διευθυνση του kraken και το ξεκινησα. Πρεπει να κανω κατι αλλο?

image.png.927664ba0a903b9a11200e0989d2b2c1.png

Ισως παιζει και ετσι, αλλα εγω το εχω με παραμετρο -worker, οχι στο -wal

Καπως ετσι δλδ:

PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal 0x516ec286da08274764947937C71dEca97DdE825B -worker PhoEth  -log 0 -retrydelay 1 -ftime 55 -tt 0 -tstop 85 -tstart 80 -Rmode 1 -fret 1 -rate 1 -coin eth -nvidia -straps 1

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billgeo είπε

Ισως παιζει και ετσι, αλλα εγω το εχω με παραμετρο -worker, οχι στο -wal

Καπως ετσι δλδ:


PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal 0x516ec286da08274764947937C71dEca97DdE825B -worker PhoEth  -log 0 -retrydelay 1 -ftime 55 -tt 0 -tstop 85 -tstart 80 -Rmode 1 -fret 1 -rate 1 -coin eth -nvidia -straps 1

 

https://ethermine.org/miners/8177e0abDfb93E273222f4B47308C8888Dfb5231/dashboard

Επισης, αυτη η σελιδα θελει πολυ ωρα για να ανανεωθει? Μπορω καπου να δω το prof/24h οπως στο nicehash ή μονο απο τα payouts?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

https://ethermine.org/miners/8177e0abDfb93E273222f4B47308C8888Dfb5231/dashboard

Επισης, αυτη η σελιδα θελει πολυ ωρα για να ανανεωθει? Μπορω καπου να δω το prof/24h οπως στο nicehash ή μονο απο τα payouts?

Μια χαρα ανανεωμενη τη βλεπω.

Κανει μονο του refresh καθε 60sec.

Το prof/24h ειναι εικασία. Κανενα σοβαρο pool δε στο λεει.

Αν θες να το δεις, παρε το hashrate σου και βαλε το σε ενα calculator (coinwarz, whattomine κτλ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billgeo είπε

Μια χαρα ανανεωμενη τη βλεπω.

Κανει μονο του refresh καθε 60sec.

Το prof/24h ειναι εικασία. Κανενα σοβαρο pool δε στο λεει.

Αν θες να το δεις, παρε το hashrate σου και βαλε το σε ενα calculator (coinwarz, whattomine κτλ)

Το οτι τα shares ειναι πολυ λιγοτερα, ειναι λογικο (απο nh)? Το εκανα restart γτ εβαλα και το -coin eth και εχει βρει 4 μεσα σε ~10 λεπτα

Ναι μετα ξανα εκανα ανανεωση και ειδα οτι ανανεωθηκε η σελιδα, αν και παλι αργει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Το οτι τα shares ειναι πολυ λιγοτερα, ειναι λογικο (απο nh)? Το εκανα restart γτ εβαλα και το -coin eth και εχει βρει 4 μεσα σε ~10 λεπτα

Ναι μετα ξανα εκανα ανανεωση και ειδα οτι ανανεωθηκε η σελιδα, αν και παλι αργει. 

Το κακο ειναι οτι στελνεις πολλα stale shares!

Αυτο πρεπει να κοιταξεις.

Ισως κατι τρεχει στο miner σου (πολυ overclock, θερμοκρασιες κτλ)

Ασ'το 1-2 ωρες να δεις πως θα παει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, billgeo είπε

Το κακο ειναι οτι στελνεις πολλα stale shares!

Αυτο πρεπει να κοιταξεις.

Ισως κατι τρεχει στο miner σου (πολυ overclock, θερμοκρασιες κτλ)

Ασ'το 1-2 ωρες να δεις πως θα παει

Το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον στο bat μου δειχνει τωρα πχ 11/0/0 (17 λεπτα συνολο). Δεν ξερω γτ στο site δινει stales. Τεσπα, επειδη αυτα τα ειχα και με nicehash, εχω την εντυπωση οτι η γραμμη φταιει. Γενικα εχω πολλα crc errors, αν και μετα απο restart που εκανα πριν κανα 4ωρο, ειναι μονο 50 (συνηθως ειναι ηδη μερικες 100αδες 😛 ). Θα το αφησω ναι και βλεπουμε.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον στο bat μου δειχνει τωρα πχ 11/0/0 (17 λεπτα συνολο). Δεν ξερω γτ στο site δινει stales. Τεσπα, επειδη αυτα τα ειχα και με nicehash, εχω την εντυπωση οτι η γραμμη φταιει. Γενικα εχω πολλα crc errors, αν και μετα απο restart που εκανα πριν κανα 4ωρο, ειναι μονο 50 (συνηθως ειναι ηδη μερικες 100αδες 😛 ). Θα το αφησω ναι και βλεπουμε.

Α ναι, ξεχασα το πιο βασικο, αν εχεις λαθη στη DSL σιγουρα θα σου πεταει stales. 

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον στο bat μου δειχνει τωρα πχ 11/0/0 (17 λεπτα συνολο). Δεν ξερω γτ στο site δινει stales. Τεσπα, επειδη αυτα τα ειχα και με nicehash, εχω την εντυπωση οτι η γραμμη φταιει. Γενικα εχω πολλα crc errors, αν και μετα απο restart που εκανα πριν κανα 4ωρο, ειναι μονο 50 (συνηθως ειναι ηδη μερικες 100αδες 😛 ). Θα το αφησω ναι και βλεπουμε.

Α, τελικα στο γραφει το estimate. Τωρα το προσεξα κ εγω.

Πανω δεξια, αν πατησεις εκει που λεει ¨"Estimated Earnings" αλλαζει απο daily σε weekly και σε BTC/ETH/USD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billgeo είπε

Α, τελικα στο γραφει το estimate. Τωρα το προσεξα κ εγω.

Πανω δεξια, αν πατησεις εκει που λεει ¨"Estimated Earnings" αλλαζει απο daily σε weekly και σε BTC/ETH/USD

Ναι το προσεξα και εγω πιο πριν, αλλα φανταζομαι θα πρεπει να περιμενω να συμβαδισει το current hashrate με το last reported ωστε να βγαλει το σωστο ποσο. Για την ωρα, με το whattomine (αν το υπολογισα σωστα), δινει 6.70 usd/day

*Τα stales δεν αυξηθηκαν στο τελευταιο update της σελιδας, οποτε κατι ειναι και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι το προσεξα και εγω πιο πριν, αλλα φανταζομαι θα πρεπει να περιμενω να συμβαδισει το current hashrate με το last reported ωστε να βγαλει το σωστο ποσο. Για την ωρα, με το whattomine (αν το υπολογισα σωστα), δινει 6.70 usd/day

*Τα stales δεν αυξηθηκαν στο τελευταιο update της σελιδας, οποτε κατι ειναι και αυτο.

Ποσο ειναι το πραγματικο hashrate του rig σου?

(Και απο τι αποτελειται? αν επιτρεπεται )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, billgeo είπε

Ποσο ειναι το πραγματικο hashrate του rig σου?

(Και απο τι αποτελειται? αν επιτρεπεται )

~60 mh/s rtx 3070

ξανα Update και τα stales σταθερα εμειναν 3 (8%) οπως μπορεις να δεις και στο λινκ

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα στο τελος της 2ης ωρας. Περιμενω να κλεισει σιγουρα 10ωρο, ωστε να υπολογισω το payout σε ποσο καιρο (εβαλα min 0.1), αλλα και το daily περιμενω να ανεβει. 

Εκανα και αλλο oc στα 1300 το memory και φαινεται να ειναι οκ. Με το daily θελω να δω αν θα ειμαι καλυτερα απο Nicehash. Ισως καποιο θεμα του nicehash να μου εδινε 15%+ stales/rejected. 

image.png.f835daeec095d5becad1859e213e51ef.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...